Odtwarzacz MKV a dyski HDD (FAT32 czy NTFS)

cosby

New member
Witam.
Wybaczcie jeśli uznacie moje pytanie za lamerskie lub to nie ten dział ale szukam i znaleźć nie mogę. Otóż czytam specyfikacje odtwarzaczy DVD z divx które czytają pliki MKV i inne HD bo chcę takowy zakupić. Wszystko pięknie - tych które potrafią takie pliki odtworzyć jest sporo ale jedno mnie zastanawia. Pliki takie mają zwykle ok 7GB na 1 film. Jak w takim razie odtworzyć to z dysku HDD przez USB? Format zapisu FAT32 nie pozwala na nagrywanie tak dużych plików a format NTFS chyba nie jest przez odtwarzacze rozpoznawany. Dla mnie to jakieś nieporozumienie - przecież kupując taki sprzęt z USB i chcąc podpiąć dysk liczy każdy na to że właśnie będzie to śmigać a tak chyba nie jest. Czy jest na rynku odtwarzacz czytający MKV z polskimi napisami który bez problemu poradzi sobie z dyskiem sformatowanym w NTFS? A może czegoś nie wiem i da się to zrobić z FAT32? Pomożecie?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jedynym uniwersalnym odtwarzaczem jest PC.
Z dyskiem mkv, napisami i NTFS poradzi sobie np. LG BD390.
Oczywiście nie w 100%. Poczytaj sobie więcej.
"Dla mnie to jakieś nieporozumienie - przecież kupując taki sprzęt z USB i chcąc podpiąć dysk liczy każdy na to że właśnie będzie to śmigać a tak chyba nie jest."
Nieporozumieniem jest nie zapoznać się ze specyfikacją urządzenia, które zamierza się nabyć.
 

cosby

New member
Dzięki wam za odpowiedzi. W sumie szybko ją znalazłem bo zainteresował mnie xtreamer a ten okazuje się praktycznie mnie zaspokaja ;) Nie mogłem odpisać bo z forum było coś nie teges...

Pytałem o NTFS bo mam odtwarzacz Fergusona 780HX czy coś podobnego i ten czyta jeno FAT32.

Dzięki !
 
Do góry