NTV + Samsung N71 32'' przesunięcie dzwięku w kanale HD, fatalna jakość po HDMI

Ra-V

New member
Witam serdecznie,

Przeszukałem forum, nie znalazłem rozwiązania. Przepraszam jeżeli powtarzam ogólnie znany problem.

Wczoraj stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem w/w zestawu (NTV + Samsung N71 32'') i oczywiście nie obeszlo sie bez problemow.

Pierwszy to naprawde fatalna jakosc obrazu po podlaczeniu przez HDMI (sila sygnalu i jakosc mam w okolicach 85%) - nie mowie tylko o kanalach "zwyklych" bo to w miare zrozumiale. Ale nawet kanal HD jest strasznie rozmyty, jednolity kolor rozbija sie na jakies plamy - cos jak kompresja divix...
Co ciekawe po podlaczeniu przez component problem znika - jakosc w programach zwyklych i HD jest bardzo dobra.

Czy coś tracę łącząc sie przez component a nie przez HDMI?
Dlaczego mogę mieć tak fatalną jakość obrazu podłaczajac przez HDMI (jakość kabla chyba nie jest problemem - przez sprzedawce polecany jako dobry i sprawdzony - bez rewelacji ale tez nie z calkowicie dolnej pólki)


Drugi problem to zauwazalne przesuniecie miedzy glosem a obrazem zaobserwowane tylko w kanale HD (Discovery HD - straszna lipa btw, reklamowka HD, w kółko to samo :/) - nie jest ważny sposób podłaczenia - przez HDMI i component to samo - jakies 0.3 sec przesuniecia.
Czy to jest normalne - czy muszę coś zmienić w ustawieniach dekodera ,telewizora?


Telewizor jest panoramiczny - ale z tego co widze jedynie nieliczne kanaly nadaja w panoramie - co polecacie ustawic w dekoderze - rozciagniecie, obciecie czy pozostawienie bez zmian. Czarne paski z bokow sa troszke denerwujace - ale wydaje się, że jakość obrazu jest najlepsza...

Z góry dzięki za wszelką pomoc. Jezeli pisałem o tematach oczywistych z góry przepraszam.

Z pozdrowieniami.
 

torsen

New member
Fatalna jakosc po HDMI to prawdopodobnie kabel - jezeli masz mozliwosc to sprawdz z innymi kablami.
Pytanie czy wybrales wlasciwy tryb obrazu np 720p lub 1080i (przycisk res na dekoderze)
Przesuniecie dzwieku - ja nie zaobserwowalem takich efektow, chyba ze cos na n sie chwilowo posypalo.
Jezeli dopiero co podlaczyles nboxa / recorder'a to zainstaluj nowe oprogramowanie - moze tu jest przyczyna problemow.

Obraz 16/9 nadawany jest na MGM / Discovery HD / nSport HD. Reszta to dziwne mixy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
gdzieś juz jest podane ,ze to wina tunera Nki , a raczej jego softu.
Zaleceniem jest podłaczenie telewizora po komponencie a dźwięk przez amplituner i do czasu zmiany nowego softu prze firmę ADB - kłopot masz z głowy i jakość wróci na swoje miejsce.
 
Do góry