nowa plazma - obawa przed wypaleniem - zalecane srodki ostroznosci

beavisek

New member
Dzieki wam stalem sie posiadaczem PS51D550 . Byla promocja w "JOWISZ"-u :eek: za 2699zl i jeszcze doplacilem 300 za 5 lat gwar..

Przestraszylem sie natomiat tego co pisza w isntrukcji! Jak ja mam spokojnie grac w Uncharted 3? :niewiem:
Cytuje

Utrwalanie obrazu
Na ekranie plazmowym nie należy wyświetlać nieruchomego obrazu (na przykład gry komputerowej) przez więcej niż kilka minut. Może tospowodować utrwalenie obrazu. Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalenia ekranu”. Aby uniknąć tego zjawisku, należy
podczas wyświetlania nieruchomego obrazu zmniejszyć jasność i kontrast ekranu.


Najgorsze jest to ze tego nie obejmuje gwarancja!:???:
Czy sa jakies ustawienia zalecane dla tych modeli jak je ustawic ?
A moze jest jakis sposob postepowania przy pierwszych godiznach ogladania plazmy?
Narazie znalazlem ze sa tryby eco i ekran wtedy sie sciemnia wiec moze narazie tak ogladac? :roll:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
spokojnie przeczytaj sobie forum pod kątem "docierania" nowej plazmy. Generalnie przez pierwsze 300h użytkowania należy ustawić sobie kontrast w trybie neutral lub normal max na 50% i skakać po kanałach by unikać jasnych log stacji. Potem stopniowo podnosić do porządanych wielkości. Rozciągać obraz na cały ekran. Unikać oglądana z pasami boczymi nie wiem jak w nim w niektórych plazmach są systemy kasowania powidoków np. pas w panasie czy tzw. śnieżenie w innych modelach. Spokojnie i z rozsądkiem na początku postępować. Jak najmniej na począku obrazu statycznego i jaskrawego. Znajdziesz sporo dokładnych informacji na forum co jak i dla czego w tej kwesti. Oczywiście są tacy co uważają że nie ma takiej potrzeby ale chyba większość uważa że zględu na konstrukcje plazmy i początkowe jej "formowanie" czy jak kto woli "docieranie" lepiej przez pierwsze 300h się miarkowac, moja ma dopiero 50h i postepuje z nią ostrożnie licząc na późniejsze bezproblemowe użytkowanie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry