Nowy amplituner 5.1/7.1

Jaskin

New member
Witam serdecznie

Mam problem z doborem nowego amplitunera 5.1/7.1 pod moj zestaw.
Posiadalem amplituner Onkyo tx-sr507, ktory grzal sie niepomiernie i w koncu szlag go trafil.
Naprawilem z serwisie autoryzowanym, ale wczoraj ( po 3 miesiacach od naprawy )
amplituner polegl ponownie.
Zatem nastala pora na zakup nowego.

W chwili obecnej posiadam zestaw kolumienek Koda AV702S x4, AV702C x1 oraz SW805x1.
Sa to kolumienki 8ohmowe.

Moja prosba jest nastepujaca:

Potrzebny mi amplituner, ktory bedzie grac ladnie na tych kolumienkach.
Dodatkowo max szerokosc to 435mm, koniecznie musi miec tez dwa cyfrowe wejscia optyczne.

Licze na Wasza pomoc :)

EDIT: Moj budzet to 2500zl.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Denon 2113, Marantz 5006, HK 265, Yamaha 771, Onkyo 708. Wdł. mnie trochę szkoda wydawać na ampli taką kasę mając budżetowy zestaw marki Koda. Nawet najlepszy ampli nie zagra dobrze jak bedą kiepskie kolumny. Kolumny to podstawa poprawy dźwięku a później elektronika, CD/BD/DVD, kable itd. Co do przegrzewania się Onkyo, to u mnie był ciepły ale nie gorący. Jak podłączyłem w bi-ampingu to teraz jest tylko delikatnie ciepły. Może miałeś go wciśniętego gdzieś w półkę albo na górze stał jakiś sprzęt i chłodzenia nie było?
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli trzymasz sprzęt "wciśnięty" szczelnie w szafkę, która dodatkowo ma plecy, to każdy ampli będzie się grzał. Tylko że jeden się spali a inny wyłączy i uruchomi dopiero jak trochę ostygnie...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystkie zagrają bdb. W muzyce lekka przewaga po stronie Marantza i HK. Ale Denon czy Yamaha też nie są złe. Co do grzania to HK się trochę grzeje, Yamaha za to bardzo mało. Nie wiem jak Marantz i Denon. Jak zrobisz trochę miejsca na ampli i nie będzie wciśnięty w wąską przetrzeń to każdy się sprawdzi i nie będzie problemów. Tylu ludzi co ma te sprzęty i nie pisze o jakiś awariach związanych z przegrzaniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jaskin

New member
Denon zgodnie z opisem na stronie dystrybutora ma 1 wejscie optyczne.
Marantz ma szerokosc 440mm.
Harman tak samo, 440mm.
Jedynie Yamaha ma te parametry, ktore sa mi niezbedne.

Chyba, ze Panowie i Panie sa jeszcze jakies alternatywy :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Harmany sie grzeja cholernie, mialem 255 i po godzienie grania byl goracy.. Denon jest poprostu cieply jak kazdy inny amplituner. Krzysiek podal ci przyklady firm ktore wioda prym w amplitunerach. Onkyo i Yamaha sa gorsze w odsluchu stereo np z CD niz Marantz, Denon i Harman. Moge wiedziec po co ci lacza optyczne? Jesli masz mozliwosc to HDMI przesyla obraz jak i dzwiek 5.1/7.1.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To już się gubię, skoro szukasz ampli 435 mm szerokość, a 440 Ci nie wejdzie, to masz ampli wciścięty jak kotlet. Jesli nie Yamaha to tylko na zamowienie. A tak na powaznie jesli 5 mm robi Ci różnicę to radze wziąć miarkę ze sobą i jechać na obchód do sklepów. Często wymiary podawane są delikatnie inne od rzeczywistych, lepiej sprawdź to przed zamówieniem.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie Marantz gra najfajniej, podobne mięsiste brzmienie ma HK, ale nie chciłbym sie użerać z jego awaryjniscią oraz serwisem, dalej Denon czy Yamaha - kwestia gustu, Onkyo do muzyki to nieporozumienie. Takie moje zdanie, choc troche zbytnio uogólniam. Kazdy gra inaczej, zawsze najlepszy bedzie odsluch.
 

Jaskin

New member
Optyk nie dosc ze cyfrowy to jeszcze niegalwaniczny, Twoja propozycja wydaje mi sie bardzo dziwna.

Wracajac to tematu

HK jesli jest awaryjny to odpada
Onkyo wiecej nie kupie
Denon (wg. dystrybutora na Polske) posiada tylko jeden optyk

Na placu boju pozostaja
Marantz 5006
Yamaha 771

z tego co widze, kolega Krzysztof raczej Marantza zachwala, podzielacie ta opinie?
 
Do góry