Nowy TV do 4.500 zł

nbareja

New member
Witam. Padł jeden ze starych TV, co prawda nie mi, a mamie. Ale postanowiłem dać im mój a samemu kupić sobie coś nowego.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~4x3m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 1.5 -2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 osoba.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zawsze na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jeszcze nie wiem.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie świeci, pokój jest zaciemniony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? lcd stary sharp 52'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR i niski imut lag.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC + konsole (Ps4 Pro, w przyszłości nowy xbox)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Jak wyżej.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3, 4h ale bywa że jak mam dużo wolnego czasu to TV jest włączony cały dzień.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, hbo GO (nie mam stacjonarnego "TV")
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, tv i tak będzie obok 2 monitorów + podłączenie do PC.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Głównie.
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak się psuje :)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 4.500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4, 5 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie, ponownie PC + konsola robi swoje.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - A po co? Oczywiście nie.

Jak wynika z rozpiski, TV głównie do grania, podłączony na stałe do PC, Ps4 Pro. Jesli oglądam filmy to głównie przez netflixa, hbo go, czy eurosport player - w przyszłości może jeszcze inne.
Obecnie pod uwagę biorę jeden telewizor, mianowicie:
SONY KD-55XD8005

Ale może ktoś będzie mieć inne pomysły.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
za 4700 zł kupisz tez Sony ale wyższy model tj 55xd8505 który jest warty dołożenia tych 200 zł.
jezeli jednak myślisz kupic 55xd8005 to ja ze swojej strony jako konkurenta polecam Panasonic 58dxe720, który kosztuje w ME 3990zł i wg mnie (testowałem w sklepie) jest lepszy od xd8005.
Dodam że gram na Xbox one s, oglądam mecze a moje tv to z nc+
 
Ostatnia edycja:

nbareja

New member
8005 Można kupić za 4.150 zł. 8505 widzę że najtaniej można kupić za 4.888 zł. Jednak już różnica jest :)
 

nbareja

New member
Naprawdę warto dokładać te 650 zł do sony? Szczerze pisząc bardziej zainteresował mnie panas. I jak już dokładać - czego nie chcę za bardzo robić to i tak nie lepiej do 750?
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Naprawdę warto dokładać te 650 zł do sony? Szczerze pisząc bardziej zainteresował mnie panas. I jak już dokładać - czego nie chcę za bardzo robić to i tak nie lepiej do 750?
ale do dx750 dołożysz kolejne 300zł bo najtaniej jest chyba obecnie w MM i Saturn po 5099zł.
Są plusy i minusy 55xd8505 vs 58dx750 ale róznica w cenie tez jest i choc 300zł to zawsze, a przypominam ci że chciałeś do 4500zł ;-)
Ja obecnie mam Panasa 58dxe720 który ma 60Hz i jest dla mnie OK. Model wyżej dx750 ma juz 120Hz i coś jeszcze lepszego wiec bedzie teoretycznie lepszy :)
Sony ma matryce IPS a Panas VA.
Jezeli ma 5100zł to bierz Panasonica!!!! Polexam jako własciciel Panasonica :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony Ma lepsze zdecydowanie multimedia i bardzo dobry obraz.
A po kalibracji gra świetnie.
 

nbareja

New member
Generalnie zrobiłem jeszcze inaczej... czyli dopłaciłem do 55ks7000. Zobaczymy co z tego będzie jak przyjdzie, panasa odrzuciłem z jednego powodu. "Mozli".
 

nbareja

New member
No i mam swoje "zrobiłem inaczej" i kupiłem 55ks7000. Telewizor przyszedł z martwym pikselem, więc leci do zwrotu. Wściekłem się, telewizor sam w sobie jest świetny. Ale martwy piksel dla mnie wyklucza użytkowanie tego. Poleci do zwrotu jutro, jak tylko dojdą pieniądze to kupie panasa 750. Chyba że ktoś ma inne propozycje jeszcze?

(boję się tego OSa w panasie)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Os Panasa nie ma się czego bać bo to system stabilny i prosty a w tej prostocie jest sila. Fakt ten firefox jest biedny ale jak chcesz miec tylko yt, netflix i przegladarke to jest spoko. Działa szybko i poprawnie. Nie wiem tylko czy uda ci się kupic 55dx750 za 4500zl...
 
Do góry