[Odtwarzacz CD] Czy jest sens zakupu Onkyo...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Mam okazje zakupić w idealnym stanie odtwarzacz CD firmy Onkyo model C7030. Obecnie audio CD odtwarzam z Arcam BDP100. Prosze o krótką informację, czy zyskam coś na kupieniu osobnego napędu w stosunku do jakości dźwieku? Nie mam możliwości porównania stąd mojej pytania.
Z góry dziekuje,
 

SDman

Banned
Witam wszystkich,
Mam okazje zakupić w idealnym stanie odtwarzacz CD firmy Onkyo model C7030. Obecnie audio CD odtwarzam z Arcam BDP100. Prosze o krótką informację, czy zyskam coś na kupieniu osobnego napędu w stosunku do jakości dźwieku? Nie mam możliwości porównania stąd mojej pytania.
Z góry dziekuje,

Witam,
nie ma sensu ten Arcam zjada na śniadanie Onkyo, ma świetny przetwornik w pełni wykorzystany
jeżeli gramy po RCA na wzmacniacz.
Druga sprawa to odczyt plików flac z USB jeżeli go nie ma to firma sama sobie strzela w stopę.
LAN pewnie tylko do BD Live.

Reasumując włożona płyta CD do BD zagra lepiej niż nie jeden budżetowy CD.

PS
Jest również lepszy od Twojego wzmacniacza i jeżeli szukamy to zacząć należy tutaj.
Arcam na samym końcu może być ruszony albo wcale

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź. W tej chwili nie mam wzmacniacza, tylko amplituner Onkyo 828. Ale dźwięk z Audio CD idzie po analogu kabelkiem RCA, wiec wykorzystuje przetwornik w Arcamie. Wiec pozostaje mi przeznaczyć pieniążki na coś innego, np. na wzmacniacz z funkcją Main In... może Arcam A38 lub Onkyo 9070...
 

adam6150

New member
Dzieki za odpowiedź. W tej chwili nie mam wzmacniacza, tylko amplituner Onkyo 828. Ale dźwięk z Audio CD idzie po analogu kabelkiem RCA, wiec wykorzystuje przetwornik w Arcamie. Wiec pozostaje mi przeznaczyć pieniążki na coś innego, np. na wzmacniacz z funkcją Main In... może Arcam A38 lub Onkyo 9070...



Arcam BDP 100 JEST BARDZIEJ BUDŻETOWY niz to ONKYO. Jeśli słuchasz duzo płyt, warto mieć CD. Żaden Blu-Ray nie zagra tak dobrze jak współczesny odtwarzacz CD. Myśle że warto dokupić tego playera jeśli cena jest okazyjna.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za opinie, ale jestem teraz zdezorientowany. Jak wybierałem dwa lata temu obecnego BR - na tym forum doradzono mi, iż Arcam ten ma super jakość obrazu i jakość dźwięku na poziomie odtwarzacz CD do 2k zł... a teraz słysze od Ciebie że Onkyo za 800 zł jest o wiele lepsze i jeszcze Arcam jest produktem bardziej budżetowym niż Onkyo... gdzie tu sens?
 

SDman

Banned
Arcam BDP 100 JEST BARDZIEJ BUDŻETOWY niz to ONKYO. Jeśli słuchasz duzo płyt, warto mieć CD. Żaden Blu-Ray nie zagra tak dobrze jak współczesny odtwarzacz CD. Myśle że warto dokupić tego playera jeśli cena jest okazyjna.

Witam,
trochę nie wiesz co piszesz, BD zagra tak dobrze jak mu na to pozwoli wewnętrzny DAC.
Przykład Oppo: 105 gra 103 nie.
Arcam ma 2x Wofson 8741 -to świetny przetwornik.

Pozdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem ciekaw jak też Arcam gra. Przetwornik ma dobry, ale jak się patrzy na zdjęcia środka to jakoś biednie i pusto wygląda.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Arcam gra dla mnie bardzo dobrze, ale jak każdy z nas - chcę mieć coś wiecej. Sklepy audio w moim mieście również są podzielone co do sensowności zakupu tego Onkyo...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym nie kupił tego CD. Celowałby w wyższe modele Onkyo bądź innych marek. Z drugiej strony do amplitunera KD nie ma sensu.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Przyszłosciowo celuje we wzmacniacz... Onkyo 9070 lub Arcam A38...
Onkyo jak0 serce kina domowego mi bardzo odpowiada... oczywiście nie neguje Arcama (ale to wyższa półka) i przy tych firmach chciałbym pozostać... wiec i z tych firm chciałbym dobrać odtwarzacz CD, o ile bedzie lepsze Audio niż w BDP100...

PS. Postanowiłem jednak odsłuchać i porównać z Arcamem. Sprzedający jutro ma do mnie podjechać i będę decydował czy faktycznie jest różnica oraz który odtwarzacz gra lepiej...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
PS. Postanowiłem jednak odsłuchać i porównać z Arcamem. Sprzedający jutro ma do mnie podjechać i będę decydował czy faktycznie jest różnica oraz który odtwarzacz gra lepiej...

Witam,
porównać na czym ? Chyba nie na na ampli KD, to jest bez sensu.
Zawieź swojego Arcama i porównaj na wyższej klasy sprzęcie, przy takich samych RCA,
najlepiej w czasie rzeczywistym.

Pozdr.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Poszedłem za Twoja sugestia i wziąłem pod pache swojego Arcama, podjechalem do salonu audio. Tam Podłączylismy pod wzmacniacz Onkyo 9050. Docelowo będzie 9070. W porównaniu na żywo z C7030 okazało się ze Arcam podał sygnał z lepszym zakresem niskich dźwięków, góra bardziej wyrazista, lepsza scena. Poszliśmy dalej i Podłączylismy 7070. Tutaj natomiast nie dało się wyczuć znaczącej różnicy pomiędzy Arcamem a Onkyo. Dziękuję za sugestie i podpowiedzi. Zostaje Arcam i zbieram fundusze na wzmacniacz.
 

Bebol

New member
Jeśli mogę się podpiąć pod temat,to bym spytał o jedną rzecz. Obecnie mam taki o to zestaw: Wzmak Mitchell Johnson SAP 201V plus MA BX2. Jako transport mam DVD Sony dvp-ns708h podpięty po optyku do wzmacniacza. Wzmacniacz ma przetwornik Wolfson Micro WM8761.Z tego co wyczytałem ten przetwornik występuje w CA Topaz CD 10.... Wnioskuję, że nie jest on czymś oszałamiającym... jeśli można to jakoś w ogóle porównać po samych przetwornikach (pomijam szybkość działania itd. dvd vs cd). Czy macie jakieś zdanie o tym przetworniku??Ktoś się z nim spotkał? Warto to zostawić tak jak jest, czy może lepiej zakupić jakiś tradycyjny cd. Wiadomo, że chodzi o to, żeby było lepiej w rozsądnych pieniądzach (pow. ok 1000zł).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wolfson WM 8761 to jest tylko "kość" na cały przetwornik składa się więcej części jak np. układy wejściowe czy filtr rekonstruujący ,dlatego przetworniki oparte nawet na tych samych kościach brzmią różnie

W przypadku Cambridge Audio lepiej dołożyć i kupić CD Sonata 30, który brzmi zdecydowanie lepiej
Jeżeli natomiast chodzi o nowy CD ,to najtańsza sensowna propozycja to Denon DCD 520 - 795zł ,ewentualnie dołożyć jakieś 150 zł i wtedy Denon DCD720 ,Marantz CD5004/5005 albo BC Acoustique EX-602

Tak wracając do Twojego Soniaka ,na zdjęciu widać że cyfrowe wyjście jest elektryczne ,a nie optyczne .Jeżeli odtwarzacz jest dobry można spróbować z osobnym przetwornikiem C/A np .Cambridge Audio DacMagic 100, a kupno CD sobie darować .Niekiedy jest to lepszy sposób na poprawę dźwięku niż kupno odtwarzacza CD ,na dodatek tańszy
 

Bebol

New member
Przepraszam połączenie ze wzmacniaczem DVD Sony jest po coax......nie po optyku.

Pisałem o tym CA Topaz 10, nie ze względu na to, że chce go kupić, tylko jako jakiś odnośnik co do jakości, tego co teraz mam (ta sama kość). Zakładam, że mniej więcej może to grać na podobnym poziomie... no chyba że nie.... nie wiem.

Wzmacniacz i kolumny są jakie są i nie wiem czy jest sens inwestowania w nie wiadomo jakie cd. Dlatego pytanie, czy kupno tego Dac magic (czy jakiegoś innego zew. dac) lub jakiegoś cd nowego lub używanego do ok. 1000zł wniesie lepszą jakość do mojego "systemiku". Czy ta różnica będzie słyszalna itd. żeby zrekompensowała ten wydatek?.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Po pierwsze - Odtwarzacz CD podłączysz po RCA, czyli już zyskasz na jakości dźwięku. Czy Twój DVD ma takie wyjście? Jezeli tak, to zrób podobnie jak ja. Zabierasz sprzet na odsłuch, porównujesz na żywo i dokonujesz wyboru...
 

Bebol

New member
Oczywiście że ma. Tylko dlaczego po rca??? Ja zakładam, że wzmacniacz ma lepszy przetwornik, niż stare Dvd Sony dlatego połączone mam to po coax. No chyba, że jest inaczej, ale nie sadzę. Jakbym kupił jakiś wypas Cd to jasna sprawa, że połączę analogowo. Tylko pytanie, czy jest sens inwestować, a jeśli już to ile warto wydać, biorąc pod uwagę resztę sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Szukaj, burz , buduj ...
To SONY PS3 ma topowy system upsampling CD 44 kHz do 192 kHz (algorytmy).
Żaden producent na świecie nawet nie zbliżył się do wynikowej jakości CD Audio przez PS3.
Oczywiście po procesie ...
Ale rzesze ortodoksów upajają się i będą dyskutować bez końca nad poprawianiem brzmień analog.
Tym czasem to tylko sprawa nad-pisania SDK = bibliotek dedykowanych dla tych samych procesorów.
To takie tryby SOUND w WINDOWS AUDIO player - preset.
Zastanówmy się dlaczego DENON / ONKYO / PIONRER / MANTA brzmią różnie na tych samych kościach ...
Bo mają zaszyte inne algorytmy typu dts/DD itp.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trudno "w ciemno" jednoznacznie stwierdzić ,wszystko zależny od jakości napędu ,gdyż to właśnie napęd jest odpowiedzialny za odczytanie danych z płyty .Dla przykładu kiedyś takim kultowym napędem była "dwunastka" Philipsa spotykana w bardzo wielu odtwarzaczach z różnych przedziałów cenowych
Również napędy DVD są stosowane w odtwarzaczach CD, gdyż po prostu brzmią lepiej takim dobrym przykładem jest napęd Sanyo wykorzystany np.w CD Harman, Music Hall i wielu innych
 
Do góry