Niedrogi sprzęt stereo do TV, konsoli etc.

gotji

New member
Ostatnio kupiłem nowy TV(Philips 55PFL6008) i mimo, że w testach głośniki tego TV wypadają nieźle to i tak nadal brzmienie jest delikatnie mówiąc słabe. TV stoi w salonie z otwartą przestrzenią, który ma bardzo nietypowe wymiary:
- Powierzchnia łączona z jadalnią wynosi ok 100-120m2
- Wysokość sufitu na większości obszaru 5.3m.


Z racji nietypowego rozstawu od razu na wstępie rezygnuję z zestawu 5.1 i szukam stereo (2.0 lub 2.1). Niestety moja widza na temat sprzętu audio jest znikoma i nie mam zielonego pojęcia jaki sprzęt dobrać. Kilka informacji o przeznaczeniu oraz wymaganiach co do sprzętu:
- Kolumny podstawkowe. Chcę ustawić jedną kolumnę z lewej i prawej strony TV. Nie mam miejsca na kolumny podłogowe.
- Możliwość podłączenia przynajmniej 4 urządzeń.
- Kwota całego zestawu nie powinna przekraczać 2000zł.

Sprzęt, który chcę podłączyć:
- TV
- Odtwarzacz BR
- Konsola

Oczekuję od sprzętu, żeby poprawił jakość brzmienia telewizora i wszystkich sprzętów z nim związanych. Chciałbym również, żeby można było puścić delikatnie(śpiące dziecko ogranicza możliwości :)) muzykę jak przyjdą znajomi. Nie planuje tego używać do głośnych imprez. To co mi wpadło w oko wygląda następująco:
- Amplituner Sony STR DH 130
- Kolumny Tonsil Maestro II


Nie wiem jednak czy to nie jest może trochę za drogie rozwiązanie(chodzi głównie o kolumny) jak na moje potrzeby. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz 100 m2 -to się nie dziwię
Ale i Kino za 2000 zł nic tu nie pomoże.
Napiszesz tak - Kino wypada nieźle to i tak nadal brzmienie jest delikatnie mówiąc słabe.
 

gotji

New member
Miałem wczoraj okazję przetestować ten TV na amplitunerze Onkyo z dwiema kolumnami podłogowymi firmy Maudio i różnica w dźwięku była bardzo duża. Niestety nie znam parametrów sprzętu i nie mogę sprawdzić bo powędrował dzisiaj do moich mieszkania moich rodziców wiem tylko, że to zestaw 5.1 który kosztował ok. 4000zł. Głośniki z TV nie radzą sobie z basem i czasami 'brzęczą'. Jestem tego świadom, że salon ma bardzo słabe warunki akustyczne, ale wiem też, że da się poprawić brzmienie dźwięku jakie mam teraz.
 

kebziunt

New member
Nie chcę robić bałaganu może ktoś mi odpowie w tym temacie :).

Poszukuję miniwieży do salonu (20m2), chciałbym podłączyć ją do telewizora :
Panasonic TX-L47ET60 + może kiedyś jakaś konsola.

Oprócz tego z wieżyczki będzie czasem lecieć radio lub jakaś muzyka z CD/MP3
(bez konkretnego gatunku od klasycznej po rock / pop do kołysanek dla dziecka :) ).

Dźwięk nie musi być nie wiem jak głośny, w bloku nie chce denerwować sąsiadów, chciałbym żeby był czysty i bez szumów).

Poczytałem trochę i dobre opinie zbiera Denon M39 (cena jaką znalazłem najniżej to 1350zł)

1)I teraz czy w cenie do 1350 zł jest to dobry wybór ?
2)Czy może w cenie do 1000 zł jest jakaś alternatywa ? (taki był przewidziany budżet na ten cel)
3)Czy może ktoś ma jakiś cynk gdzie tego denona taniej dostać ? (przez jakiś czas na allegro stał za 1100zł ale niestety nie miałem wtedy kasy) (kolor wieży cały czarny albo srebrno czarny)

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatnio kupiłem nowy TV(Philips 55PFL6008) i mimo, że w testach głośniki tego TV wypadają nieźle to i tak nadal brzmienie jest delikatnie mówiąc słabe. TV stoi w salonie z otwartą przestrzenią, który ma bardzo nietypowe wymiary:
- Powierzchnia łączona z jadalnią wynosi ok 100-120m2
- Wysokość sufitu na większości obszaru 5.3m.


Z racji nietypowego rozstawu od razu na wstępie rezygnuję z zestawu 5.1 i szukam stereo (2.0 lub 2.1). Niestety moja widza na temat sprzętu audio jest znikoma i nie mam zielonego pojęcia jaki sprzęt dobrać. Kilka informacji o przeznaczeniu oraz wymaganiach co do sprzętu:
- Kolumny podstawkowe. Chcę ustawić jedną kolumnę z lewej i prawej strony TV. Nie mam miejsca na kolumny podłogowe.
- Możliwość podłączenia przynajmniej 4 urządzeń.
- Kwota całego zestawu nie powinna przekraczać 2000zł.

Sprzęt, który chcę podłączyć:
- TV
- Odtwarzacz BR
- Konsola

Oczekuję od sprzętu, żeby poprawił jakość brzmienia telewizora i wszystkich sprzętów z nim związanych. Chciałbym również, żeby można było puścić delikatnie(śpiące dziecko ogranicza możliwości :)) muzykę jak przyjdą znajomi. Nie planuje tego używać do głośnych imprez. To co mi wpadło w oko wygląda następująco:
- Amplituner Sony STR DH 130
- Kolumny Tonsil Maestro II


Nie wiem jednak czy to nie jest może trochę za drogie rozwiązanie(chodzi głównie o kolumny) jak na moje potrzeby. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
Harman AVR-70 + JBL ES30
 
Do góry