Niby proste, a jednak…

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam!
Może znajdę pomoc. Wyczytałem wszystkie posty o kablach, połączeniach, itp., lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Chce połączyć telewizor LCD do kina domowego, tak by mieć dźwięk przestrzenny z telewizji również z tylnich głośników. W grę wchodzą jedynie rozwiązania SCART lub (i) Komponent i 2xRCA (dźwięk) (tylko takie wejścia ma mój nie najnowszy DVD):

1) SCART – SCART. Tak miałem do tej pory, gdy nie zmieniłem leciwego CRT na LCD. Dźwięk przestrzenny z telewizji był „imitowany” również na tylnich głośnikach, coś ala surround. Lecz gdy kupiłem tv LCD i podłączyłem przez SCART z DVD na LCD to obraz jest kiepski

2) Dlatego chcę puścić obraz po komponencie z DVD, dźwięk będzie normalnie leciał z płyty DVD, ale nie wiem co z dźwiękiem z telewizji. Mogę połączyć telewizor do kina domowego chyba tylko przez 2xRCA-2xRCA, ale czy wtedy nie będę miał tylko stereo z przednich głośników? A może Jack-2xRCA, Jack-Jack?

3) A może zostawić też SCARTA i Component, tylko czy DVD będzie wiedziało, że obraz z DVD na LCD ma puszczać po Componencie, a dźwięk z telewizji na głośnikach z kina domowego przez SCART?

Możnato jakoś rozwiązać? Jak macie podłączone? Jakieś sugestie?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
 
Do góry