Onkyo integra dx-7711

edea66

New member
Witam
czy warto inwestwać w ww wzmacniacz stereo???
Kolumny Jamo S606, szeroki wachlarz jeśli chodzi o rodzaj muzyki od Rocka do poważnej.
 

edea66

New member
tak wiem, przepraszam. Pomyłka niezamierzona, od czytania tych forów to już się w głowie wszystko miesza. Oczywiście chodzi o odtwarzacz CD a nie o wzmacniacz :)

Kolumny jak napisałem powyżej już są.... Jamo S606
 

edea66

New member
no wzmacniacz stereo, to wiem, ale jaki? do Jamo S606...??? Nie jestem audiofilem co widac po kolumnach, ale jak każdy chciałbym aby zestaw grał jak najlepiej. Stąd wizyta moja tutaj i prośba o pomoc w doborze wzmacniacza i cd... Wiem, że najlepszą metodą jest odsłuch, ale w Szczecinie bieda jest w tej kwestii. Markety nie mają sal odsłuchowych... I kwestia cd, czy kupować w/w wiekowego już Onkyo...? czy cos nowszego z niższej półki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
no wzmacniacz stereo, to wiem, ale jaki? do Jamo S606...??? Nie jestem audiofilem co widac po kolumnach, ale jak każdy chciałbym aby zestaw grał jak najlepiej. Stąd wizyta moja tutaj i prośba o pomoc w doborze wzmacniacza i cd... Wiem, że najlepszą metodą jest odsłuch, ale w Szczecinie bieda jest w tej kwestii. Markety nie mają sal odsłuchowych... I kwestia cd, czy kupować w/w wiekowego już Onkyo...? czy cos nowszego z niższej półki.
Zdecydowanie lepiej wyższą półke. Nawet jak ma parę lat. Mam Onkyo Integra 7911. Bomba. Dzisiaj żeby miec podobnej jakości źródło trzeba kilka tysięcy zapłacić. Tak samo wzmaki. Mam HK990 który kupiłem nowy i Pioneera Elite M-91 który kupiłem jako używke.To trochę inne urządzenia. HK jest nie porównywalnie bardziej funkcjonalny, ale jakością dźwięku M-91 go pokonuje. A HK kosztuje 4,5-5,5tzł a M-91 zapłaciłem 2tzł. I jak bedę chciał sprzedać to na M-91 jeszcze zarobię a na HK990 na pewno stracę.
Tylko niestety przy zakupie używek trochę trzeba się znać bo mozna się przejechać.
 

exekutor

New member
WOW, ten Pioneer Elite M-91 to piękny wzmacniacz, że udało Ci się nabyć go za takie pieniądze to tylko pozazdrościć, sam bym taki chętnie nabył. Gratulacje kolego HQ150
 
D

Deleted member 121090

Guest
WOW, ten Pioneer Elite M-91 to piękny wzmacniacz, że udało Ci się nabyć go za takie pieniądze to tylko pozazdrościć, sam bym taki chętnie nabył. Gratulacje kolego HQ150
Sam nie mogę się z tego nabytku nacieszyć. Na Allegro jest obecnie M-73. Dwie klasy niżej i kosztuje 3800zł.
 

edea66

New member
szukania i czytania ciąg dalszy. zdecydowałem się na stereo, opcja z amplitunerem kina zostaje odłożona na później albo wcale nie zostanie zrealizowana. Tka więc Jamo s606 już posiadam , pozostaje wybór wzmacniacza. na polu bouju w tej chwili pozostały Marantz 6003 lub 5023 oraz Yamaha A-s500 lub R-s500. CZy ktoś z kolegów jest w stanie wypowiedziec się na temat różnicy w stereo pomiędzy poszczególnymi wzmacniaczami i amplitunerami. Chodzi mi o porównanie Marantz'a 5023 do 6003 oraz Yamahy A-s500 do R-s500. W Szczecinie nie ma mozliwości odsłuchu tych urządzeń, gdyż nigdzie nie znalazłem sklepu w któym były by oba interesujące mnie urządzenia jednocześnie. Miasto duże, ale w kwestii podaży sprzętu tego typu to marnie to wygląda nie licząc marketów, ale tam ciężko z odsłuchem jak i sprzętem też. Strasznie biednie wygląda dział stereo w każdym z nich. Cóż kino domowe teraz jest na topie w marketowniach.
 
Do góry