Odtwarzacz HD

grucha06m

New member
Mam telewizor HD i jestem zainteresowany kupnem sprzętu, dzięki któremu będę mógł oglądać filmy w formacie .mkv oraz .mts/.m2ts.
Moim faworytem jest WD TV HD Media Player. Z tego co wiem to nie usłyszę dźwięku w filmach z DTS.

1. Czy w związku z tym problemem konieczne jest kupno amplitunera (nie licząc konwertowania do AC3)?

2. Czy istnieje jakiś odtwarzacz filmów HD, dzięki któremu usłyszę dźwięk DTS na głośnikach telewizora?

W opisie odtwarzacza EGreat EG-M34A wyczytałem:
DTS (w bieżącej wersji oprogramowania bez dekodowania, tylko pass-through)
3. Czy to oznacza, że nie potrzebny będzie amplituner?


Dziękuje za odpowiedzi
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1. wlasciwie tak-wszystko zalezy jaki efekt chcesz uzyskac
2.TV musialby dekodowac DTS i posiadac 5 glosnkow lub cos w rodzaju monitora dzwieku
3.wrecz przeciwnie- oznacza to ze bedziesz potrzebowal amplitunera ktory zdekoduje DTS
 

actchris

New member
grucha06m napisał:
1. Czy w związku z tym problemem konieczne jest kupno amplitunera (nie licząc konwertowania do AC3)?

2. Czy istnieje jakiś odtwarzacz filmów HD, dzięki któremu usłyszę dźwięk DTS na głośnikach telewizora?

1. Konwersja robi się na kompie jakieś 15 min więc z tym nie ma problemu.

2. Popcorn ... cena ok 1000zł
 

actchris

New member
mat74 napisał:
no to mi wyjasnij jak odtworzyc wielokanalowa sciezke DTS na TV ?
np. plasma panasonic seri 7 ?!

Będzie downmix do STEREO ale będzie coś słychać, jak nie masz licencji tak jak w WD TV to nic nie usłyszysz na TV.
 

grucha06m

New member
W takim razie narazie wstrzymam z kupnem ampli i bede musiał konwertować do AC3.

1. Jakim programem można wykonać tę operację?

2. Czy dużo stracę z jakości dźwięku?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ponieważ nie masz amplitunera, więc straty raczej nie zauważysz. Poza tym powinna być ona najwyżej niewielka.

ArtS :)
 
Do góry