nMultiroom Vs. TnK HD co wybrać?

zdzichu88

New member
Chciałbym otworzyć dyskusję na ww temat gdyż mam takowy dylemat. Zakupiłem telewizor Samsung LE32C650 i chciałbym do niego dołączyć jakąś platformę HD, bo szkoda żeby TV się marnował na antenę naziemną. W pokoju rodziców jest n-ka. Zastanawiałem się nad nMultiroom HD, bo kuszą te wszytkie kanały HD i wogóle całe urozmaicenie programowe, a z drugiej strony 75 % kanałów nie będzie wogóle obsugiwanych.
Natomiast przy TnK nie podpisuje umowy (jeżeli się mylę to proszę poprawcie) i nie mam gwarancji że przez 2 lata będę miał stale te same kanały, a narazie jest dostępne Credo każdego Telemaniaka. Odstrasza także cena 398 zł za dekoder z kartą, plus kabel z satelity do dekodera plus ewentualnie nowy konwerter to anteny jeżeli nie ma wolnych miejsc. Na plus wychodzi miesięczne utrzymanie bo max 40 zł, a można bawić się pakietami. Oraz fakt że przy słabej sytuacji finansowej można nie zapłacić i mieć tylko kanały naziemne.
Czytałem sagę forumowicza na temat przygód z Multiroomem więc trochę mnie to odstraszyło. Chciałbym poznać wasza opinię na temat moich uwag, gdyż jestem trochę zielony w tej kwestii więc byłbym wdzięczny za rozjaśnienie i ewentualną weryfikację. Być może ktoś miał podobny dylemat?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Chciałbym otworzyć dyskusję na ww temat gdyż mam takowy dylemat. Zakupiłem telewizor Samsung LE32C650 i chciałbym do niego dołączyć jakąś platformę HD, bo szkoda żeby TV się marnował na antenę naziemną. W pokoju rodziców jest n-ka. Zastanawiałem się nad nMultiroom HD, bo kuszą te wszytkie kanały HD i wogóle całe urozmaicenie programowe, a z drugiej strony 75 % kanałów nie będzie wogóle obsugiwanych.
Natomiast przy TnK nie podpisuje umowy (jeżeli się mylę to proszę poprawcie) i nie mam gwarancji że przez 2 lata będę miał stale te same kanały, a narazie jest dostępne Credo każdego Telemaniaka. Odstrasza także cena 398 zł za dekoder z kartą, plus kabel z satelity do dekodera plus ewentualnie nowy konwerter to anteny jeżeli nie ma wolnych miejsc. Na plus wychodzi miesięczne utrzymanie bo max 40 zł, a można bawić się pakietami. Oraz fakt że przy słabej sytuacji finansowej można nie zapłacić i mieć tylko kanały naziemne.
Czytałem sagę forumowicza na temat przygód z Multiroomem więc trochę mnie to odstraszyło. Chciałbym poznać wasza opinię na temat moich uwag, gdyż jestem trochę zielony w tej kwestii więc byłbym wdzięczny za rozjaśnienie i ewentualną weryfikację. Być może ktoś miał podobny dylemat?

Zdecydowanie za mało napisałeś o tym jakie są Twoje uwarunkowania, aby Ci rzetelnie doradzić.

Napisz jaki rodzice mają dekoder. Biały, stary czarny (ITI-5800SX), nowy czarny (ITI-5720SX) ze starym softem, czy nowy z softem turbo? W jakiej promocji wzięty i kiedy kończy im się umowa na czas określony? Jaki mają konwerter (single, twin, quad) przy czaszy? Ile kabli dochodzi od ich dekodera?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
. Zakupiłem telewizor ... ...

Trzeba pisać i mówić kupiłem a nie zakupiłem

Chciałbym otworzyć dyskusję na ww temat gdyż mam takowy dylemat.

Zawracasz głowę, nie masz zadnego dylematu.

Jak masz kilka telewizorów w domu to mozesz je podłączyć, każdy do innego dekodera, płacąć każdemu abonament, lub uzywać tunerów FTA

albo

albo wykupić usługę multiroom.

Tego wybrać nikt Ci nie pomoże.
Sam musisz zapytać siebie jakie programy i za ile chcesz ogladać.

Chyba, ze lubisz gadać "po próżnicy", jak mój sąsiad, co go spotkam, od 5 lat jak powstała nKa, zadaje mi jedno pytanie.

A Panie, czy warto ... ... .... ... itp itd.
Tyle tylko że on ma 66 lat, zone złosnicę, slklerozę i córkę, która nie chce z nim gadać.
Ja Jak go widzę przed domem, na ogródku albo koło kiosku to szybko przemykam. Nie chce mi się nudziarzowi odpowiadać na jego pytania.
Zreszta on nie słucha odpowiedzi.

Naprawdę uważasz, że na wątkach "platformy cyfrowe" mozna cos jeszcze dodać, jezeli tylko chciało by Ci się je przeczytać.
 
Do góry