onkyo 805+ca azur 740a-jakie kolumny?

iommi2

New member
witam all
prosze o pomoc w wyborze frontow w zestawieniu wzmak ca azur 740+amp onkyo 805.Myslalem o jbl es 90-100 ale slyszalem ze moga sie gryzc z azurem,prosze o sugestie w podobnej cenie,biore tez pod uwage zmiane zestawienia na linii amp+wzmak.Sluchana muzyka:rock-heavy metal,jazz.Pokoj pow. 20m2.Z gory baardzo dziekuje
pozdro
 

AvataR

Banned
Do takiego zestawienia polecam Monitor Audio RS6 albo posluchaj jakis B&W z wyzszej polki ;) JBL nie za bardzo w takiej konfiguracji .... w ogole muzycznie bardzo odstaja od obu firm ktore polecilem
 

iommi2

New member
onkyo 805+ca azur 740a-jakie kolumny? Odpowiedz na ten wątek

AvataR-B&W-wyzsza polka ,raczej nie dla mnie(budzet), a co do MA RS6- biore tez pod uwage.Mysle tez o Paradigmach 9v.5.Baardzo diekuje za podpowiedz. Pozdrawiam.
Licze na dalsze sugestie.
 

AvataR

Banned
Paradigm jest tez bardzo dobre ale uwazam ze Monitor Audio jst badziej uniwersalne i lepiej bedzie pasowalo do takiego zestawienia. Paradigm troszke tak jak Klipsch - generalnie koncertowki ;)

Generalnie trudno dopasowac cos do tej muzyki co podales ... do Jazzu swietne sa glosniki ktore sam posiadam czyli KEF ale juz mniej do heavy metalu. Do ciezkiej muzy bardziej pewnie pasowalyby Paradigm :) ale juz mniej do Jazzu :) Zlotym srodkiem sa w mojej opinii Monitor Audio wlasnie. W obu przypadkach graja naprwde dobrze.
 

iommi2

New member
onkyo 805+ca azur 740a-jakie kolumny? Odpowiedz na ten wątek

Dzieki za podpowiedzi,pozostaje mi tylko odsluch;Paradigm 9v.5 ,Ma sr6,Ma sr8, a na marginesie:jaki powinien byc odstep od sciany,bo paradigmy maja tuby z tylu( ma sr tylko 1 z tylu i to srednie tony-podobno nie ma to wiekszego znaczenia)i odnosnie Ma sr maja impedencje 6 ohm, wzmak ca azur 8 ohm,czy przy wiekszej glosnosci nie bedzie go wylaczac?
 
Do góry