Nowa plazma ostrość obrazu ?

czarnuch

New member
Witam,jestem na etapie poszukiwania nowego tv,zdecydowałem się na plazmę ze względu na lepszy poziom kolorów szczególnie koloru czarnego. Jedyną rzeczą której mi trochę brakuje w plazmach jest ostrość obrazu. I teraz pytanie, znacie jakiś model plazmy zbliżony ostrością obrazu do ledów ? Gdzieś słyszałem że samsung wypada nieco lepiej od panasa jeśli chodzi o ten element ale nie wiem czy to prawda.
 

Jarek.N.

Member
Porównywałem wczoraj w Saturnie TX-P42GT50 z LG 42LM760S (stały koło siebie). Plazma jest nie do pokonania. Ja po prostu choruję na ten telewizor, ale od kwietnia cena wcale nie spadła. LCD tylko jest oszczędny energetycznie (52 Wat), gdy Panas zużywa 134 Waty czy coś koło tego.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

Active member
Bez reklam
Witam,jestem na etapie poszukiwania nowego tv,zdecydowałem się na plazmę ze względu na lepszy poziom kolorów szczególnie koloru czarnego. Jedyną rzeczą której mi trochę brakuje w plazmach jest ostrość obrazu. I teraz pytanie, znacie jakiś model plazmy zbliżony ostrością obrazu do ledów ? Gdzieś słyszałem że samsung wypada nieco lepiej od panasa jeśli chodzi o ten element ale nie wiem czy to prawda.
Bzdura ,wygrzana plazma min 1000 godzin, ma ostrość o wiele lepszą od LCD !!!!!!!!!!!.Nowy ze sklepu nigdy nie będzie dobrze grał.:roll:
 

digitalus

Banned
Led to taka sama technologia jak lcd.Ten typ telewizora prezentuje sie dobrze tylko w sklepie.Wiekszosc klientow traktuje telewizor jak zarowke czyli jak mocno i jasno swieci musi byc bardzo dobry.
Niektore sklepy prawie calkowicie zrezygnowaly juz ze sprzedazy plazm i sprzedaja "zarowki".Z informacji ktore sa w internecie wynika ze na 10 sprzedanych telewizorow 8 to lcd, tylko 2 plazma.
Wracajac do plazmy to ten typ ekranu w lekko zaciemnionym miejscu ma nawet lepsza ostrosc obrazu od telewizora laserowego.
Na prezentacji przygotowanej przez firme mitsubishi, czyli producenta telewizora laserowego ten typ ekranu przegral zdecydowanie pod wzgledem jakosci obrazu z plazma. Jakosc obrazu z telewizora laserowego bardzo przypomina jakosc lcd , led tv, czyli zanik szczegolow.
Na zdjeciach widac to dokladnie.Po lewej stronie plazma 65 cali, po prawej telewizor laserowy
PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG

duze obrazki
http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMA2JP_xhxspre.JPG
http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG

Jesli ktos dalej nie wierzy to link do filmu
Download file HDTV__LaserVue_vs._Plasma.mp4
 
Ostatnia edycja:

z3

Member
OMG, jak można takie nieobiektywne rzeczy gadać (ładnym i delikatnym językiem to napisałem). Każdy kto jako tako bywa na tym forum zna kolege digitalusa. Jak nie znacie to kliknijcie w ten link i poczytajcie jego tendencyjne wypowiedzi. Do tego dochodzi cytowanie pojedynczych postów i dodawanie bzdur takich jak tutaj.

Tłumaczy jaki to LED to zwykłe LCD (co jest prawdą) i ciągnie swój wywód, że cudowny telewizor laserowy (czy ktokolwiek z was widział na oczy takowy? nie twierdzę, że nie istnieje tylko pytam czy ktoś widział, obstawiam, że sam piszący o nich nie widział) świeci nieostro.

Czego to dowodzi? NICZEGO I NIC NIE WNOSI DO TEMATU. Ponieważ TV tylnoprojekcyjne, do których zalicza się laser TV mają miękki obraz zbliżony do kinowego i plazmowego. NIDGY niezależnie od USTAWIEŃ (które były niewiadomą w rewelacyjnym materiale kolegi digitalusa) obie technologie nie będą miały zbliżonego ostrością obrazu do LCD.

LCD jest dla innych odbiorców niż plazma.


O pomstę do nieba woła wklejanie obrazów które zostały zrobione w takich warunkach BEZ STOP KLATKI i sugerowanie komukolwiek o porównaniu ich. ZOBACZCIE JAK DRASTYCZNIE RÓŻNIE USTAWIONE SĄ OBA TV!
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Cytowanie pojednynczych postow? nie wiem co masz na mysli
Z3 napisales ze sa to tendencyjne wypowiedzi.To nie sa tendencyjne wypowiedzi tylko praktyczne przyklady.Wklejam wlasnie takie przyklady bo to powinno troche ulatwic w dokonaniu dobrego wyboru.Moze jednak plazma:) Moze digitalus ma racje.
Przyklad pierwszy,
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
wyzszosc plazmy nad lcd.Trzeba pamietac ze 37x10 to straszy model plazmy , gra lepiej od nowego lcd
Rozdzielczosc 37x10 to 1024x768

LCD-zanik szczegolow
LCD - slabe katy boczne
Zagladamy teraz na avforums aby dowiedziec jakie oceny uzytkownikow ma ten sam model, czyli 37x10
http://www.avforums.com/forums/tv-s...anasonic-plasma-p37x10b-sony-kdl37w5500u.html

Dokladnosc kolorow i reprodukcji
Opoznienia w grach jest nizsze
Sport wyglada lepiej
Filmy wyglądaja lepiej
Dobry obraz SD i HD.

lepiej od lcd full-hd sony
Wiadomo ze plazma to lepszy wybor ale "zarowki" sprzedaja sie lepiej
 
Ostatnia edycja:

czarnuch

New member
Cytowanie pojednynczych postow? nie wiem co masz na mysli
Z3 napisales ze sa to tendencyjne wypowiedzi.To nie sa tendencyjne wypowiedzi tylko praktyczne przyklady.
Przyklad pierwszy,
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
wyzszosc plazmy nad lcd,

lcd -zanik szczegolow
lcd - slabe katy boczne

Ale tematem nie jest co jest lepsze lcd czy plazma tylko która z plazm ma najlepszą ostrość obrazu choć trochę porównywalną do lcd.
 

zwierzak11

New member
cały szacun dla digitalus ale czy materiał wideo 4k i może w przyszłosci większy też będziesz miał ostrzejszy na 1024x768 ? po prostu nie będziesz więcej widział szczegółów ostrości- pzd
 
Do góry