Nowy TV 55" do 4000 zł

marvillek

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? salon z aneksem, więc czasami będzie się oglądać z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? do ustalenia jeszcze
6. Jak słońce świeci w pokoju? z zachodu + drzwi balkonowe na tej samej scianie co TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, 100hz+, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: TV cyfrowa + internet
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Z reguły lepsza jest matowa, bo nie odbija tak mocno światła, choć nie wiem jak to jest w przypadku dobrych tv
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie sport, youtube, netflix, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Jest planowany zakup konsoli, ale nie jestem zaawansowanym graczem i raczej nie będzie to całodzienne przesiadywanie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami, w dzień tylko weekendy
17. Preferencje co do wielkości? 55 chyba będzie optymalny
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjny pilot, słaba jakość obrazu, przerywane polaczenie z wifi
19. Preferencje co do marki? Nie mam uprzedzeń
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 zł +/-

Szukam nowego TV do swojego mieszkania, główne parametry powyżej. Przeczesałem trochę internetu oraz pozwiedzałem sklepy rtv i mam trochę wątpliwości. To co mi wpadło na pierwszy rzut oka to telewizory Philipsa z ambilightem, który mega mi się podoba. Tylko się zastanawiam czy w podobnej cenie można dostać sporo lepszy telewizor pod kątem parametrów...

Z wybranych modeli pasowałby mi Philips 55PUS8303 i w jego przypadku zastanawiam się jak będzie wyglądał ambilight na tle szarej ściany betonowej - czy ten efekt będzie dużo słabszy? Jeśli zdecydowałbym się na powieszenie go na ścianie to jaka odległość od ściany musi być by efekt ambilighta był pełny? Z plusów tego TV to czysty system android, lepsze kąty widzenia oraz możliwość integracji z philips hue.

Z drugiej strony znalazłem ofertę SAMSUNG QE55Q6FN za ok. 4000 zł, czyli już pełnego QLEDa i zaczynam się zastanawiać czy efekt ambilight jest tyle warty.

A może jest jeszcze coś podobnego na rynku co spełnia moje wymagania? Czy ktoś podzieli się swoją opinią na ten temat? :)
 
Do góry