Nowe Panasy

fab1

New member
Witam,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem TV. Wybór padł na Panasonica. Obecnie rozważam zakup LCD TH-37LZD85F lub plazmy TH-37PV80P. Oczywiście nadal nie wiem co wybrać. Zwolennicy plazmy i LCD podają zalety i wady każdej z technologii. Ja sam będę używał TV narazie do oglądania sygnału SD i filmów DVD. Pokój 4x4m, okno od wschodu, odległośc ogladania 2-2,5m, później ponad 3m. Plazma jest dostępna w Polsce (w sklepie internetowym) za cenę nieco przekraczającą 3000zł (i jest jej recenzja), LCD jest dostępny w cenie ponad 4200zł (narazie brak recenzji). Wybrałem się do Czech i okazuje się, że (w sklepie tradycyjnym) LCD kosztuje 30000Kcs, natomiast plazmy mają inne oznaczenia (na przykład:37PX80, 46Pz80, 42PZ85, 42Pz800). Niestety nie wiem, która to odpowiednik PV80.
42PZ800 kosztuje 35000Kcs. Sprzedawca obiecuje, że przy zakupie TV dojdzie jakiś rabat. Ciekawe jak wyglądają ceny w czeskich sklepach internetowych?
Ja natomiast mam inny dylemat: plazma, czy LCD? I żaden artykuł czy liczne opinie nie przekonały mnie na tyle, żebym dokonał ostatecznego wyboru. Proszę zatem kolegów z forum o opinie na temat co warto wybrać? A jeszcze kilka dni temu myślałem nad LCD. A może plazma; gdyby tylko nie ten pobór prądu? No... i zapomniałbym Czesi oferują tylko jeden model plazmy 37'' - 37PX80.
Pozdrawiam

Jurek
 

maska321

New member
Mam rowniez podobny problem co Ty,ale z wielu postow przeczytanych na forum dowiedzialam sie jednak ze do sygnalu sd albo slabego sygnalu np cyfrowej multimedii lepszym rozwiazaniem bedzie zdecydowanie Plazma

pozdrawiam
 

prosper5250

New member
plazma panasonika czy lcd panasonika? oto jest pytanie! i jedno i drugie to klasa sama w sobie! może jednak plazma... ale tylko i wyłącznie PV80... czy tak trudno przyjść do sklepu i porównać?
 

fab1

New member
Kolego prosper5250, tu nie chodzi o problem z przyjściem do sklepu. U mnie w miejscowości nie ma tych modeli do porównania. W okolicy również.
Pozdrawiam
 

prosper5250

New member
z każdej nawet najmniejszej miejscowości można w max. godzinę dojechać komunikacją międzymiastową do ośrodka w którym można znaleźć kilka sklepów tematycznych... skoro chcesz kupić hdtv to wiadomo że liczysz się z kilkutysięcznym wydatkiem... warto poświęcić takiej kwocie i kilka godzin na ewentualne dojazdy i czas na zwiedzanie sklepów i kilka biletów na pks i ewentualnie kilka litrów paliwa...
 
Ostatnia edycja:

fab1

New member
Niestety kolego prosper5250 i tu się mylisz. Najbliżej mojego miejsca zamieszkania jest Opole. Tam podobnie jak u mnie w miejscowości nie ma problemu z plazmą, ale znalenienie LCD to juz za "wysokie progi". Proszę przeczytaj pierwszy post, gdzie opisuję swój wypad do Czech. Stąd widać, że nie oszczędzałem na paliwie ani czasie. Niestety Czesi gustują w plazmach i opisywanego LCD również nie widziałem (tylko na zamówienie). Na razie wszędzie gdzie pytam słychać, że to nowość i wkrótce będzie dostępny. Pozdrawiam serdecznie

Jurek
 

KOJOT80

New member
W poniedziałek kupuję 37LZD800. Tylko szkoda ze trochę w ciemno bo mimo że długo czekałem na testy nowych Panasoniców to niestety się niedoczekałem. :(

Chciałem wiedzieć jak wypada w porównaniu z 37LZD85 i Tośką (tak zachwalaną) 37 Z3030
 

prosper5250

New member
jezu, poczułem się po powyższym jak mieszczuch z prawdziwego zdarzenia! nie miałem pojęcia że w mieście wielkości opola nie można kupić lcd!!! ale do cholery, przecież w opolu musi być jakiś Avans-choćby franczyzowy! a w nim znajdziesz wybór! przecież opolanie słyną z niemieckich saksów, więc po powrocie przecież wydają też kasę w lokalnych sklepach a nie wierzę że nie mają ochoty na rtv a przecież nie kupią w germanii z niemiecką fonią...
 

fab1

New member
Ok prosper5250. Ja nie powiedziałem, że nie będzie tego LCD. Narazie kiedy pytam, to w kolejnych sklepach odpowiadają mi, że pod koniec maja. Zresztą poczytaj na forum, jak jest z tymi Panasonicami i co mówią w samej centrali Panasonic Polska. Wczoraj znalazłem w jednym ze sklepów oba, tzn. plazmę i LCD. Teraz dzwonię umówić sie na prezentację.
A tak na marginesie w Avansie nie mają i jeszcze długo mieć nie będą. Pozdrawiam

Jurek
 
Do góry