Novatron IAMM NTR83 vs. Qnap Nmp-1000

stecko21

New member
Witam


Mam problem z wyborrem media playera. Po lekkiej lekturze zostaly mi te 2 modele. Cena to ok 1tys zl. Mam pare pytanek do uzytkownikow:

* Ktory jest badziej przyszlosciowym playerem(nie chcial bym zmieniac za 1 rok na inny)
*Ogladam sporo filmow .mkv 720p i 1080p czasami z napisami. Czy te playery czytaja wszystkie napisy?
* jak ma sie sprawa z netem np czy mozna spobie przegladac np wp onet?
* jak z radiem internetowym - jest mozliwosc edytowania , dodawania nowych stacji radiowych ?
*zalezy mi tez na jakosci dzwieku ktory lepiej sie prezentuje


Badzo chetnie poczytam plusy i nminusy tych playerkow.
z gory dzieki za pomoc i wasze wpisy

a moze jest inny lepszy media tank do 1 tys zl???:)

Za troszke ponad 1tys zl znalazlem TViX HD M-6500A o o nim myslicie??
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
witam

Ale cisza... nikt nie doradzi?:) Na polu walki zostaly dwa novatron ntr82 i tvix 6600n ktory bedzie lepszy? Jak na tym tvix wyglada sprawa poruszania sie bez wlaczonego tv? Czy na wyswietlaczu widac cokolwiek np gdy chce odtwarzac tylko muzyke musze wlaczyc tv??
 

grzeseik

New member
niewielu jest urzytkownikow tych urzadzen (ja tez nie mam, przymierzam sie do ktoregos z nich) wiec ciezko o porade.
zgodnie z drugim postem odrzuciles qnapa, to dobry playerek, jak kazdy ma swoje wady...czy moze raczej cos mu brakuje do idealu. w kazdym razie kilku kolegow zakupiło taki, sa zadowoleni, jest o tym watek.
co do novatron vs tvix to:
* tvix jest bardziej popularny, uchodzi za szczytowy odtwarzacz w tym segmencie.
* obydwa odtwarzaja "wszystko co sie do tego nadaje" w znaczeniu ze nalezy sie spodzoiewac ze zawsze trafi sue jakis udziwniony sampler, ktory cos przytnie albo wykrzaczy, ale standardowe filmy/muzyka bedzie plynela bez zajakniecia. nie ma co sie martwic ze za rok czy dwa bedzie mial problemy.
* w kwestii napisow j.w. - z tego co pamietam to novatron zdaje sie deklarowal obsluge plikow .txt (co jest naszym standardem), nie wiem jak tvix, ale to w zasadzie jednorazowy problem aby sobie pliki przekonwertowac.
*standardowych stron www na tym nie poogladasz. jest jakis dostep do youtuba, picassa itp, ale to gadget, ja bym na podstawie tego decyzji nie podejmowal.
* novatron sie chwali, ze obsluguje radio internetowe, tvix nie (nie chwali sie wiec pewnie nie obsluguje). w novatronie dziala to tak ze zgrywasz sobie pls albo mu3 do katalogu ze satcjami radiowymi i masz juz do nich szybki skrot. jakby link do kazdej stacji (ja przynajmniej tak to rozumiem - wszystko na stronie producenta jest napisane).
* w kwestii dzwieku, a raczej audio (dla mnie kluczowa sprawa) oba ponoć są b. dobre. odtwarzać maja wszystkie formaty (rowniez bezstratne i geste). nie doczytalem sie czy sa zgodne z gapeless (forum podaje ze np. qnap i ariva nie sa) i czy nie dodaja nic od siebie do utworkow (znaczy czy bitperfect). ale to sa juz raczej audiofilskie aspekty. nie kazdy sobie zawraca tym glowe.
* novatron napewno zostal zrobiony tak aby na codzien dalo sie go obslugiwac bez zewnetrznych wyswietlaczy. czyli muzyczke posluchasz bez fatygowania tv. ale nie znam nikogo kto by tego uzywal i na ile sensownie to jest zrobione. tvix ma wyswietlacz, ale chyba w malej rozdzielczosci, nie wiadomo czy da sie z nigo przegladac zawartosc dysku.


patrzac na wyposarzenie to novatron jest bogatszy w standardzie. do tvixa mozna dokupic modul wi-fi i tuner tv, ale to dopiero opcjonalne wyposarzenie. novatron to nagrywarka! ma tez wi-fi od razu. gdybys sie na nia zdecydowal to zastanow sie na wersja NTR83WT - ta obsluguje telewizje analogowa i cyfrowa (inne tylko cyfrowa). jak Cie to nie interesuje to wybierz pleyera novatron (np NTD58 )wyjdzie taniej niz tvix.
chyba moja wypowiedz skreca w strone jednego produktu, ale nie namawiam. chetnie za to poczytam twoje opinie gdy juz dokonasz wyboru.
na koniec jeszcze polecam watek o playerach z uwagi na funkcjonalny wyswietlacz, jest tam jeszcze kilka opcji do przyjrzenia sie:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=47117
 
Ostatnia edycja:

michobo

New member
pomieszały sie koledze modele

- Novatron 8 WT jest BEZ TUNERA z tunerem jest wersja 83
- Novatron nie ma wifi - trzeba dokupić jako opcję natomiast TVIX -ma od razu /podobnie jak czytnik kart pamieci/
-TVIX ma jedną poważną wadę- nie czyta struktury AVCHD /wywala się/ ale- i tu ciekawostka- poszczegolne pliki powyciagane z katalogu już odtwarza wiec jest to kwestia aktualizacji FW /tym bardziej że novatron na tym samym chipsecie odtwarza avchd/
- pilot w TVIX bardzo kiepski - słabo opisany /dziwne piktogramy/, przyciski
twarde i ciężko reagujące. Za zapasowy liczą sobie - uwaga - 250zł "w promocji" :cool:. Tu pilot Novatrona jest zdecydowanie lepszy /przynajmniej wizualnie/ no i obsługujący dodatkowo odtwarzanie poklatkowe
- wyswietlacz w tvix nie nadaje sie do nawigacji - piktogramy funkcyjne są tak małe że abu je odczytać trzeba stac przy urządzeniu z lupą
- TVIX w ustawieniach fabrycznych miał wg mnie bardzo nienaturalny obraz - dopiero podbicie nasycenia /saturation/ w urządzeniu do poziomu +10 spowodowało że obraz jest prawidłowy

mam tvix6600n ale przymierzam sie tez do novatrona jednak support producenta jest bardzo słaby z tego co zauważyłem /spróbujcie znaleźć aktualziacje FW poza digisklepem - zyczę powodzenia/
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
@ michobo
nie wydaje mi sie zebym sie pomylil, 83 ma tuner, ale tylko cyfrowy, 83WT przyjmuje rowniez sygnał analogowy. tyle wiem ze strony producenta (no chyba ze tam jest blad).
wifi faktycznie jest opcjonalne, ale nie drogie na szczescie.
michobo, dzieki twojej opini ja tez juz jestem mocno w strone novatrona nakierowany. gdy skoncze remont ruszam na zakupy, gdybys jesdnak wczesniej go posiadl prosimy o relacje :)
ps. co jest zlego w aktualizacji przez digisklep?
 

bebbop

New member
@ michobo
nie wydaje mi sie zebym sie pomylil, 83 ma tuner, ale tylko cyfrowy, 83WT przyjmuje rowniez sygnał analogowy. tyle wiem ze strony producenta (no chyba ze tam jest blad).
wifi faktycznie jest opcjonalne, ale nie drogie na szczescie.
michobo, dzieki twojej opini ja tez juz jestem mocno w strone novatrona nakierowany. gdy skoncze remont ruszam na zakupy, gdybys jesdnak wczesniej go posiadl prosimy o relacje :)
ps. co jest zlego w aktualizacji przez digisklep?
Rozwiewajac wszelkie watpliwosci wrzucam informacje zaczerpnieta ze strony humanmedia:
"Odtwarzacz wyposażony został w dwa wejścia audio i wideo w formacie composite oraz Euro-SCART. Pozwalają one na podgląd i nagrywanie materiałów wideo z zewnętrznych źródeł (np. tuner TVSat, DVD, VCR, kamera video, aparat fotograficzny, konsola gier itp.) Urządzenie realizuje nagrania w formacie MPEG2, w rozdzielczości 720x576 z prędkością 25 kl/sek w jednej z trzech jakości." Czyli istnieje mozliwosc nagrywania z zewnetrznych zrodel, ale nie ma bezposredniego wejscia antenowego jak w przypadku 83. Odnosnie firmware to dziwna jest troche polityka, gdy na stronach dystrybutorow widnieja aktualizacje, natomiast strona producenta jest ich pozbawiona.
 

grzeseik

New member
faktycznie mieliscie racje! wersja 83 ma tuner, ale tylko cyfrowy (stad napisali ze "analog not suported") a 83WT go wogole nie ma. oba maga nagrywac z zewnetrznych zrodel.
dzieki za wyprowadzenie z bledu! tak wogole to human media niezla cene ma na nie...
 

stecko21

New member
Witam

Dzieki za wszelkie info:) Ja juz zdecydowalem i kupilem novatrona ntr82. Powiem ze jestem zadowolony. Zamowilem rowniez antene wifi(jest w drodze). Mam w domu karte wifi 802n i odtwarzacz jej nie widzi. Slyszalem ze karty wifi musza byc na chipsecie realteka zeby je widzial...

Co do dzwieku jest dobrze.sluchalem flac'ow mp3 i jest ok. Filmy wczytuje szybko. jeszcze nie mialem sytuacje zeby zarwal itp.

Napisow .txt nie czyta wcale, trzeba sobie przerobic na srt sub i inne:) . Jezeli macie filmy + dodatkowy plik z polska sciezka dzwiekowo odtwarzacz jej nie dogra. Trzeba sobie to skleic mkvmerge i wtedy smiga az milo.

Ogolnie polecam ten odtwarzacz, male ladne(fortepian lakier) pudeleczko. Wentylator lekko slyszalny gdy jest cisza w pokoju ale kto oglada nieme filmy?:)

Telewizja dvb smiga dobrze choc wolno przelacza kanaly jak dla mnie i czasami nie chce wyswietlic obrazu 16:9 tylko daje 4:3. Byc moze to wina firmware. Co do softu wychodza bardzo czesto poprawki choc dziwne ze nie na stronie producenta ale latwo mozna dorwac w innym miejscu.

Nie doplacalem do tvix'a i po opiniach chyba nie warto.
Wyswietlacz choc maly to sie przydaje, nie trzeba co chwile wlaczac tv.


pozdr
 

stecko21

New member
hmm :)

Powiem tak : mozna sluchac mp3 i flac bez krwawicy z uszu:) , choc powiem ze moj rotel (rcd991) gra lepiej niz ten sam kawalek z novatrona w formacie flac. Ale tragedii nie ma , jest dobrze i tyle. Chcesz lepiej to jakis przyzwoity cd by sie przydal...


Czy np. jest zgodny z gapless? NIe wiem:) Sa przerwy miedzy utworamy chyba ze to trzeba gdzies ustawic choc nic takiego nie widze...
 

grzeseik

New member
hmm :)

Powiem tak : mozna sluchac mp3 i flac bez krwawicy z uszu:) , choc powiem ze moj rotel (rcd991) gra lepiej niz ten sam kawalek z novatrona w formacie flac. Ale tragedii nie ma , jest dobrze i tyle. Chcesz lepiej to jakis przyzwoity cd by sie przydal...


Czy np. jest zgodny z gapless? NIe wiem:) Sa przerwy miedzy utworamy chyba ze to trzeba gdzies ustawic choc nic takiego nie widze...
oh jak sie ciesze ze ktos nieobojetny na jakosc dzwieku kupił tego novatrona!
to ze brzmi gorzej od rotela to naturalne. trzebaby dzwiek puscic przez jakis dac i dopiero porownać (przeciez w novatronie przetworniki musza byc marne). moze masz taka mozliwosc? a moze twoj CD potrafi przyjac sygnal cyfrowy i sluzyc jako DAC? albo ampli? bylibyśmy wdzieczni za opinie.
tak wogole to dlaczego ntr82 a nie ntr83? czym wogole sie roznia (ze wizualnie to widze)?
no i te przerwy nieszczesne zostaja... zakladam ze wiesz o co w tym chodzi i nie podales utworkow, ktore maja "wbudowana" cisze wiec zostaje tylko plomyk nadzieii ze gdzies to w ustawieniach odkryjesz...
zycze milej zabawy i liczymy na wiekszy opis jak juz poznasz te maszynke!
 
Ostatnia edycja:

stecko21

New member
Witam

wiec tak:)

z tym gapless to dalem ciala poniewaz puszczalem kawalki ktore maja wbudowana ''cisze'' wiec te gapless moze jest, ja poprostu zle sprawdzilem.

Co do podlaczenia dac'a lub porzez cd to nie wiem:) i nie kombinuje. Novatron gra dobrze i dla kogos kto nie bedzie nic kombinowal zagra poprawnie bez dodawania dac'a itp. A jak ktos lubi jakosc to pewnie ma osobny zestaw stereo i nie bedzie sie bawil w zgrywanie utworkow na hdd i pozniej poprzez novatrona:)

dlaczego ntr82 a nie 83? Dlatego ze w digisklep byly ''82'' Roznia sie tylko wygladem, w srodku dokladnie to samo.

Tak jak pisalem wczesniej dobry odtwarzacz i wart swojej ceny. Sa tansze i drozsze a ten to taki zloty srodek chyba:)


pozdr
 

biglyk

New member
Novatrona NTR82 używam od 2 miesięcy i muszę powiedzieć, że idealny sprzęt ale. Zawsze musi być jakieś ale, największa wada to nie czytanie napisów txt oraz nie w pełni radzi sobie z dźwiękiem 7.1. Tzn DD+ obsługuje w 100%, Dolby True HD nieobsługuje!!!, DTS MA downmiksuje do zwykłego DTS 5.1. Także słuchanie 7.1 z tego sprzętu to tylko DD+
 

stecko21

New member
Witam

Wlasnie dlaczego nie ma .txt? Czy do tego formatu potrzebna jest jakas licencja? A moze jest szansa ze w nowszym firmware bedzie .txt bo mysle ze ntr bez problemu lyknal by te napisy.
 

grzeseik

New member
temat .txt byl walkowany przy wielu okazjach. tu chodzi glownie o to ze to nie jest powszwechny format napisow. popularny jest przede wszystkim w Polsce, ale traktowany jako egzotyka przez zagranicznych producentow.

biglyku, moze ty jako bardziej zaawansowany uzytkownik pokusilbys sie na dokladniejszy opis novatrona? szczegolnie za uwagi w kwesti audio (gapless) bede niezmiernie wdzieczny. wazne tez jest czy wentylatorek nie robi sie glosniejszy po jakims czasie (choc i u Ciebie to pewnie trudno jeszcze stwierdzic). z czym go porownywales przed zakupem? czy teoretyczne przewagi okazaly sie prawdziwe?
 

biglyk

New member
Jakiś obszerniejszy test czy coś takiego to się nie podejmuję, z prostej przyczyny pewnie nie umiem być całkowicie obiektywny, a z drugiej strony nie bardzo mam doświadczenie z innymi podobnymi urządzeniami. To mój pierwszy "kombajn" i zakup jego poprzedziłem bardzo wnikliwą analizą wszystkich za i przeciw. Głównie chodziło mi o parametry i możliwość odtwarzania wielu formatów. Te oczekiwania zostały spełnione w 100%, no może w 99% bo odmówił mi odtworzenia trp, ale spróbował, więc pewnie gdyby ten trp pochodził z innego urządzenia (ja miałem z mojego tunka sat) to i może by odtworzył.
Głównie słucham flaców i oglądam filmy z plików DVD iso. Menu płyty DVD przy najnowszym oprogramowaniu (0,51) czyta bez żadnych problemów. Wszystkie ścieżki audio są dostępne i w odpowiedni sposób przesyłane do Amplitunera (używam Onkyo 805) czy to DTS czy DD nie ma z tym rzadnych problemów. Wszystkie napisy inne niż txt czyli wszystkie sub i srt czyta tak jak napisy w plikach dvd czy w matrosce. Nie miałem z tym jak na razie problemów. Nie wiem czy dobrze rozumiem efekt gapless ale u mnie żadnych odczuwalnych przerw między utworami nie zauważyłem. Może przy dużych plikach mieć tu swój wpływ rodzaj zastosowanego dysku. Ja specjalnie kupiłem Seagate z 5800 obrotów żeby oprócz dobrych parametrów nie było go słychać i tak jest. Nie słyszę ani dysku ani wentylatorka. Zobaczymy z czasem, jak na razie problem nie występuje.
Aktualizacja oprogramowania to dwie minuty wczytuje sobie najnowszą z podpiętego pendriva wystarczy tylko wejść do ustawień i nacisnąć aktualizacja.
Jednym z rozczarowań o którym nie pisałem w poście z wczoraj jest dosyć wolny transfer plików po sieci wewnętrznej. Dużo szybciej ale i bardziej kłopotliwiej jest podłączyć przez USB. Nie wiem czy to wina mojego routera ale z laptopa podłączonego przez wifi idą pliki strasznie wolno. Z Pcta na skrętce już sporo szybciej jeszcze szybciej używając FTP a najszybciej tak jak wspomniałem bezpośrednio pod USB. Także do komfortowej pracy w sieci (odtwarzanie np mkv full hd) potrzebny albo lepszy router niż ja mam albo po prostu ten Novatron się nie nadaje...
 

grzeseik

New member
gapless polega na tym aby urzadzenie nie dodawalo przerwy, trzasku czy czegos podobnego podczas przeskakiwania na kolejnu utwor na playliscie. w zasadzie znaczenie to ma przy utworach, ktore przechodza plynnie jeden w drugi - czesto na nagraniach koncertowych.
co do sieci: majac dysk w srodku predkosc ma znaczenie tylko przy wgrywaniu danych. czy ok 4mb/s mozna osiagnac uzywajac wi-fi? miales moze problemy z konfiguracja polaczenia?
jeszcze jedno pytanie mi przyszlo do glowy: czy dysk hdd jest widoczny w sieci gdy urzadzenie jest w stanie czuwania?
 

biglyk

New member
Żadnych z tych efektów które opisałeś jako gapless nie zauważyłem. Z konfigurowaniem połączenia nie ma najmniejszego problemu zarówno po DHCP jak i po sztywnym wpisaniu adresu. Wszystko szybko i sprawnie. Co do szybkości po wifi to ja mam Novatrona podłączonego kablem do routera (nie mam wifi na usb w urządzeniu) a po wifi mi dane lecą router- laptop. I w tej konfiguracji niestety zapomnij o oglądaniu większych plików transfer mizerny. Ale tak jak mówię nie wiem czy to nie jest wina mojego routera. Musiałbym potestować w wolnej chwili i podałbym orientacyjną prędkość mogę sprawdzić 3 sposoby: 1. laptop wifi-Novatron (zwykłe kopiowanie i po FTP)
2. Pc skrętka - Novatron (zwykłe kopiowanie i FTP)
3. Komputer po USB - Novatron (wtedy Novatron jest widoczny jako dysk wymienny i nie działa na nim nic można tylko edytować dysk)
Dysk jest widoczny, gdy urządzenie jest włączone, ale jeszcze to potwierdzę bo w 100% nie jestem pewien, czy można "obudzić" dysk przez sieć.
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
wielkie dzieki!
jak dla mnie to optymistyczne informacje. jak rewolucji nie bedzie to cos z novatronow tez sobie sprawie, ale na razie remont skonczyc musze...
z tymi routerami to widze ze bardzo roznie jest, ale sie bede martwil pozniej. zdaje sie, ze te novatrony dzialaja jak NAS wiec siec powinna je budzic. ja zamierzam z niego zrobic taki serwer plikow, a lapka wyczyscic z mediow.
ciekaw jeszcze jestem czy sa istotne roznice miedzy novatronowymi playerami a nagrywarkami w jakosci odtwarzania i uzytkowania?
 
Do góry