Odpowiedni zestaw?

adso2009

New member
Witam
Kolejny temat z cyklu doradźcie.
Chcę kupić kino domowe. Będzie to moje pierwsze. Będzie połączone z PC i telewizorem. Służyć ma do słuchania muzyki no i filmy zarówno z PC i TV. Koszt, hmm powiedzmy do 5 tys. Z górką choć jak będzie coś dobrego za 2,5 tys to biorę 
Trochę już o wszystkim czytałem i wiem, że za tą kasę głośniki z drewna nie będą heh.
Wyczytałem, że dobrym rozwiązaniem będzie amplituner onkyo i do tego głośniki jbl
Znalazłem coś takiego ONKYO TX-NR515 + JBL STUDIO 1 CINE PACK 150 nie mogę podać linku bo nie mam wymaganej liczby postów. Wystarczy wpisać ten zestaw na allegro
Nigdy nie miałem okazji słuchać takiego zestawu i nie mam doświadczenia. Dla tego zapytam Was bo się znacie?
Dobrze będzie to grało?
Warte jest tych pieniędzy? (głośniki to sklejka)
Czy jesteście w stanie polecić mi coś co będzie tańsze a dobre?
Czekam na pomysły, doradźcie coś bo nie chciał bym utopić pieniędzy.
Dodam, że nie mam możliwości przetestowania tego zestawu.
Muzyka jakiej słucham to skrajności, więc będzie tu Power metal, czasami klasyczna, szanty jak i codzienna radiowa.
Całe kino będzie w pokoju 20m2

Z góry dziękuję każdemu, kto zechciał temat przeczytać a tym bardziej jeśli potrafi mi doradzić i pomóc.
Pozdrawiam
 

Mateusz.B

New member
Witaj,

Jestem tu nowy ale powiem Ci jedno co wiem z mojego doświadczenia, amplituner Onkyo 608 który posiadam kiepsko radzi sobie w stereo i zwykły wzmacniacz stereo Denon PMA-560 który kupiłem dla testów okazał się grać lepiej. Tak że może ktoś z doświadczonych użytkowników poleci Ci jakiś sensowniejszy, bardziej uniwersalny amplituner bo po tym Onkyo myślę że nie masz się czego szczególnego spodziewać. Same głośniki z całą pewnością spełnią Twoje oczekiwania bo ich akurat słuchałem, w kinie domowym super w stereo nie słyszałem większych różnic między innymi w tej kategorii cenowej - każde mają swoje unikatowe brzmienie i to już kwestia gustu. Mi najbardziej podobał się zestaw Klipsh F3, ale nie było mnie wtedy stać, a teraz już go nie widzę. Być może ktoś bardziej doświadczony wypowie się o głośnikach pod typ muzyki której słuchasz... ?

Pozdrawiam, Mateusz.

Edit:
Słuchałem JBL Northridge Cine Pack 5.1 nie tych co podałeś, przepraszam za błąd ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
adso, w cenie do kilkudziesięciu tys to sklejka lub mdf :)
Tak jak napisał Mateusz, amplitunery nie sa mocne w stereo i jak zauważył podstawowy model wzmacniacza stereo lepiej gral od amplitunera.
Napisz proszę jeszcze ile % to muza, a ile reszta (filmy i gry). Czy te 5 tys ma być na ampli i zestaw 5.1 czy 5.0, al. na suba zdecydujesz się później?
Najlpeszym rozwiązaniem jest zakup średniego ampli do kina i osobnego wzmaka stereo do muzy. To oczywiście znacznie podwyzsza koszty. W przyszlosci warto o tym pomyslec. Poki co musisz sie zdecydować czy słuchasz dobrego stereo, ale filmy bez efektow surround czy oglądasz dobrze filmy i słuchasz muzy z amplitunera bez takiej radości. Najlepij samemu wyłapać różnce na kilku odsłuchach, jak zrobił Mateusz B
 

adso2009

New member
ile % ciężko powiedzieć, uwielbiam oglądać filmy, muzyka i efekty dźwiękowe są bardzo ważne, no ale jednak dobrze jest posłuchać muzyki to powiedzmy 70 % muzyka a filmy to 30%
myślałem, że taki zestaw ina domowego pogodzi to ale widzę, że jednak myliłem się

co do samego zestawu to chciałbym amplituner i zestaw głośników 5.1 chciałbym wszystko od razu kupić.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
5-6 tys to już fajna kasa na kino.
Z Kolumn droższych: Dali Zensor 7, Dali Lektor 6, Paradigm Monitor 9 v.7, Magnat Quantum 677, Monitor Audio BX6 (sporo droższe), Klipsch RF62
Z pozostałych Dali Concept, Roth Oli 40, Monitor audio MR6, Klipsch F20
Elektronika : Marantz SR5007/5006, Denon DENON AVR-2311/2113, Yamaha 773/810
Podałem Ci przykłady przyzwoitej elektorniki, dlatego jeśli możesz do warto dołożyć i wybrać się na odsłuch, by nie załowac.

Zapytaj użytkownika Blackninja o ofertę.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo + Studio świetny zestaw do kina i szybszych rytmów na czasie, klasyczna to trochę nie ten kanon brzmieniowy :)

Z lepszą cenka da się coś zrobić.
 
Do góry