Odtwarzacz muzyki z sieci

D

Deleted member 121090

Guest
Prośba do zorientowanych. Chciałbym znaleźć urządzenie które podłączone do zestawu Harman Kardon HK 980 i HD 990(ma wejście USB) dałoby by mi możliwosć słuchania muzyki z internetu i np. z pendrive.
Jestem zielony w tym temacie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Już wiem czego szukam. Znalazłem radia internetowe ale dla mnie najlepszy byłby tuner internetowy z dobrą jakością dźwięku. Zna ktoś coś takiego?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jakoś widzę brak odzewu. Mnie udało się znaleźć dwa tunery. Revo mondo i Maximum MR-2000.
Oba o bardzo ładnej stylistyce ale jak to gra? Może ktoś coś podpowiedzieć?
 

pkomp

New member
kup takie które ma wyjście cyfrowe i mozesz olac dobrą jakośc dźwięku bo ta tyczy sie wyłącznie wyjśc analogowych - no i zależnie w jakiej jakosci słuchałbyś stacji
 
D

Deleted member 121090

Guest
Rada dobra. Tylko że wzmacniacz Harmana HK 980 ,do którego to podepnę ,nie ma wejść cyfrowych.
 

MacGege

New member
kup takie które ma wyjście cyfrowe i mozesz olac dobrą jakośc dźwięku bo ta tyczy sie wyłącznie wyjśc analogowych - no i zależnie w jakiej jakosci słuchałbyś stacji

chyba się nie zgodzę , same wyjścia analogowe nie gwarantują dobrej jakości dźwięku , na końcu przydałby się dobry DAC.
W przypadku gdy chcesz słuchać mp3 i tym podobnych stratnych formatów temat się zamyka bo nie ma co mowić o jakości . Chcesz formatów bezstratnych i dobrej jakości DAC to wręcz podstawa.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A w takim razie jaki DAC byś polecił do tych tunerów internetowych?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W USA 800 USD, u nas będzie "nieco" drożej:
4723625171_aceae77509_o.jpg

Marantz NA 7004 (NA7004) odtwarzacz strumieniowy audio :: Sklep.RMS.pl
 
D

Deleted member 121090

Guest
No super. Tylko weź pod uwagę że za Harmana HD 980 z HK 980 i do tego kolumny Aelite 2. Nowe elementy zapłaciłem łącznie 3500zł. A sam Dac który proponujesz będzie kosztował podobnie. Nie ta półka.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zgadza się. Z jednym wyjątkiem, to nie DAC a odtwarzacz/tuner, zresztą funkcję DAC'a też może pełnić (wejścia optyczne, koaksjalne i USB).
Ale pytałeś o ustrojstwo z dobrym analogiem, takiego tanio nie kupisz... ;)
 

MacGege

New member
A w takim razie jaki DAC byś polecił do tych tunerów internetowych?

do słuchania radia internetowego , to szkoda kasy na kupowanie DAC'a, jakość jaka na wyjściu jest proponowana przez nternetowe stacje radiowe pozwala co najwyżej na traktowanie tego medium jako dodatku, ale jak chcesz odtwarzać pliki bezstratne (AIFF, FLAC ... itp ), to jak najbardziej warto poszukać jakiego dobrego DAC'a .
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za pomoc. Maximus MR-2000 kupiony. Stylistyka i wykonanie rewelacja. Obsługa wręcz intuicyjna. Jakość stacji internetowych wiadomo zależy od nadawania. Stacje FM również na przyzwoitym poziomie.
Jeśli ktoś nie szuka HI-END-u to polecam.
 
Do góry