OLED vs. LCD - 65" vs 75" ? tylko Philips - 10-12 tyś

Franek54

New member
Witam.

W niedalekiej przyszłości (2-3 miesiące) szykuję remont piętra w domu i zmiany TV i mam tu kilka zagwozdek. Jestem posiadaczem Philipsów od dawna i jakoś nie wyobrażam sobie TV bez amblilighta wiec szukam jedynie w tej marce.



1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: salon z jadalnią ok 60m2
2. Jak słońce świeci w pokoju? słońce po prawej stronie od TV
3. Preferowana technologia: lcd, oled
4. Matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3 - 4m sofa
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 55pus7181
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder nc+
9. Wifi: Tak
10. Czego nie lubisz w telewizorach? ciężko powiedzieć...
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? kilka godzin dziennie
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? netflix, hbo go, piłka nożna, ps4
14. Czy zamierzasz serfować po Internecie? nie jest to priorytet w TV dla mnie
15. Preferencje co do marki? Philips
16. Preferencje co do wielkości? 65-75 cali
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie wieczorami ale w dzień też się zdarza
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10-12 tyś

Reasumując oglądam dużo seriali (netflix, hbo go) jak i filmów UHD z dysku. Sport NC+ piłka nożna jak i inne sporty itp. Widziałem w sklepie Philipsa 75PUS8303 i wygląda super, jednak jest to LCD i w czasach Oledów poprostu nie wiem czy pójść w jakość obrazu przy 65" czy wziąć tego 75"

Nie jestem jakoś mega zafiksowany w jakość jakość, że musi być ogień z tyłka a bardziej przemawia do mnie wielkość. Teraz mam Philipsa za kilka tysięcy mniej i nie narzekam więc przeskok z 55 na 75 jest mega widoczna a na 65 juz trochę mniej ale jednak 55 z lcd na 65 OLED może być druzgocąca :)

Kolejna kwestia to rodzaje oleda bo czytałem recenzję na Waszym portalu i z tego co się orientuję model :

Philips 65OLED903 z głośnikami B&W za 13k

jest bardzo podobny do modelu 803 który nie ma głośników ale jeśli chodzi o kwestię obrazu jest praktycznie taki sam więc tyle..

Modele 973 jak i 873 - czy możecie mi podpowiedzieć jak one się mają do 903 i 803 ?

Na koniec : lepiej 65" któregoś oleda czy jednak 75 lcd i mięć tego kolosa w jednak dużym salonie i ta ściana na której będzie TV jednak przy 75 już będzie bardziej efektowna niż 65.. ?

Dzięki i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jak będzie za 3 miesiące ale teraz masz Philipsa w promocji
65oled 903 za 10.500 zl
Z pakietem
Philips 75pus8303 za 8299 zl.
 
Do góry