Niepewna przyszłość......

digitalus

Banned
witam
mam lepszy pomysl.
oszczednosci w zużyciu energii beda znacznie wieksze.zlikwidowac we wszystkich urzadzeniach rtv wylacznie sprzetu pilotem:grin:
nie powinno byc takiego przycisku na pilocie. wiekszosc osob mysli ze gdy wylaczy sprzet pilotem to jest tak samo jak wylaczenie sprzetu wylacznikiem sieciowym.
 

stapoz

New member
To jest niezłe:

przeciętny 42-calowy telewizor plazmowy zużywa aż 822 kW energii w ciągu roku. Dla porównania telewizor LCD o takiej samej przekątnej zadowoli się 350 kW, a w przypadku telewizora CRT będzie to 322 kW

Niedługo napiszą, że LCD wcale nie pobierają energii :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JarekC6

New member
Witam

Wiadomo nawet jeśli to uchwalą to pewnie ten sprzęt co jest na rynku to będzie można sprzedać tylko nowych nie będzie można sprowadzać.

Należy jednak zauważyć że za kilka lat jakby ktoś chciał zmienić telewizor na inny np LED, OLED, itp a posiada plazmę to będzie miął problem ze sprzedażą i pewnie trzeba będzie ją oddać do skupu złomu w przypadku LCD zawsze na wtórnym za jakąś sumę można ędzie sprzedać.

Stapoz
Nie ulega wątpliwości że Plazmy pobierają znacznie więcej energii niż LCD ale to My płacimy z energię większe rachunki i uważam że czynnik ekonomiczny jest wystarczający a nie jakieś zakazy. Jedynie UE mogłaby zmusić sprzedawców do umieszczania informacji o poborze prądu jak przy lodówkach.
UE ma takie pomysły, ostatnio chciała zakazać sprzedaży żarówek tradycyjnych i gdzie to utknęło może z Plazmami będzie tak samo.
 
Ostatnia edycja:
Zakazane Plazmy!!

witam!pewnie jak wejdą te przepisy to zakazane będą tv plazmowe,i co zabiorą mi mój tv?który podobno pochłania tyle prądu?przecież to jest śmieszne!!!!!
 

stapoz

New member
Nie ulega wątpliwości że Plazmy pobierają znacznie więcej energii niż LCD...
Ale chyba nie o 250% :hmm:

Ciekawe, że nie przeszkadzają im samochody, które palą 15L i więcej - rozumiem, że one są bardziej ekologiczne niż plazmy?
Powinni zakazać produkcji sam. z silnikami powyżej 1.6 i żarówek o mocy ponad 75W :grin::-D:-D
Można by też zakazać oglądania TV więcej niż np. 2 godz. dziennie oraz jedzenia fasoli i grochu, które powodują uwalnianie przez jedzącego szkodliwych gazów do atmosfery i tym samym wpływają na powiększenie dziury ozonowej :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry