Określ rozmiar :)

Mariusz_W

New member
Widzieliście już to narzędzie?
Rozszerzona Rzeczywistość Wybierz rozmiar telewizora marki Sony : Sony

Jak dla mnie bomba.

Chcę zmienić tv i tak sobie można sprawdzić :
6y7e46cxTRmYgLGVYuomzCBjCg6gzpw4g17usrG343Y

Tutaj chcę postawić:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/6y7e46cxTRmYgLGVYuomzCBjCg6gzpw4g17usrG343Y?feat=directlink

Taki telewizor:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/z2QLz2tugVsGwSxWg6qUVCBjCg6gzpw4g17usrG343Y?feat=directlink


Fajne!


z2QLz2tugVsGwSxWg6qUVCBjCg6gzpw4g17usrG343Y
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mimo, że nie potrzebuje obecnie takiego narzędzia, z ciekawości sprawdziłem. Oczywiście wszystko zrobiłem wg wskazówek. Niestety u mnie aplikacja nie działa prawidłowo:

- na IE8 nie wyświetlają się prawidłowo proponowane 6 modeli telewizorów, wszystkie nazwy mam w pionie, co powoduje, iż mogę wkleić jedynie modle 32 calowe

- Na IE9 i Mozilli OK.

- Mam obecnie Sony 46 NX700, odstaje 5 cm od ściany, więc na niego przykleiłem prawidłowy znacznik i porządnie wyśrodkowałem (znacznik, nie kartkę). Niestety aplikacja delikatnie krzywo wyświetla telewizor, delikatnie w lewo, bardzo delikatnie, ledwo zauważalnie (ale jednak) oraz telewizor jest delikatnym trapezem, mimo iż znacznik idealnie płasko przylega do obecnego telewizora.

- a teraz najlepsze; wg aplikacji mam 55 calowy telewizor, tzn. jak wklejam 46 to mam go sporo, sporo mniejszego od obecnego, dopiero 55 cali jest idealnie rozmiarów obecnego. Celowo zrobiłem trzy rózne ujęcia, z różnych pozycji. Niestety za kazdym razem dokladnie to samo. Może to celowa „pomyłka” programistów Sony by kupić większy niż potrzeba w rzeczywistości i wydać więcej? :) Może tylko po prostu znacznik nie został prawidłowo rozpoznany (co jednak nie świadczy dobrze o narzędziu, gdyż spełniłem wszystkie zlecane warunki)

Dlatego nadal nie ma jak kawałek starego, dobrego centymetra i dopracowane rysunki :)
Możecie sprawdzić jak sprawdza się to u Was? Mariuszu, jakiej wielości masz tv na zdjęciach a jaki zaaplikowałeś (strzelam masz 40, wsadziles 46)?
 
Ostatnia edycja:

Mariusz_W

New member
Testowałem to dosyć dokładnie i faktycznie czasem źle łapie skalę ale nie dajmy się zwariować. Jest sobie narzędzie pozwalające na wizualizację sytuacji a nie wpasowania co do milimetra. Śmiałem się z tego zapisu drobnym drukiem, kóry jest tam umieszczony o tym że aplikacja nie zastępuje miarki i dokładnego pomiaru, ale widzę że jest on bardzo potrzebny.
Odpowiadając na twoje pytania to istniejący tv ma 32 całe a przmierzam się do 46. Mi program pomylił się o ok 1 cm na szerokość gdy wstawiłem 32 calowy tv.
Nadal uważam że fajny sposób ba wizualizację. Nic nie zastąpi pokazu w domu ale komu się chcę w to bawić.

A co do przeglądarek to miałem dokładnie odwrotnie. Tzn FireFox nie dawał mi możliwości wyboru tv a w IE9 było ok.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, tez kiepsko czyli wszystko w porządku :) u mnie ta pomylka w wilekosciach jest spora, 46 cali a 55 to co najmniej 15 cm na szerokosci
 
Do góry