Odtwarzacz FLAC czy WAV

suprnowa

New member
Witam
Mam dylemat,posiadam odtwarzacz WD Tv Live Hub i jest on podłączony do HK AVR 255 za pomocą HDMI.
Do tego mam odtwarzacz DVD Yamaha i połączony jest za pomocą kabla stereo do amplitunera.
Jaka będzie lepsza jakość odsłuchu.
1.FLAC na odtwarzaczu WD i sygnał po HDMI na AVR 255
2. Płyta CD na Yamaha i poprzez kabel stereo do AVR 255.
Dodam że płyta CD to te same FLACi tyle że nagrane na płytę.
Czy będzie wogule jakaś różnica?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie powinno być żadnej. FLAC byłby lepszy tylko pod warunkiem posiadania materiału wysokiej rozdzielczości( np. zgrana płyta SACD). Jeśli zgrasz bezstratnie płytę CD to w dalszym ciągu masz jej obraz nic więcej. U Ciebie jest inny problem. Szukając jakości chociażby CD powinieneś dokupić porządny DAC i DVD i WD tv live hub podłaczyć do niego. Odtwarzając płyty w DVD wiele tracisz. DVD może co najwyżej służyć jako transport.
 

suprnowa

New member
Powiem szczerze że nagrałem płytę CD i albo mam słaby słuch albo różnica jest.Jednak chyba HDMI zniekształca sygnał.
Bo CD puszczam po analogu stereo.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Na jakość wpływa każdy z komponentów wymienionych przez ciebie, a nie tylko kabel albo to czy jest to flack czy wave. Wcale nie musi być to wina HDMI, tylko np przetwornika CA w 255 (który jest na przykład gorszy niż w CD), albo... itp itd. Po co takie pytanie jak samemu możesz sprawdzić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Powiem szczerze że nagrałem płytę CD i albo mam słaby słuch albo różnica jest.Jednak chyba HDMI zniekształca sygnał.
Bo CD puszczam po analogu stereo.
To wogóle nie świadczy o gorszej jakości kabla HDMI tylko o różnicy w DAC-ach w tych urządzeniach.
 

matysh_2006

New member
Witam.

Ja podepnę się pod temat.

Chciałbym uzyskać jak najlepszą jakoś dźwięku z płyt CD.

To jak rozumiem powinienem sobie kupić odtwarzacz SACD??

A z tym się wiąże pytanie, jak to podłączyć kablem HDMI, OPTYKIEM, czy ANALOGIEM??
 
D

Deleted member 121090

Guest
A po co ci do płyt CD odtwarzacz SACD. To taj jakbyś do DVD szukał BD.
Albo bardzo dobry odtwarzacz CD( tylko to chyba trochę droższa opcja) albo przyzwoity CD( wystarczy sam transport) i do niego bardzo dobry DAC. Z CD wychodzisz kablem cyfrowym a z DAC-a analogiem do wzmaka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

matysh_2006

New member
Czekaj czekaj bo się pogubiłem.

Posiadam ampli YAMAHA RX-V3067 i BD.

Jak bym dokupił odtwarzacz CD gdzieś tak do 1500zł i połączył go optykiem z

ampli to to pomorze, czy nie warto się w to bawić??
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak kupisz odtwarzacz CD to raczej nie po to żeby go podłaczać optykiem. Bo wtedy korzystasz z niego tylko jako transportu z DAC-a korzystasz w amplitunerze. A ten wybitny nie jest.
Więc lepiej dokup dobry zewnetrzny DAC, i BD wykorzystaj jako transport. I wtedy z DAC-a analogiem do wejścia analogowego w amplitunerze. No ale najlepszy byłby dodatkowy wzmak stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry