Nowe projektory nowe problemu...

SeboZakret

New member
....z wyborem projektora.

Planuje zakup pierwszego projektora, myślałem nad Epsonem TW700 ale Full HD są coraz tańsze i coraz bardziej się je opłaca zatem porzuciłem ten wybór na korzyść FULL HD.

No i pojawił się problem bo im dłużej czytam forum tym większy mam problem z wyborem i jak by tego było mało własne pokazują się nowe modele utrudniając mi ten wybór jeszcze bardziej :?

Dla uściślenia chodzi mi o LCD do około 6-7 tyś.
I tu się waham miedzy takim wyborem:
-Epson TW2800
-Epson TW2900 ( udało mi się znaleźć info że ma zoom tylko 1,2:1 :confused: to możliwe? trochę mało! Jaki uzyskam w takim razie obraz jeśli obiektyw od ekranu będzie na 3,5 m??

-Epson TW3000

-Epson TW3500

w wyższe modele już nie mierze bo przekroczę budżet, oczywiście nie musi być na siłę Epson ale te modele są podobne i w podobnych cenach, no może oprócz TW2900 bo ten już koło 5300 zł można dostać ale martwi mnie ten zoom bo z 3,5 m mogę uzyskać za mały obraz!?

Ktoś miał do czynienia z tymi modelami? Może mi poradzić co wybrać jeśli ich specyfika jest dość podobna?
Skłaniałem się ku najtańszemu TW2900 bo i nowy model i cena kusząca ale nie wiem co z wielkością obrazu.
 

skalmen

New member
Witaj
ja polecam ci mitsubishi hc3800, do dostania za 5700 PLN , cena -jakośc zdecydowanie lepiej niz epson tw3000, zoom 1,5, według wszystkich recenzji super maszynka za te pieniazki, widziałem ja na zywo na IFA i potwerdzam w calej rozciagłsoci, ostry zywy obraz z dobra czernią i głebią, pytanie tylko czy widzisz efekt teczy bo to DLP, a epsony to LCD
 

SeboZakret

New member
skalmen napisał:
z odległosci 3,5 metra mozesz miec na tym mitsubishi hc3800 obraz max 114"

Nie 114'' by mi stykneło ale DLP odpada bo musze przesunąć obraz, wiec dla tego mierze w Epsona.
Model TW-2900 który mi polecano źle nie wygląda pod względem parametrów a za jakieś 5200 zł można go już dostać.
 

skalmen

New member
SeboZakret napisał:
Nie 114'' by mi stykneło ale DLP odpada bo musze przesunąć obraz, wiec dla tego mierze w Epsona.
Model TW-2900 który mi polecano źle nie wygląda pod względem parametrów a za jakieś 5200 zł można go już dostać.

No jak masz przesuwac obraz to faktycznie mitsubishi odpada, nie wiem czy widziałeś tego epsona na żywo, jest strasznie wielki gabarytowo jest naprawde olbrzymi byłem w szoku jak widziałem go na targach, jesli moge ci jeszcze cos polecić to teraz w dobrej cenie są przecenione LCD
mitsubishi hc5500 ma lepsze parametry niż epson, bardzo ostry obraz, epson jest niezły ale na fabrycznych ustawieniach według recenzji swieci koszmarnie, dlatego musisz na 100% zrobic kalibracje, mitsubishi podobno ma dobre kolorki prosto z pudełka do dostania za 1500 Euro u helmutów,ewntualnie wziąłbym pod uwage jeszcze benq w5000 tez za 1500 euro, jest dlp i ma lens shift, referencyjna czern i ostrośc w zeszłym roku kosztował 2500 eurasów
 

SeboZakret

New member
Oczywiście ostateczna decyzja nie zapadła wiec wszelkie sugestie chętnie biorę pod uwagę.
Co do wymiarów to jakoś mnie nie nie przerażają, bedzie sobie wisiał na stałe pod sufitem wiec to raczej nie stanowi problemu, przynajmniej mnie to nie będzie raziło w oczy a to najważniejsze.
 
Do góry