Onkyo 807 czy Yamaha 2065 ?

Obecny

New member
ceny Yamahy polecialy na dol i w moim przypadku roznica to jakies 50 funtow czyli nic, pomiedzy 1065 a onkyo 807 wybralem onkyo teraz znow mam dylemat, czy myslicie by jednak odwrocic sie w strone yamahy i model 2065 ? teoretycznie ma wszystko co 1065 plus radio inet na ktore jest w onkyo, czyli tak na oko ideal, ale czy napewno ?

dziekuje i pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli ceny 807 i 2065 są rzeczywiście zbliżone to ja wybrał bym Yamahę. Uprzedzając pytanie dlaczego, po prostu lubię brzmienie Yamahy a parametry i wyposażenie podobne.
 

Obecny

New member
Z tego co wyczytalem na zagranicznych forach a nie ma tego wiele to okazuje sie ze 2065 nie ma mozliwosci przypisania optycznych wejsc audio razem z video poprzez hdmi a na tym glowni mi zalezy, glownym nadawca sygnalu bedzie komputer a jak wiadomo sygnal audio z karty graficznej raczej ciezko bedzie uzyskac :D po drugie cos mi sie wydaje ze to cale radio internetowe w yamaha nie pozwala na wpisanie dowolnego adresu stacji radjowej a jedynie obsluguje serwisy sirius i rhaposdy czy jakos tak :) oba z nich nie sa dostepne w europie :) ale ta obie te informacje to raczej plotki, nikt nic nie pisze konkretnie, moze ktos ma z was mozliwosc sprawdzenia tego sprzetu i moze powiedziec cos o tych powyzszych sprawach? dziekuje i pozdrawiam
 

BD

Member
Bez reklam
onkyo 807 a najlepiej 905 bo juz nie duza roznica w cenie i sie spiesz z zakupem, jezeli chcesz yamache to polecam model 3900..
 
Ostatnia edycja:

Obecny

New member
troche utknalem w temacie, potrzebuje jakiejs konkretnej wskazowki, cena onkyo 807 spadla o kolejne 50 funtow czyli roznica pomiedzy 807 a 2065 to teraz 100 funtor ale tu nie chodzi o to, bardziej zastanawiam sie czy system audyssey zaimplementowany w onkyo jest godny uwagi czy lepiej skupic sie na yamahowym usb ktore nie jest priorytetem u mnie ale zawsze sie przyda, czy ktos moze sie wypowiedziec cos na temat tego audyssey ? dzieki
 

krisder

New member
Bez reklam
Działanie systemu w Onkyo jest dość specyficzne i nie każdemu przypadnie do gustu. Dla mnie z niektórych źródeł brzmienie jest bardzo efektowne i może się podobać a z niektórych staje sie bardzo nie naturalne (coś na kształt efektu "hall"). Przy ustawieniach manualnych wszystko z kolei staje się bardziej płaskie ale bardziej naturalne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
trzeba zaczac od tego ze audyssey jest systemem automatycznej kalibracji pracujacym wedlug pomiarow zalaczonego mikrofonu- tak wiec na podstawie testowych sygnalow ustala odleglosci glosnikow od miejsca odsluchowego,natezenie glosu w poszczegolnych kanalach, ustawienia korektora dzwieku pod konkretne warunki.
o ile w tych dwoch pierwszych wypadkach nie jest to takim problemem ,aby zrobic to manualnie (na ucho) - zreszta dosc czesto i tak wprowadza sie tu manualne poprawki "pod siebie"- o tyle wlasciwe ustawienie korektora dzwieku , czyli wzmocnienie lub oslabienie konkretnych czestotliwosci w zaleznosci od akustyki pomieszczenia nie jest juz takie proste.oczywiscie nie mowie ,ze niemozliwe - po dluzszym czasie uzytkowania ,czyli dobrym "poznaniu sluchowym" zarowno sprzetu jak i pomieszczenia osoby slyszace roznice-czyli "slyszace" ;) sa w stanie ustawic sobie na korektorze efekt ,ktory chca uzyskac.
aczkolwiek ja osobiscie dalem sobie spokoj z manualnymi ustawieniami korektora-nie bylem w stanie nic polepszyc co nie mozna by bylo podciagnac pod autosugestie wiec pozostawilem to audyssey. mozna jej duzo zazucac, jednak jakies tam "przyzwoite" ustaiwienia ustali.
nalezy jednak pamietac jeszcze o jednej rzeczy (to w kwesti wypowiedzi przedmowcy) bardzo duzo zalezy nie tylko od zrodla dzwieku , ale nawet od realizacji materialu- tego sie nie da "usrednic" ! dlatego tez ja przy praktycznie kazdym filmie lub koncercie (mowie tylko o nosniku BD) musze odrobine podregulowac ampli- czyli zmienic podbicie basu i sopranu na frontach, podglosnic lub sciszyc centralny i suba.jest tonie do unikniecia przy jednym zrodle ! o roznych zrodlach nie wspomne...-gdybym do tego mial jeszcze przed kazdym odpaleniu plyty stroic inaczej korektor.....nie wiem czy by mi wystarczylo weekendu na obejrzenie dwoch pozycji...;)
 

maracz

New member
Używam autokorekcji Audyssey,jestem zadowolony z jej działania,naprawdę potrafi oczyścić dźwięk z "zanieczyszczeń" jakie wprowadza do dźwięku niepoprawna akustyka pomieszczenia,ale jest jeden warunek,pomiary należy przeprowadzić w absolutnej ciszy,gdyż każdy odgłos,szmer itd. może zaburzyć prawidłowe pomiary.
 

Obecny

New member
po tych kilku wypowiedziach moj wzrok kieruje sie znow troche bardziej w strone onkyo 807, troche bardziej ufam firmie yamaha ale z kolei onkyo calkim wyraznie przemawia swoimi "bajerami" i jedyne czego mi w nim brak to usb ale to jest do przejscia , myslalem juz o tym i postawie sobie serwerek NAS
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przede wszystkim zacznij od doboru kolumn ! amplitunery z tego samego przedzialu cenowego przezentuja mniej-wiecej
ta sama jakosc . przy doborze odpowiedniej konfigracji KD nie chodzi o wieksza ilosc bajerow czy wieksze zaufanie do okreslonej marki (chociaz oczywiscie funkcjonalnosc i wlasne preferencje maja duze znaczenie) tylko o wlasciwe "zgranie" poszczeglnych elementow. nie oznacza to ze okreslone polaczenie - amplituner A i glosniki B -jest najlepszym i jedynem slusznym rozwiazaniem , bo kazdy musi to dokonac tego wyboru pod swoj gust a tego dokonac mozna jedynie w trakcie wlasnych odsluchow. nie trzeba oczywiscie (i raczej nie da sie) odsluchac wszystkich mozliwych kombinacji, jednak wizyta w salonie AV i przesluchanie kilku polaczen jest niezbedne chocby po to aby ustalic wlasne preferencje.
kazda elektronika jest troche inaczej "strojona" i gra troche inaczej , brzmienie roznych kolumn bywa juz calkowicie odmienne tak wiec dobierajac te dwa komponenty mozna albo "wstrzelic" sie idealnie w swoj gust ,niestety mozna tez calkowicie "spudlowac" jesli bazuje sie tylko na opisach ,testach i opiniach uzytkownikow. jedni lubia dzwiek bardziej "miekki" i "miesisty" dla drugich takowy jest zbyt "mulowaty" drudzy wola "ostrejszy" i "szczegolowy" dla innych w takiej konfiguracji jest np.za malo basu.
tak wiec zacznij moze od wyboru kolumn?! a elektronike dobierzesz taka aby uwypuklic okreslone elementy ich brzmienia.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Obecny - to jak jestes bardziej w strone Onkyo 807 to tez polecam lepiej zakupic starszy model 905 o wiele wyższa klasa sprzetu porówynwalna z nowym 5007 tyle ze nie jest to amp 9.2 tylko 7.1 takie to róznice głównie miedzy nimi.

Ja tez długo myślałem nad wyborem i wkoncu zdecydowałem sie na Onkyo 905, ma wszystko czego mi potrzeba radia internetowe, USB (tylko MP3,WAV bez FLAC ale co za róznica co sie wrzuci na pendrive), moc, jakość, itd jedyny minus tego klocka to grzanie sie ale chyba kazdy mocny kloc czy to Onkyo czy Yamaha bedzie sie podobnie grzał.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
dokladnie i jeszcze jedno, zaden amplituner do 8.0000-10.000tys nie da ci takiej jakosci i kontroli basu jak onkyo905/906/5007, odsluchalem troszke sprzetu i taka glebie, miesistosc niskich tonow uswiadczysz tylko w sprzecie z toroidalnym traffo i dlatego m.in pozostalem przy tej marce...
 

krisder

New member
Bez reklam
onkyo to sprzet do wiesniakow ,polecam Yamahe a najlepiej 3800/3900

To niestety nie pierwszy twój tekst w tym stylu. Tacy inteligenci jak ty, powinni wyłupać sobie sprzęt z kamienia. Preferujesz markę Yamaha, którą ja również darzę uznaniem. Problem w tym że potencjalni nabywcy sprzętu tej firmy, po przeczytaniu twoich postów mogą uznać go za sprzęt dla buraków.
 

Obecny

New member
Daliscie mi panowie strasznego klina z tym 905 ktorego wczesniej nie bralem pod uwage, faktycznie ma wszystko czego bym wymagal wlacznie z drugim wyjsciem hdmi myslac przyszlosciowo bo to tez mi przez glowe przeszlo, cos mi sie wydaje ze zainwestuje w sprzet dla burakow, niestety cena 905 trzyma sie dosc mocno 699 funtow za refurbished w dodatku srebreny bo czarny juz 749 :) no ale chyba nie ma wyjscia, jesli ktos ma namiary na cos gdzies taniej to poprosze o namiary :) pozdrawiam i dzieki wielkie
 

hawk11

New member
To niestety nie pierwszy twój tekst w tym stylu. Tacy inteligenci jak ty, powinni wyłupać sobie sprzęt z kamienia. Preferujesz markę Yamaha, którą ja również darzę uznaniem. Problem w tym że potencjalni nabywcy sprzętu tej firmy, po przeczytaniu twoich postów mogą uznać go za sprzęt dla buraków.
Zgadzam się. Obserwuję wypociny dembola (jednostajne zresztą) i patrząc na to mam wrażenie, że ma jakieś kompleksy. Sam mam Yamkę ale na siłę nie wciskam jej komuś. Są salony i każdy może odsłuchać praktycznie czego che. Dembol zrób test porównawczy tej 3900 do 807 to może wtedy będzie inaczej, bo narazie to tylko trolujesz.
Ja zrobiłbym inaczej i kupił tańsze ampli+wzmak. To moja propozycja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry