Nowy zestaw kina domowego o dobrych parametrach

pit_piotr

New member
Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad umeblowaniem swojego mieszkania i pragnę nie zapomnieć o kinie domowym ;)

Moje oczekiwania są dość płytkie to znaczy pragnę zakupić sprzęt o bardzo dobrych parametrach.

Z półki cenowej trochę powyżej standardu ale nie przesadzając tj do 1200zł.

Pierwsze zmysły były to pomysł na Harmona Kardona HKTS 16 bo małe i zgrabne, ale czy słusznie?

Nie słyszałem a nie widziałem tylko na obrazkach w necie ;)

Cel użytkowania muzyka 60%, 35% filmy i 5% gry.

Mam następujące rozmieszczenie pokoju i widzę rozmieszczenie ich pod sufitem.

Już kable są wypuszczone 2*półtorówka

Jest minus gdyż głośniki nie grają same więc muszę zakupić jeszcze amplituner ale jaki?

Proszę o doradę gdyż jestem zielony z tego tematu a zależy mi sprzęcie na poziomie.

Za co z góry dziękuję!

pozdrawiam
pit_piotr



moj_salon.png
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz jaki masz metraż w tym salonie, bo nie mogę odczytać z rys.? Te 1200zł to na co konkretnie, amplituner, amplituner + kolumny? Piotruś, nawet gdybyś przeznaczył tą kwotę na amplituner, to będzie on niskobudżetowy. Za średniej klasy ampli musisz dać ok. 2k. Jeśli 60% muzyki to ja bym kupował kolumny podstawkowe ale drewniane. HKTS to fajny sprzęt, ale głównie w KD. 1,5mm w kablach daje się przeważnie na surroundy, a na fronty lepiej te 2-2,5mm, chociaż zależy jakie fronty i jaka odległość?
 

pit_piotr

New member
Ściany 4,5 x 6,4 metra co daje mi 29,44m2.

Wiedząć, że pragnę zakupić sprzęt trochę powyżej przeciętnej klasy zdaje sobie sprawę, że muszę dołożyć...

Dlatego myslę, aby zakupić głośniki do 1200PLN a do tego pewnie amplituner używany ;( zawsze to ok 50% taniej.

Zastanawiają mnie 2 rzeczy o których wspomniałeś

1) a mianowicie kable nie 1,5? Tak napradę dopiero co je założyłem rozwiercając prawie sufit i do tego 2 dni tylko nad rozłożeniem kabli o długości 6,12,18,22 metry gdyż idą w około na podwieszanym suficie.

Dlatego myślę o głośnikach na ściennych i nie za dużych, ale o dobrych parametrach.

2) Rozumiem, że dźwięk w obudowie drewnianej daje moc i zdecydowanie lepszy dźwięk ale zależy mi na tym aby glośniki były pod sufitem.

Jakieś propozycje?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem że budżet ograniczony, ale do tego metrażu ja osobiście bym wstawiał podłogówki i to tez nie najmniejsze, bo jest co nagłośnić. Kable bym dał grubsze, chociaż te 2,5mm. Cięzko zaproponować w tej cenie dobre i mocne monitory, bo przeważnie koszt takich też jest już wyższy. Zobacz może Paradigm Monitor Mini v.7, B&W 685, Klipsch RB 81, Dali Zensor 3, po prostu musisz szukać dość mocnych monitorów w ofertach producentów. Podejrzewam że za 1200zł nie kupisz porządnych monitorów w zestawie 5.0, bo te co podałem już przekraczają budżet za parę. Chyba że najpierw fronty, a z czasem zbierać na resztę?
 
Do góry