:) Oczywiście prośba o pomoc przy kupnie 37-42' fullhd

pawelzkrk

New member
Witam wszystkich.

Nie będę oryginalny i poproszę o pomoc.

Jestem na kupnie LCDka. Że mam miejsce to rozmiar który mnie interesuje to 37 do 42'. Ogranicza mnie kasa :( max 3500zł.
Główne zastosowanie to jako monitor. Nie będę oczywiście siedział metr od niego bo jeszcze nie zwariowałem. 3m to będzie standardowa odległość.
Jeżeli chodzi o rozrywkę to 90% filmy 10% gry.
Antena telewizyjna bedzie zwykła naziemna.
W niedalekiej przyszłości możliwe że będzie Xbox 360.

Mam parę typów, ale chciałbym zobaczyć co byście Wy mi zaproponowali.

Z góry dzięki wielkie, nawet za minimalną pomoc.
 

alyjen

New member
2.5-3m to optymalna odległość dla 37" FullHD do komputera pod jednym warunkiem:
1. pulpit na potrzeby przeglądarki/worda ustawiasz 720p, widać delikatne przeskalowanie ale nie z 3m gdzie wszystko jest ostre i czytelne bez męczenia wzroku
2. zostawiasz 1080p ale skalujesz czcionki systemowe 150% lub więcej i korzystasz np. z Opery z przeskalowaniem 200% do przeglądania sieci

gry i filmy to już żaden problem, ja gram na 37" z 2.5m i w grach przy 1920x1080 czcionki są super czytelne, wszystko ostre i wyraźne no i wrażenia po prostu zajefajne
no a filmy to bajka, ale ostrzegam że zaczniesz zauważać różnicę pomiędzy tanimi DVD a dobrymi DVD ;) o kiepskich divixach też raczej zapomnij chyba, że masz czas pobawić się z filtrami żeby jakoś to wyglądało

no i najważniejsze na koniec, skoro to ma być TV do komputera to pomyśl o Samsungach z nowej serii A5xx i A6xx ;) najlepsze monitory z telewizorów ;)
 
Ostatnia edycja:

pawelzkrk

New member
Na uwadze miałem właśnie Sharpa 37 X 20 którego proponuje kiki.
Na następnym miejscu był Samsung LE37A656.
Do Hitachi czy Toshiba jakoś nie mam przekonania.
 

rr73

New member
Witam
Gdybyś dołożył do tych 3500 zł około 500 zł to miałbyś niezły LCD w tej klasie a mianowicie Sharp 37 LC -XL8.

Pozdrawiam
 

pawelzkrk

New member
A co powiecie na temat tego:
[FONT=Courier New,Courier,mono]Samsung LE37A656
[/FONT]
  • Telewizor LCD 37"
  • Crystal Design - unikalne wykończenie obudowy telewizora
  • Full HD - Rozdzielczość 1920x1080
  • Kontrast 15,000:1
  • Jasność 500 nit
  • Czas reakcji 4ms
  • Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
  • Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie(obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)
  • Technologia Wide Color Enhancer 2
  • Rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus
  • Technologia DNIe Pro (Digital Natural Image engine)
  • Tryby ustawienia pracy ekranu - Entertainment Modes * tryb sportowy, * tryb kinowy, * tryb gracza,
  • PIP (1 Tuner)
  • Ukryte głosniki z technologią DownFire
  • Dźwięk SRS Trusurround
  • Moc akustyczna 2 x 10 W
  • Technologia Auto Volume Leveler - automatyczna korekta zbyt głośnych dźwięków
  • Menu ekranowe w języku polskim
  • Złącza HDMI ver 1.3 z technologią HDMI-CEC (Anynet+)
  • Produkt spełniający kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower
  • Konsumpcja mocy 220W (poniżej 1W w trybie czuwania)
  • Złącza na panelu bocznym: słuchawkowe, HDMI, Wiselink, S-Video, kompozytowe (AV)
  • Złącza na panelu tylnym: antenowe, Component, Scart x2, HDMI x3, PC (D-SUB), optyczne audio
 

pawelzkrk

New member
Właśnie chodzi o to że TV będę baaaardzo mało oglądał.
W 90% będzie to monitor i wszystko co tam można zrobić.
W 10% telewizja.
 

pawelzkrk

New member
Kupiłem wreszcie Samsunga LE37A656 i jest drobniusi problem.
Podpiąłem go do kompa (HDMI-DVI) i tu zauważyłem dziwną rzecz. W opcjach telewizora jest coś takiego jak funkcja 100Hz Motion Plus i do wybory wył/niski/średnia/maks./demo. Przy oglądaniu telewizji jest możliwość ustawienia tego, a po przełączeniu na monitor nie można tego włączyć. Druga sprawa jest taka że Windows pokazuje możliwe odświeżanie na Samsungu 60Hz i nie sposób tego przestawić. Co jest grane :confused:
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
funkcja 100Hz nie jest oznacza mozliwości wyświetlania obrazu podanego z zewnątrz w 100Hz, a jest to "ulepszacz" sygnału 50Hz, najczęściej realizuje się to poprzez wstawienie dodatkowej klatki i ekstrapolowanie obrazu jako średniej miedzy sąsiednimi klatkami.
sorry, ale muszę natychmiast wyjść z roboty i nie mogę rozpisywać się...
 
Do góry