Onkyo 656 czy Yamaha 681

marcinpab

New member
Tak jak w tytule. Jakie macie argumenty za jednym lub drugim. Ja byłem bliżej Onkyo ale bardzo podoba mi się dokładnośc wokali i dialogów w filmach w Yamaha. Aplikacja na telefon tez ta Yamahy jakas lepsza.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Obie firmy to mocni gracze w amplitunerach kinowych. Onkyo ma rowniejsze brzmienie a Yamaha bardziej detaliczne, z wieksza dynamika i eksponowaniem skrajów pasm. Jezeli bardziej podoba Ci sie brzmienie Yamahy to smialo kupuj bo obie firmy robia swietne sprzety do kina.
 

yeeezooo

New member
Też stoję przed tym wyborem więc się podepnę.
Z mojej strony zależy mi na dodatkowym głośniku w kuchni (żona postawiła wymóg :) ) i o ile w Yamaha to widziałem to i słyszałem bo w sklepach to mają czyli music cast i apka faktycznie jest bardzo ergonomiczna.
To ma ktoś doświadczenia jak jest z fire connect onkyo jaki głośnik do kuchni.
2. spostrzeżenie to cena 681 jest wyższa ale BD jest sporo tańszy niż od onkyo więc zestaw w zestaw wychodzi podobnie.
3. yamaha ma BT "out" czyli można podłączyć słuchawki.
4. Onkyo ma google cast też mnie to kusi bezprzewodowy przesył np: z komórki obrazu na tv
5. nie wiem jak to jest z tymi dodatkowymi serwisami muzycznymi nigdy nie korzystałem ale onkyo ma tidla
6. prosiłbym o opinię, bo na razie wystartuję z zestawem 5.1 czy będzie to problem dla sprzętu który natywnie ma 7.1?
7. dobór kolumn niestety budżet pozwala mi na kolumny jamo s626 lub taga tav-606 v.3, które lepsze i do tego z danej firmy najtańszy sub?

Wiem, że tu koledzy raczej gustują w lepszych sprzętach ale może ktoś pomoże ;) Pokój to niestety litera L sprzęt będzie stał w większej części 5.5mx4,5-5m, tv to 60 cali.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie 681: czy wyjście Zone 2 potrafi działać jako Pre Out dla frontowych, głównych kanałów? Pytam, gdyż mam wzmacniacz lampowy, który chciałbym wykorzystać jako końcówkę mocy, ale nie wiem, czy tak to można zrobić.

781 ma już kompletne wyjścia pre out, ale nie chciałbym specjalnie dokładać, skoro potrzeba mi tylko wyjścia pare dla głównych kanałów. Dzięki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry