Philips obok JVC, także zrobił na nas pozytywne wrażenie na tegorocznej IFie.
W hali, oprócz obecnych już od pewnego czasu na rynku nowych serii telewizorów zakończonych 4-ką, można było znaleźć trochę nowości i konceptów, wkomponowujących się w przyjemny wystrój.
Zacznijmy od tego z czego Philips prawdopodobnie na tych targach był najbardziej zadowolony - czyli z nagrodzonych przez EISA telewizorów.
Modelu 9704,
było sporo.
Nie tylko w wielkości 46", ale także 40" i 52".
Jako, że mieliśmy już okazję opisywać model 46PFL9704, nie będziemy się tu o nim rozpisywać i...
przejdziemy do innowacyjnego 56PFL9954H. Ten 56", 200Hz, panel o rozdzielczości 2560x1080 jest pierwszym na świecie telewizorem w formacie 21:9. Wg inżynierów z Philips, model ten dysponuje wyjątkowym algorytmem zapewniającym formatowanie także standardowego obrazu (4:3 i 16:9) na bardzo wysokim poziomie.
Fakt, że większość wszystkich produkcji na płytach dvd i znaczna większość na Blu-Ray jest nagrana właśnie w formacie kinowym, skłonił Philips'a do wypuszczenia tego, niewątpliwie innowacyjnego, pod względem formatu telewizora.
To także w tym formacie, Philips zaprezentował swoją wersję 3D.
Jako jedyny w tym roku producent, Philips zaoferował trójwymiar bez konieczności zakładania okularów, jednak nie na swojej powierzchni a w dziale nowinek technologicznych w innej hali. Z roku na rok jest co raz lepiej, ale to jeszcze raczej nie to.
Wg zapewnień Pana Andrea Ragnetti'ego (Executive Vice-President & CEO Philips Consumer Lifestyle), Philips, także pracuje nad formatem z okularami oraz nad rozwojem 3D Blu-Ray.
Swojego następcy,
doczekał się także...
model Aurea.
Podświetlenie LED, Net TV z wi-fi, i oczywiście Aktywna rama Ambilight w połączeniu z tzw Full glass front design, który znacznie poprawił wygląd telewizora, to tylko niektóre z cech nowego modelu 40PFL9904.
Skoro jesteśmy już przy 40" telewizorach, nie można pominąć nowego, wyjątkowo zgrabnie prezentującego się modelu serii 8,
40PFL8664.
Ten najszczuplejszy z Philips'ów (39mm), będzie miał cieniutką (28mm) ramkę i podświetlany będzie LED'ami (egde Lit).
Poza tym, powinien mieć wszystko co pozostałe modele serii 8.
Philips'owe Net TV, znacznie się rozwinęło w stosunku do ubiegłego roku, udostępniając ponad 100 serwisów,
oraz w miarę swobodne, aczkolwiek, póki co powolne i niepełne korzystanie z zawartości internetowych.
Wzbogaci się paleta systemów kina domowego.
Systemy typu SoundBar HTS8160B i 8161B z technologią FullSound, x.v.Color, czy opcjonalną możliwością połączenia iPod'a, będą wyposażone w napędy Blu-Ray.
Obok systemów SoundBar, pojawi się stylowy system 2.1. HTS7200
oraz trzy systemy 5.1. Widoczny poniżej HTS7520 (z dwoma, smukłymi głośnikami podłogowymi i dwoma typowymi mniejszymi satelitami), HTS7500 (z czterema małymi satelitami) i HTS7540 (z czterema wysokimi 'podłogówkami')
Producent prezentował także swojego rodzynka w dziale komponentów kina - amplituner HTR9900 sprzedawany wraz z kompletem kolumn 7.1
Mimo że Philips nie jest specjalistą w dziedzinie głośników, czy amplitunerów, to całość, w połączeniu z odtwarzaczem Blu-Ray, zagrała bardzo przyjemnie.
A skoro przy blu-ray jesteśmy...
obok kolorowych konceptów,
Philips zaprezentował 3 nowe modele niebieskich odtwarzaczy. Podstawowy model BDP3000, który designem przypomina BDP9100 (który to m.in. dzięki funkcji przemieszczania napisów, promowany jest jako idealny partner dla nagrodzonego telewizora 21:9).
Model BDP7500, w nowej odsłonie stylistycznej ma być dostępny w dwóch kolorach (czarny i srebrny) i ma także być wyposażony w funkcję przemieszczenia napisów znaną z modelu 9100.
No i flagowy odtwarzacz BDP9500 z przetwarzaniem Qdeo, przetwornikami Burr-Brown'a, czy odseparowanym toroidalnym zasilaczem.
Wszystkie modele systemów kina i odtwarzaczy Blu-ray będą wspierać profil BD-Live i (poza najprostszym BDP3000 i BDP9100) będą miały zamiast klasycznych przycisków, sensory dotykowe do obsługi podstawowych funkcji na panelu frontowym.
Ciekawym produktem może okazać się bezprzewodowy zestaw HDTV Link, składający się z odbiornika, podłączanego do wyświetlacza
i nadajnika podłączanego do jakiegoś źródła (np odtwarzacz, STB, czy konsola)
Zestaw ma możliwość bezprzewodowego przesyłania sygnału 1080p/30 w zasięgu 20m. Będzie wyposażony w dwa gniazda hdmi i 2 gniazda component. Wireless HDTV Link, na zachodzie, wyceniony został na poziomie 600e (SCD).
W pomieszczeniu 'greener every day', Philips zaprezentował swoje ekologiczne osiągnięcia.
W ofercie Philips, nie zabraknie także stacjonarnych i przenośnych głośników z możliwością zadokowania odtwarzaczy iPod czy iPhone.
Na hali spotkać można było także znane już produkty, jak np uchwyt do tv z ciekawym pomysłem poziomowania.
Czy pełną gamę przenośnych odtwarzaczy multimedialnych (choć tu także pojawiła się jedna nowość)
Z nowinek niezaliczanych do segmentu av, które nas zaciekawiły, pokazano poduszkę chroniącą nogi przed nagrzewającym się komputerem. Poduszka ma nie tylko poprawiać wygodę korzystania z notebooków w łóżkach, czy na fotelach, ale także będzie miała wbudowany głośnik, który ma znacznie poprawić jakość dźwięku, która w notebookach nie należy do najwyższych. A jeśli komuś będzie mało, może dokupić głośnik typu soundbar, projektowany z myślą o komputerach przenośnych.
Ciekawie także prezentował się monitor a'la aurea.
Ogólnie...
Można rzec...
że w tym roku...
była to...
jedna z ciekawszych hal.