Ogólnie o HD - pytanie

pelamis22

New member
Witam!
Mam kilka pytań początkującego i chciałbym aby ktoś rzetelnie na nie odpowiedział. Dotyczą one HD.

Technologia HD to zarazem sprzęt jak i oprogramowanie. W celu odtworzenia filmu hd należy go najpierw mieć :) Jest on dostępny na płycie Blue Ray - popularny format oraz HD DVD - podobny ale mało popularny(wg mnie). Co będzie jeśli ja będę posiadać plik avi z filmem zapisanym w wysokiej rozdzielczości - czy to też będzie można nazwać HD? Spotkałem też inny rodzaj pliku matroska. Ten format z tego co wiem jest takim zapisem filmu hd na komputerze ale czasami go oglądając mam wrażenie, że obraz a raczej piksele jakby skaczą czy migoczą trudno to określić. I wtedy mam wrażenie, że obraz jest w rzeczywistości dużo mniejszy ale został rozciągnięty a puste miejsca upchano jakimiś pikselami. Czy zatem format matroska to z jednej strony HDripy podobne do DVDripów(avi) zapisane w mniejszej pojemności a z drugiej strony to filmy rozciągnięte i wypełnione zbędnym materiałem, który ma pozorować rozdzielczosc hd ale tak na prawdę w pełni nią nie jest? A może jest jakiś inny format, który lepiej albo w 100% odwzorowuje filmy zapisane na płycie.
 
Do góry