Nowy sprzet do 4000PLN

remtech

New member
Witam,
Szukam nowego (w sumie pierwszego własnego) sprzętu do mieszkania.
Chce kupic nastepujacy komplet:
-amplituer (lub wzmacniacz stereo)
-odtwarzacz dvd/cd
-2 kolumny (tak tylko 2)

Przeznaczenie:
- odtwarzania muzyki CD (czasami moze z kompa)
- odtwarzanie filmów DVD
- radio
- muzyka z MTV (cyfrowa kablowka podłączona do wzmacniacza)

Pytania:
1) jaki sprzet doradzacie ? (myślałem o YAMAHA RXV 661 + DVD 661 + jakieś głośniki)
2) czy ma sens kupowac amplituner jeżeli planuje miec tylko 2 kolumny (ewentualnie mógłbym dokupić subbuffer czyli 2.1) czy lepiej kupic wzmacniacz stero
3) czy wzmacniacz stereo da sie podłaczyc z DVD cyfrowo (przynajmniej dzwiek) coby nie tracić na jakości?
4) nie jestem audiofilem i zależy aby podłączyć kilka urządzeń do wzmacniacza/amplitunera np. kablówke, kompa lub konsole czy to racja ze amplituer lepiej sie do tego nadaje?

No to chyba tyle :)
Z dóry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
Remi
 

qura12

Member
Bez reklam
Ja polecam CAMBRIDGE AUDIO 540Rv3 + JBL NORTHRIDGE E 80 + DVD YAMAHA S-661. Zawsze będziesz mógł dokupić resztę głośników (aby mieć 5.0) a CA bardzo dobrze radzi sobie w stereo. Yamaha s661 świetnie sprawdza się w swoim przedziale cenowym zarówno do muzyki jak i kina domowego. Jedyne co w tym zestawie brałem "na oko" to kolumny bo akurat tych nie miałem nigdy okazji słyszeć ale sadząc po opiniach znakomicie sprawdzą wraz z CA.

Ps. Co do twoich pytań to gdy chcesz podłączyć więcej urządzeń dużo lepiej sprawdzi się amplituner.
 
Do góry