Onkyo 806 i KEF IQ70 - ja to zagra ?

Gelerth

New member
Witam !

Mam ofertę na wyżej w/w zestaw + głośnik centralny IQ60C. niestety nie mam jak tego odsłuchać. Czy Onkyo i KEF to dobre połączenie ? Zestw ma być w 70 % do kina domowego . Powieszchnia pokoju 23 m2 na poddaszu, więc kubatura jak pomieszczenia 18m2.

pozdrawiam
 

fla17c

New member
Jak ja wybierałem zestaw kolumn do KD to miałem okazję odsłuchać modele KEF IQ5 oraz IQ7 ale z amplitunerem ze stajni CA już nie pamiętam jaki to był model w każdym razie nie do KD tylko coś do stereo. Te KEFy to niesamowite kolumny, grają bardzo czysto szczególnie niskie tony, delikatne, wyraźne a nie jakieś dudnienie czy buczenie które można spotkać w niektórych kolumnach z podrzędnymi głośnikami niskotonowymi, góra także wyraźna aż się czuło że muzyka płynie z głośnika. Jeśli chodzi o wygląd to także przypadły mi do gustu szczególnie seria IQ5, wydaje się że to takie maleństwa i co one mogą pokazać ale naprawdę można się zdziwić w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Strasznie się napaliłem na te kolumny no ale że już miałem amplituner Onkyo 506 to poprosiłem sprzedawcę żeby podłączył te kolumny do 506 i tu niemiłe zaskoczenie, w ogóle to nie chciało grać nawet sprzedawca się zdziwił, jak na wiejskiej zabawie (nikogo nie chcę obrazić, sam mieszkam na wsi:)) głośno, jakieś krzyki, piski ale nie wiadomo co gra. Stwierdziłem że to jest profanacja podłączać IQ5 do 506. IQ7 już nawet nie próbowaliśmy podłączać do tego Onkyo.

Sprzedawca powiedział że może za słaba jest ta 506 no a że miał jeszcze Onkyo 606 to poprosiłem go żeby podłączył do tego amplitunera. Niestety też bez rewelacji już było trochę lepiej ale jeszcze dużo brakowało do tego połączenia z CA.

Ja chciałem kupić zestaw kolumn do KD i ze względu na amplituner jaki mam oraz na to że cena za fronty IQ5 była prawie taka jaką ja wydałem na zestaw 5.0 Rubicona to odpuściłem sobie te KEFy.
No ale pozytywne wrażenie jakie wywarły na mnie KEFy zostało i nie wykluczone że kiedyś kupię te IQ5 plus jakiś amplituner stereo może nawet ten z którym słuchałem tych kolumn ale tylko do słuchania muzyki w stereo.
 

orhm

New member
potwierdzam - iq7 tylko plus wysokie modele onkyo. na pewno nic poniżej 705, a najlepiej - 805 lub wyżej. osobiście słuchałem na 875 - odsyłam do innych postów mych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wszystko złoto co się świeci.
Model 875 z kolumnami IQ 7 - zagra rewelacyjnie i tyle.
 

AvataR

Banned
Dokladnie potwierdzam heh :) Co zreszta widac po opisie ponizej :) Posiadam cos takiego i gra pieknie :) Mialem wczesniej Onkyo 605 i byla lekka porazka. Musi to byc model z wyzszej polki .
 

grzegorz.b

New member
Posiadam Onkio 805 i zamierzam sie do zakupu kolumn stereo, po prześledzeniu opinii wybór padł na Kef iQ70.
Wyżej piszecie że z modelem onkyo 875 spisują sie znakomicie, a jak myslicie czy z modelem 805 będą spisywały się równie dobrze?? będzie duza różnica??
bo drugi mój typ to Focal 716V.
Nie wiem co myśleć....??
 

grzegorz.b

New member
O.. to super.
A czy mógłbym prosić o kilka znaczących różnic między Kef iQ7, a Focal 716V..
Zależy mi na wysokich i średnich tonach, delikatny bas - znaczący ale bez nadmiaru.
Które z w/w kolumn bardziej by mi przypadły ??
Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Z tego co piszesz KEFY KEFY i jesze raz KEFY . Jak dla mnie gora i srednica pasma nie do przebcia w tej strefie cenowej . Bas nienarzucajacy sie aczkolwiek tam gdzie musi byc jest :)
 

grzegorz.b

New member
A jak by sie tu sprawa miała z kolumienkami Monitor Audio RS6 (swoje upodobania napisałem 2 posty wyżej) dodam jeszcze że słucham bardzo zróżnicowanej muzyki.. wykluczając muzyke metalową..
 

przemowroc

New member
MA RS6 ponoć potrzebują większego pomieszczenia szczególnie że konstrukcja wyposażona jest w 2 otwory bass reflex i ciężko w małym pomieszceniu je wysterować. Ogólnie bardzo zrównoważone brzmienie o dość solidnym fundamencie basowym.
Panowie piszecie ochy i achy na temat ampów za ponad 3000zł i w górę . Ja się przekonałem że wzmak stereo za 1500zł robi z dzwiękiem takie rzeczy że na swojego Heńka 645 patrzeć/słuchać nie mogę a wybór swoj poprzedziłem wcześniej odsłuchami onkyo 805, denon 3806 itp.
Dynamika, przestrzeń , detaliczność , precyzja, muzykalność ojjj wymieniać można w nieskończoność we wszystkich Heniek przegrał z kretesem.... Teraz odkryłem czym jest muzyka, jest podróżą w którą zabiera nas wokalista, zespół. To magia a ja chcę być czarowany.... Polecam wszystkim przed zakupem ampa posłuchać zestawu stereo za 7000zł( kolumny, wzmak, cdek) , szybko zrozumiecie o czym mówię.... pozdrawiam....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No Ameryki nie odkryłeś. Cena integry stereo to przedwzmacniacz (2 kanały) + wzmacniacz (2 końcówki mocy) + dobry zasilacz (wystarczający na 2 kanały) i obudowa z przyciskami.
Jeśli chciałbyś zachować jakość, to w przypadku ampa 7.1 potrzebujesz dodatkowo: jeszcze pięć (a właściwie sześć kanałów dla przedwzmacniacza). pięć końcówek mocy, trzy i pół razy mocniejszego zasilacza, procesorów dźwięku (i ewentualnie obrazu), kilka wejść/wyjść więcej, dobrego chłodzenia (cichego i wydajnego zarazem), licencji na kodeki itd... W sumie podobnie grający amp to kwestia 3-4 razy większego wydatki finansowego... Dlatego (moim skromnym zdaniem) często lepszym rozwiązaniem (do muzyki i KD) jest kupno dobrej integry stereo i podobnego cenowo ampli z pre-outem. Podłączenie tego wszystkiego do dobrych frontów, pasującego centra i przyzwoitych głośników efektowych (ale bez przesady) do KD sub może być niezbędny (zależy od mocy frontów, ale najczęśćiej sporo daje).
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
U mnie KEFY IQ 70 grają z Denonem 2309 podłączone w bi-ampingu - jak dla mnie to rewelacja,
a fajniej zagrały po ok. dwóch tygodniach jak się "wygrzały"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry