Niebieski krawędzie obiektów podczas dynamiczncyh scen na ekranie :/ UE40EH5300

zelekzelek

New member
Wczoraj kupiłem telewizor UE40EH5300 - głównie ze względu na dobre opinie krążące na internetowych forach:) Niestety nie jestem znawcą tematu lecz po pierwszym włączeniu pojawiły się grube wątpliwości co do jakości obrazu. Mianowicie chodzi mi o niebieską poświatę za krawędziami podczas szybkich,dynamicznych scen.

Wygląda to mniej więcej tak jak na filmiku z Tuby :

Nie mogę dodać linków(to mój pierwszy post) :/ - jest to pierwszy filmik podczas szukanej frazy "UE40EH5300 Blue Ghosting Problem" na you tube.

Nie dysponuje niestety jeszcze dekoderem, ale TV będzie śmigał z dekoderem UPC (którymś z podstawowych) - być może już jutro. Zobaczę jak wygląda wtedy obraz bo szczerze powiedziawszy teraz jestem zawiedziony.
Dodam że odtwarzałem film (zwykły DVDrip) bezpośrednio z pendriva.

Pytanie do Was : Czy niestety taki obraz jest w standardzie ? Czy jest to może wina konkretnego uszkodzenia tej sztuki ? Nie wiem czy reklamować, czy doszukiwac się defektu czy może starać się coś ugrać w ustawieniach....

Z góry dzięki za pomoc
 

tdx

New member
Bez reklam
Masz problemy prawie jak z plazmą :)
Problem leży w 50Hz matrycy i wysoko kontrastowych krawędziach. Na każdym TV 50Hz występuje ten efekt różni się tylko kolorem "ducha"
Można to nazwać fałszywymi konturami ale po prostu szczególnie w konsolach widać jest że słabe matryce nie wyrabiają....
 
Do góry