Onkyo 686/830, czy Pioneer VSX-LX503

blood_brothe

New member
Dzień dobry,
Niestety mój stary amplituner tj. Pioneer VSX-859 powoli dogorywa i przymierzam się powoli do wymiany.
W tej chwili są podpięte stare STXy na przedzie i Tonsile z tyłu. Docelowo chciałbym pod nowy ampli podpiąć coś z Monitor Audio, bo posiadam w innym pokoju BX2 i jestem zadowolony z ich brzmienia.
Pomieszczenie 20m2, budżet ok. 4tyś. Słuchanie: 60% film, 40% muzyka. Muzyka różna, od elektronicznej do ciężkiego łojenia. Zależałoby mi na w miarę neutralnym brzmieniu.
W tej chwili mój wybór zawęziłem do Onkyo 830, 686, i znalazłem też w korzystnej cenie Pioneer VSX-LX503, ewentualnie LX701, ale nie wiem, czy różnice są na tyle duże by dopłacać 1tyś.

Jeśli chodzi o Onkyo, to nie wiem, czy wziąć niższy model i zakupić od razu jakieś lepsze fronty (używki jak najbardziej), czy jednak wziąć wyższy model, a kolumny wymienić z czasem.
Pioneer to sentyment do marki, bo od małego był w domu zawsze jakiś Pioneer.
Myślałem też nad Marantzem, ale wydaje mi się za drogi do możliwości, a niestety podobają mi się dopiero wyższe modele, które są poza budżetem :)


Byłbym wielce wdzięczny za wszelkie porady :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak jest taki budżet to seria RZ będzie dobrym wyborem - nie schodzilbym do 686 - warto dopłacić do 830 - fronty dokupisz z czasem i najlepiej iść posłuchać jeszcze innych dla porównania.
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co czytam to kolego już masz jakieś doświadczenia i niżej niż 830 to nawet nie kupuj bo nie będziesz zadowolony.
 

blood_brothe

New member
Porównywałem sobie bezpośrednio Onkyo 830 i Pioneera 503 i tyły są bliźniaczo podobne do siebie, czy to może oznaczać, że te modele są bardzo zbliżone do siebie konstrukcyjnie i funkcyjnie? Bo jeżeli tak, to bez wahania biorę tańszego o 1tyś. Pionka :) (kupując za zachodnią granicą)
 

blood_brothe

New member
Koniec końców wybrałem Pioneera LX503 od zachodnich sąsiadów, teraz pora zbierać na modernizację kolumn, bo słychać, że są sporym ograniczeniem w obecnej konfiguracji :)
 
Do góry