o tym jak posiadłem HK 347 ;)

marcin2m

New member
Panowie, stalo się, mam u siebie HK AVR347.
A było tak.

Planowałem kupno sprzętu, myśłałem żeby nie przeginać z kasą - rozważałem Jamo S606 + AV Onkyo lub Yamahy. Wczoraj poszedłem do MM żeby trochę się rozejrzeć i może czegoś posłuchać. No trafiłem na sympatycznego gościa który puszczał mi muzę (wziąłem ze Slumdog'a - żeby mieć instrumentalnie, dynamicznie, różnorodnie) na różnych zestawach po 3300-3800pln. Jakoś mnie to nie powalało. Mówię mu że bardziej mi zależy na muzie niż na kinie, a on ... zaciągnął mnie do sprzętu stereo, i tam :eek:k: dopiero usłyszałem jak powinna grać muza. No i pojawił się klopot co zrobić.

Podjechałem do sklepu Audio w Krakowie (polecam) i tam mówie gościom o swoim dylemacie, a oni zaczęli przekonali mnie że w takiej opcji (dobre stereo i kino) to tylko HK i nic innego. Zrobili w głowie mętlik tak, że wyszedłem z HK AVR 347.

Sprawa kolumn:
Wsadzili mnie do pokoiku ze sprzętem i kazali siedzieć i słuchać (tak jak wpominałem chciałem pierwotnie kupić JAMO S606, oni usłużnie je podłaczyli
- było nieźle, ale później podłaczyli mi Rubicony, najpierw 36 (jeden z gości twierdził, że są w tej cenie rewelacyjne - nie powaliły mnie, a później RT26 - drugi, z opinią się nie narzucał, czekał na moją i słusznie - te zagrały dla mnie najlepiej. No skończyło się - mam je u siebie. W studiu muzyka z nich wydała mi sie najbardziej przekonująca, wyrazista, dynamiczna i sprawiająca wrażenie najwierniej oddające brzmienie. Poprzednie (s606 i 36'ki) były jakby jednostronne - dużo dołu, środek i góra nie-uwypuklona, takie trochę oszustwo - niby ładnie ale ....
No i teraz cieszę się posiadaniem sprzęciku i po cichutku sobie go słucham bo żonka jeszcze śpi (a cierpliwie znosiła wczoraj rozwałk w domu i moje podniecenie sprzętem).

Wiem, wiem pewnie Rubicony vs HK to dziwne połączenie, HK to wyższa półka, ale stwierdziłem, że najpierw postawie na dobry ampli który ma duże możliwosći, a kolumny - cóż na razie ... cieszę się tym co mam.

Zapomniałem dodać że dodali mi jeszcze do zestawu RT-26 (5.0) sub'a A8.
Zamknąłem się w kwocie 3800.

Ciekawy jestem Waszych opini o tym zestawie.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to na dzien dobry

AVR-347
a to na początek,a nawiasem mówiąc cel został osiągnięty
Tobie się podoba!!!
I o to chodzi!
Pozdrawiam żonę!!! Też mam takiego anioła w domu,który z cierpliwością znosi moje hobby! ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry