Odległość od ekranu - Sony KDL-60EX700

Konrad_NSZ

New member
Witam,

Przymierzam się do kupna nowego telewizora. Mój wybór padł na model firmy Sony - KDL-60EX700. Jedyne co wstrzymuje mnie od zakupu to wątpliwość czy aby ten 60-calowy telewizor nie jest za duży przy oglądaniu w odległości od 3,5m do 5,5m od ekranu. W związku z tym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wyrażenie swojej opinii na ten temat.

Pozdrawiam forumowiczów
 

NickSon

Member
Sony w swojej broszurce zaleca 60 cali juz od niecałych 2.5 metra hehe ale to jest druga strona barykady oni chcą sprzedać dużo i duże sztuki na ktorych dużo zarobią ;)
Przy odleglosci 5.5 metra to nawet obowiazkowe jest posiadanie ekranu powyzej 50 cali :) Jak nie miałeś nigdy tak duzego czy troche mniejszego tv to mozesz być z początku przerazony że spore bydle ale z czasem mozna chcieć nawet wiecej :)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
zdecydowanie 60"
Jak nie miałeś nigdy tak duzego czy troche mniejszego tv to mozesz być z początku przerazony że spore bydle ale z czasem mozna chcieć nawet wiecej
ten początek to pierwszy tydzień, no może dwa, a później szkoda, że nie większy :-D Oczywiście mówię o odległości 4-5,5m i obrazie HD. Te 3,5m to idealne dla tej 60" dla filmów z aspect ratio 2.4:1, czyli takie kinowe z pasami u góry i na dole.

ja ogladam z 2,5m i własnie zmierzyłem jaki byłby idealny do filmów, nie tv, dla mnie, zgadnij?

62" :-D
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Konrad_NSZ na forum każdy Ci powie bierz 60 :) Jeszcze jest kwestia co bedziesz ogladał na tej przekątnej? dużo HD? może gry,konsola? czy raczej nasza polska telewizja z kablówki Posiadasz jakąs platforme cyfrową? Jeśli tylko kablówka to troszke bedziesz marnował potencjał takiego telewizora. Jeśli coś w HD to nie zastanawiaj sie nad przekątną tylko czy EX700 czy inny ale szczerze w tym rozmiarze za duzego wyboru nie masz.
 

Konrad_NSZ

New member
Mam Cyfrę+. Przeznaczenie telewizora to w niedługim czasie podłączenie do kina domowego, czyli filmy oraz zakup konsoli. Do tego jeśli chodzi o programy telewizyjne: przede wszystkim Canal+Sport HD + National Geographic HD oraz jakieś programy informacyjne typu TVN24, BBC, CNN. Wydaje mi się, że jakość tych programów w Cyfrze jest niezła.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
5" roznicy na przekatnej duzo zmienia w praktyce......

rozwiazanie optymalne- TV 46" + projektor i 100" do HD
jesli nie da rady - bierz 60" , taki rozmiar nie jest wcale zbyt duzy przy wskazanej przez Ciebie odleglosci oczywiscie pod warunkiem ,ze sygnal jest dosc dobrej jakosci.
 

Konrad_NSZ

New member
Więc ostatnie pytanie: czy Cyfra+ jest tym odpowiednikiem sygnału dobrej jakości? Mam TV 40" i nie narzekam, ale nie wiem jak to będzie wyglądać przy 60"...
Co do zaoszczędzeniu tych 2 tys. na zakupie 55" zamiast 60" - telewizor kupuje się na lata, więc wolę wziąć ten lepszy nawet jeśli musiałbym zapłacić więcej niż kupić gorszy i później pluć sobie w brodę, że nie dopłaciłem.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Więc ostatnie pytanie: czy Cyfra+ jest tym odpowiednikiem sygnału dobrej jakości? Mam TV 40" i nie narzekam, ale nie wiem jak to będzie wyglądać przy 60"...
Co do zaoszczędzeniu tych 2 tys. na zakupie 55" zamiast 60" - telewizor kupuje się na lata, więc wolę wziąć ten lepszy nawet jeśli musiałbym zapłacić więcej niż kupić gorszy i później pluć sobie w brodę, że nie dopłaciłem.

no to może w tych samych środkach jednak lepiej kupić 55NX810 ... materiałów 3D , gier itd. będzie coraz więcej oglądałem dzisiaj stojące obok siebie 55NX810 , 55EX710 i 55EX500 no i ten pierwszy czernią , obrazem i kątami bił znacznie pozostałe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawa wcale nie jest prosta.
Masz graniczne warunki .
Powinieneś koniecznie skorzystać z prezentacji w domu.
Tam dopiero sam sprawdzisz czy to ma sens.
Jeśli deklaracja programów jest pewna to super sprawa ale w platformie cyfrowej masz 95% programów SD.
Więc przy pierwszej odległości wielkość jest stanowczo za duża.
 

Konrad_NSZ

New member
Dziękuję za wszystkie porady. Dzięki nim postanowiłem poszukać telewizora 55". Może macie Państwo jakieś typy? Niekoniecznie firmy Sony i bez zbędnej dla mnie opcji 3D.
Aha i koniecznie LCD LED :)
 
Ostatnia edycja:

Konrad_NSZ

New member
A jak w porównaniu z podanymi przez Ciebie Toshibami wypadają Samsungi C7000 i C8000 (w mniejszym stopniu mnie zainteresowały) oraz z Sony EX710 (chyba mój nowy faworyt) i NX810. Wszystkie z 3D, ale cóż poradzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź skalowanie w SD w domu to się przekonasz jaki wpływ mają szybie procesory Rasolution + , MetaBrain
 

ernet

Active member
Bez reklam
60" ? Edge LED ?!

Jakoś nikt nie wspomniał czy Edge LED dobrze się sprawdzi z taaaaaaaaaką wielkością ekranu ?! Piszę o równomierności podświetlenia. Ja już powyżej 46” miałbym duże wątpliwości.
 
Do góry