Odtwarzacz multimedialny - różnica

Squidy06

New member
Witam,
Jakiś czas temu zakupiłem amplituner Harman Kardon AVR70, będąc w sklepie chciałem przy okazji doinformować się w kwestii odtwarzacza. Sprzedawca polecił mi odtwarzacz multimedialny korzystający z sieci domowej.
Nazwa i model : Cambridge Stream Magic 6
Sam pomysł jest niezły, posiadam już stosunkowo taniego, pewnie średniej klasy blu raya od sony z taką funkcją i sprawuje się przyzwoicie.

Niestety taki sprzęt nie jest na moją kieszeń, szukam czegoś tańszego i w pewnym rankingu takich odtwarzaczy znalazłem coś takiego:
Asus O Play Tv Pro

Tutaj pojawia się moje pytanie: czym różnią się te odtwarzacze, że jest między nimi taka przepaść cenowa? Z tego co widzę funkcje mają podobne. Próbowałem się dowiedzieć czegoś na ten temat w sklepie porównując ten odtwarzacz do mojego blu-raya z taką funkcją, sprzedawca mówił o znacznej różnicy jakości, coś o jakimś przetworniku jednak niekoniecznie zrozumiałem.

Może są jeszcze jakieś alternatywy?

Pozdrawiam serdecznie.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Cos mylisz kolego ten magic to odtwarzacz strumieniowy audio i dac a asus odtwarzacz multimedialny czyli obsługuje tez kontenery video , magic to tylko audio:eek:k: i na poziomie prawie hi-end.Pozdro
 

Squidy06

New member
Rozumiem, faktycznie mogłem coś pokręcić. Problem prawie się rozwiązał, gdyż odtwarzacz ma służyć również do wideo. Pytanie czy odtwarzacz multimedialny również może dobrze grać?
 
Do góry