Niezależny system KD 5.0/5.1 do max. 00 000zł

Gramofon

New member
Ukłon,

Drodzy Czytelnicy, od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem odpowiedniego systemu kina domowego (kolumny + ampli + blu + TV). Śledzę przeróżne tematy forum HDTV od roku czasu, a mam wrażenie, że im dłużej to robię - tym bardziej jestem głupszy. Myśląc subiektywnie, uważam że akurat w tym działaniu nie jestem odosobniony...

W temacie tego postu celowo nie ująłem ceny gdyż nie chciałbym, aby był to podstawowy wyróżnik tego, czego oczekuję. Bardzo zależy mi na Waszym zdaniu oraz na niezależnej ocenie - bez względu na to "kto, ile może zarobić na mnie". Do sedna...

Wymagania:
Muzyka - 50%
Kino - 40%
Xbox - 10%

Warunki:
Mieszkanie dwupoziomowe w domku (4rodziny).
Salon z otwartą kuchnią: 25m2 + otwarty przedpokój.
Dodatkowo są schody na II poziom + antresola więc kubatura mocno się zwiększa. Mieszkanie (salon + antresola) w skosach.

Jeżeli chodzi o TV:
Ograniczony jestem wymiarem ściany frontowej - szerokość 173cm.
Póki co optuję za Philips (niewykluczone, że PFL7008). Odległość od kanapy 3.5m i tutaj bardzo proszę o realną propozycję przekątnej ekranu, tak żeby nie zgubić efektu Ambilight.

Kolumny frontowe:
Ze względu na ograniczenia wymiarowe (ściana z TV 173cm) chciałbym pomiędzy TV postawić 2 kolumny. Uważam, że ich szerokość/wysokość może mieć wpływ na przekątną ekranu TV. Mimo wszystko bardzo chciałbym uzyskać totalne maksimum wykorzystania tej niewielkiej ścianki telewizyjnej przy założeniu bardzo dobrej jakości kina domowego.

Źródło napędowe KD:
Zastanawiałem się nad Pioneerem VSX-922, dlatego że zbiera on żniwo b.dobry opinii. Poza nim zwracam uwagę na Onkyo TX-NR818 z tym, że to sieciowy amplituner KD 7.2 z HDMI 1.4 oraz 3D, a powierzchnię na system 7.2 mam za małą... Poza tym niektórzy narzekają na dość głośne chłodzenie sprzętu, bo wentylatory potrafią często załączać się i to im przeszkadza. Ciekawe, czy to kwestia ustawień dB na wyjściu czy coś innego?
Zastanawiam się również nad Denonem AVR 3313.

KD:
Na chwilę obecną biorę pod uwagę dwa zestawy, ale bardzo Was proszę o doradztwo w temacie nie tylko spośród tych dwóch. Obecnie zastanawiałem się nad bipolarnym zestawem KD Definitive Technology BP-8040ST, a konkuruje z nim zestaw AVANCE K3 (względnie K6 - chociaż tu nie jestem pewien czy K6 to tylko stereo czy również KD).

Dodatkowo, bardzo ważne:
Analogia. Winyle to moja 2ga miłość więc gramofon będzie musiał znaleźć w zestawie swoje miejsce co na pewno ma wpływ na odbiornik. Amplituner...? Trochę mi się to zgryza ze sobą.

Podsumowując - wymagania i ograniczenia wysokie. Bardzo chciałbym zaznać odsłuchu na terenie woj. pomorskiego, pomorsko-kujawskiego czy warmińsko-mazurskiego. Czaszka mi pęka Panowie oraz Panie i chcąc wybrać niezależny system, który udźwignie to wszystko oraz sprosta wymiarowym ograniczeniom przez cholerną szerokość ściany i kubaturę pomieszczenia chyba będę musiał iść na jakiś kompromis, jak sądzicie?

Z góry dziękuję za przeczytanie tego postu oraz wszystkie odpowiedzi. Wasza pomoc wiele dla mnie znaczy i chętnie odwdzięczę się w zamian za sensowne podpowiedzi. Naprawdę wielkie dzięki...

Pozdrawiam,
Gramofon.
 

Gramofon

New member
Uderzyłeś właśnie w sedno problemu, pomimo ograniczeń które wypisywałem wyżej. Niestety - nie odsłuchiwałem i wiem, że odsłuch jest najważniejszy. Przeznaczyć worek pieniędzy na sprzęt bez odsłuchu jest najprościej i chcę tego uniknąć. Jeżeli chodzi o muzykę to preferuję hip hop, jazz, a za sprawą mojej kobiety - również rock ;)

Klocki, o których wspomniałem w poście zostały wybrane na podstawie czytanych artykułów w magazynach audio oraz rozmowach z różnymi ludźmi (to zapewne ich subiektywna ocena). Wiem, że nie idzie to w parze z odsłuchem, ale chciałem znaleźć choć punkt zaczepienia...

Chciałbym, aby kolumny frontowe zagrały również dobrze w stereo.
Zapewne potrzebuję wskazówek do jakiego etapu szukania sprzętu muszę się cofnąć pisząc o konkretnych modelach, tak jak w pierwszym poście.

ŁO!

A ten sprzet ktory wypisales odsluchiwales moze? Czy na jakiej podstawie te akurat klocki wypisales?

Przyznam też, że odnośnie kolumn kierowałem się dizajnem (jeżeli chodzi o Avance K3) oraz ograniczeniami wymiarowymi i smukłością w odniesieniu do Definitive.
BTW. Co sądzicie o Denonie AVR-3313 i DBT-3313?

Pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gramofon

New member
Żeby sprecyzować...

Ustało na zakupie Denona AVR-3313 oraz DBT-3313.

Nagłośnienie, to w dalszym ciągu niewiadoma spośród:
1. Monitor Audio RX8 5.1
2. Avance K3 5.1
3. Definitive Technology ST-8040 5.0

Może ktoś doradzić coś względem prywatnego odsłuchu tego systemu? Czy jeżeli chodzi o ten półap cenowy to nie należy spodziewać się większych różnic w proponowanych modelach?

Pozdrawiam, Gramofon.
 
Do góry