Odblaski światła na ekranie plazmy

emefe

New member
Nie podoba mi się obraz w LCD i dlatego jestem napalony na plazmę. Ale co to za przyjemność z oglądania, jeśli na ekranie będzie się odbijało światło?
Biorę pod uwagę Panasonica PV80 i Samsunga A451.

Wypowiedzcie się proszę jak to jest z tymi odblaskami. Samsung niestety ewidentnie wypada pod tym względem kiepsko - w sklepie to właśnie A451 działał najbardziej jak lustro spośród kilkudziesięciu wystawionych TV. W PV80 tego nie widziałem, ale może stał w "lepszym" miejscu.
Plazma będzie stała w salonie z 5 oknami (są też rolety zewnętrzne), światło nie będzie raczej padać na nią bezpośrednio, ale sam teraz nie wiem. Nie chcę wywalić w błoto 2,5tys. żeby potem pluć sobie w brodę.
Czy plazma da radę w takich warunkach i jeśli tak to jaka?
A może jestem przewrażliwony i nie będzie to miało aż takiego znaczenia?
Czy LCD będzie lepszy pod tym względem/jakiego LCD wybrać o podobnych parametrach do tych 2 plazm?

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS Chyba dostrzegłem ten sam problem co robiw, ale na szczęscie za wczasu...
PS2 Sorry za zdublowanie tematu, można usunąć, ale niech najpierw się wypowie kilka osób.
 
Ostatnia edycja:

fanfar

New member
Na moim pv80 odbijanie światła mocno zależy od aktualnie wyświetlanego obrazu. Jeśłi obraz jest jasny to nic się nie odbija, jeśli jednak jest ciemny (np. pokazuja akurat noc, która jest ciemna nie wiadomo dlaczego :???: ) to można sobie obejrzeć cały pokój. Rozwiązanie jest dośc proste, zaciemnić pokój jak sie ogląda (idzie zima i będzie to coraz łatwiejsze;) ) albo postawić lampkę gdzieś z boku.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
fanfar napisał:
Jeśłi obraz jest jasny to nic się nie odbija
Jestem prawie gotów założyć się, że bez względu na to co w danej chwili oglądasz, ekran odbija tyle samo światła zewnętrznego ;)

Moim zdaniem PV80 odbija światło w bardzo podobnym stopniu jak np. ekrany notebooków typu BrightView (z błyszczącą, niematową powłoką). Jeśli miałbyś gdzieś okazję podejrzeć to zorientujesz się o co chodzi.

To czy takie odbicia światła przeszkadzają w oglądaniu jest sprawą dość subiektywną. Ważne jest też to, że gdy widz zacznie doszukiwać się takich odblasków na ekranie to dostrzega ich więcej i są one bardziej wyraźne. Gdy natomiast skupi się na programie tv, dostrzega je w dużo mniejszym stopniu (nie przeszkadzają, bo widz skupia się na czym innym).
Wydaje mi się, że pod tym względem ekrany LCD z matowymi powłokami dają lepszy efekt. Zupełnie inaczej rozpraszają takie odbicia światła.

Pozdrowienia!
 
Do góry