Nowy telewizor

nysiara

New member
Witam.
To mój debiut na forum więc proszę o wyrozumiałość. Nie siedzę na bieżąco w rynku TV więc można powiedzieć, że jestem lekko zielony. Znam podstawy ;-) Rodzice robią małe przemeblowania w domu i chcą zrobić taki niby pokój telewizyjny. Meble już są teraz tylko pasuje zakupić nowy telewizor. Zauważyłem, że szuka się tutaj sprzętu według listy pytań. Poniżej ją zamieszczam. Liczę na konkretne odpowiedzi i ewentualnie jakieś linki objaśniające niektóre funkcje. :smile:

1. Odległość od ekranu: od 3m do 4,5
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój średnio oświetlony, jedno duże okno od strony północnej i jedno dachowe od zachodniej, raczej nigdy nie ma bezpośredniego słońca
3. Jak duży jest pokój: ok. 6x4m
4. Preferowana technologia: bez znaczenia
5. Jaki masz obecnie telewizor: ok.10-letni Panasonic Viera 27 albo 29cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: różne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle i bez, będzie delikatne białe podświetlenie na meblach pod i nad telewizorem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: nie znam się
12. Preferowana marka: bez znaczenia (ale może coś z SONY i Samsung)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: bez znaczenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder HD, PS3, dvd
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi: raczej tak, mam w domu wifi to szkoda było by nie skorzystać
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem co to jest
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: bez znaczenia
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
22. Ma mieć 3D: bez znaczenia
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: raczej wszystko mam w hdmi więc pasuje parę wejść, teraz mam tylko 2
26. Jaki masz sygnał: CYFRA + HD
27. Ile programów HD: kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: HD
30. Dvb-t: bez znaczenia
31. Na czym najbardziej Ci zależy: wysoki współczynnik cena/jakość
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: pon-pt ok. 3-4 godzin, weekendy dłużej
33. budżet: powiedzmy do 5000zł ale najważniejsze: cena/jakość. Bez szaleństw im taniej tym lepiej.



Poradźcie co konkretnie albo ewentualnie szukać i na co zwracać uwagę.
Pozdrawiam

ps. Na prawdę TV nie musi być wypasiony. Wystarczy dobry obraz na kanałach HD, dobry kontakt i obraz z konsolą. Nie musi być 3D i tych nowych bajerów. No i dobrze jak by był oszczędny w energii i miał jakieś funkcje ECO.
 
Ostatnia edycja:

nysiara

New member
tak na szybko...
Dzięki za konkretną odpowiedź i propozycje :) Powiem szczerze, że spodziewałem się tego, że nie zobaczę typowo tzw. "telewizyjnych marek" reklamowanych co chwilę w tv. Mam rozumieć że np Sony czy Samsung są przereklamowane?

Jaka rozdzielczość będzie dobra? Z tego co podałeś mam rozumieć, że poniżej 46 cali nie szukać?

Z tych trzech modeli i linków to ten ostatni wydaję się chyba najlepszy. A jak z niezawodnością i serwisem tych trzech firm które podałeś? U nas wymienia się telewizor raz na jakiś czas więc musi posłużyć jakieś kolejne 10 lat. Nigdy nie miałem w domu żadnego urządzenia tych firm i naturalnie obawiam się o jakieś problemy. :p

Czekam na odpowiedź i może dalsze propozycje.
 

Free

New member
Jak dla mnie to najlepszy będzie Philips. W końcu jeżeli ma służyć na długie lata to lepiej zainwestować w sprzęt, który jest produkowany w Polsce, niż w TV tworzone gdzieś w Azji. Poza tym Philipsy posiadają unikatową opcję Ambilight (konkurenacja tego nie ma), czyli optyczne poszerzenie obrazu, dzięki zamontowaniu diod na bokach telewizora.
Hmm.. co jeszcze. Na pewno jakość dźwięku. W Philipsach masz głośniki skierowane w stronę ściany, a przestrzeń między TV, a ścianą tworzy pudło rezonansowe niespotykane w tego typu telewizorach. Oczywiście jest Internet, który działa bez zarzutu i wszystkie potrzebne wejścia i wyjścia. W razie pytań chętnie pomogę :)

Pozdrawiam!
 

nysiara

New member
Witam ponownie.
Właśnie wracam ze sklepów. Można jebla dostać od tych wszystkich telewizorów. Byłem w dwóch i oto co sie dowiedziałem i ustaliłem. Raczej wezmę 47cali. Będzie w sam raz. W rtv euro facet polecil mi lg. Stwierdzil że sony i samsung są przereklamowane. Polecił mi model 47LM640S. Wszystko fajnie i ładnie wyglądało. Cena 3499zł. Poza tym facet nie był rozmowny. Potem byłem w media markt. Tam dla odmiany facet polecił mi sony, samsung i lg. Twierdził że dwa pierwszw wcale nie są przereklamowane i dają radę. Zapytałem o lg. I facet powiedział że teraz LG robi najlepsze matryce i wszyscy od nich biorą. Spytałem się o jakiś konkretny model i powiedział mi że jaj brać lg to teraz tylko nowsze modele z technologią IPS. To sa chyba od 670 w górę. Tylko ze cena też w górę od 4000zł. Ale lepiej wydać i nie żałować za chwilę. Philipsa odradzal bo kupili go japonce i barachlo teraz robia. To samo sharp. Tam jeszcze jakies swiszczace zasilacze dochodza.
Planuje jeszcze odwiedzic media expert, neonet i moze avans. Wstepnie ten lg do mnie przemawia.... ehhh prosze o jakis komentarz i porady...
 

nysiara

New member
Odświeżam.. pomoże ktoś?

A co z Panasonikami?? Jakimis 47 cali? Dt elbo 5e czy cos takiego???
 
Ostatnia edycja:

nysiara

New member
Dzięki za polecenie. Mój brat się napalił na ten amiblight ale to chyba jedyny taki większy plus Philipsa... Czytam trochę opinie po necie i nie jest z nimi źle ale najlepiej też nie.

We wcześniejszym poście pisałem że raczej 47 to będzie max. Pewnie się skończy na tym to tata coś wybierze bo rządzi ten kto ma kasę :D ale szczerze to zacząłem czytać więcej o LG i Panasonicu... coś z nowszej serii z tym całym IPS czy jak mu tam wygląda przyzwoicie i większość opinii jest pozytywnych. Na razie mam starego Panasa i mnie nie zawiódł... Może warto dalej kontynuować "znajomość" :D
 

paeru

New member
Bez reklam
ale szczerze to zacząłem czytać więcej o LG i Panasonicu... coś z nowszej serii z tym całym IPS czy jak mu tam wygląda przyzwoicie i większość opinii jest pozytywnych.

A Philips 6007 to skąd ma matryce? To jest właśnie IPS. Jak zależny Ci na jakości obrazu i wykonania to nie ma co się zastanawiać. W LG zyskujesz tylko Magic Remote'a do neta, tracisz na jakości wykonania i obrazu. Panasonic też nie będzie złym wyborem, ale jednak Philipsy mają tego Ambilighta...
 
Do góry