Nie widzę różnicy między HD a SD - HDR-SR11E

kds55a2000

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem kamerki Sony HDR-SR11E.
Pierwsza rzecz jaką zrobiłem to porównałem materiał nagrany w najlepszym i najsłabszym trybie.
Nagranie odbywało się w pełnym słońcu. Obiekt filmowany: łąka, w oddali drzewa i słupy telefoniczne - tak żeby było jak najwięcej drobnych, cienkich elementów. Po nagraniu kamerkę podłączyłem kabelkiem HDMI do telewizora Full HD, też Sony - tylna projekcja KDS55A2000. Odtworzyłem oba materiały i...
Nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy między materiałem HD i SD ...no może kable telefoniczne, z ujęcia były trochę rozmazane, albo mi się tylko tak wydawało.

Po trybie SD spodziewałem się raczej "telewizyjnej", zauważalnie gorszej jakości, tymczasem różnice - o ile jakiekolwiek były - dla mnie były nie zauważalne.
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to taka, że tryb FH w tej kamerce, to nie pełne HD - tylko jakaś "ściema", potem że to telewizor radzi sobie z SD upscalując sygnał do HD. Trzecia myśl to taka, że kabelek HDMI jest kiepskiej jakości i "zaciera" różnice miedzy SD i HD.

Prawdę mówiąc po tym teście byłem strasznie niezadowolony z zakupu.

Ciekaw jestem jakie spostrzeżenia mają inni właściciele tej kamerki i która z moich myśli jest prawdziwa.

P.S.
Po pierwszym teście Soniaka czymprędzej pożyczyłem od ojca prawdziwą kamerkę SD i nagrałem ten sam plener w jej najlepszym trybie. Podłączyłem do telewizora, ale już nie po HDMI i chyba to nie był komponent tylko zestaw 3 kabelków: 1-Video i 2-do dźwięku (lewy i prawy kanał) - nie wiem jak to się nazywa. Jakość była katastrofalna - w porównaniu do materiału z SR11E, no ale sygnał był podawany na inne wejście a co za tym idzie porównanie nie miarodajne.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no coz nie kazdy widzi :) zarcik

jest ogroma roznica miedzy HD i SD i nie ma co pisac o tym, moze nagrales w SD, nie ma takiej opcji zeby bylo zle
 

kds55a2000

New member
No i chyba wiem dlaczego nie widzę dużej różnicy między materiałem nagranym w trybie FH i SP lub LP.
Po zgraniu materiału przy użyciu Picture Motion Browser okazało się, że materiał nagrany rzekomo w SD ma rozdzielczość 1440x1080 :-D. Czyli różnica między 1920x1080 nieduża.
Mój telewizor pewno po drodze dodatkowo "tuniguje" tego typu sygnał i wygładza wszystkie niedoskonałości.
Ale nadal dziwi mnie dlaczego tryb "SD" ma tak dużą rozdzielczość?
Jaką rozdzielczość powinien mieć "prawdziwy" tryb SD?

Żeby nie wyjść na totalnego "GUPKA", kontynuuję mój monolog :mrgreen:
Wczoraj w końcu zdecydowałem się na przeczytanie instrukcji obsługi kamerki,
z której jasno wynikało, że cały czas nagrywałem w HD. Okazało się, że aby
ustawić tryb SD trzeba zmienić "MOVIE MEDIA SET" :grin:.
Teraz to faktycznie widzę różnicę . Nigdy więcej nie przełączę kamerki w tryb SD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry