Nbox - zniknięcie całkowite sygnału

stary77

New member
Mam Nboxa i kiedy odłaczyłem zasilanie, kabel antenowy i podłączyłem to do Nbox recordera pokazuje mi brak sygnału - siła i jakość po 0%...
Przałączyłem to z powrotem do starego Nbox i to samo... A przed operacją normalnie oglądałem tv... Co jest grane ??? Szlag trafił konwerter w międzyczasie ???
Ps. Jest mróż -19 w cieniu, kabel antenowy wymieniałem miesiąc temu...
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

stary77 napisał:
Mam Nboxa i kiedy odłaczyłem zasilanie, kabel antenowy i podłączyłem to do Nbox recordera pokazuje mi brak sygnału - siła i jakość po 0%...
Przałączyłem to z powrotem do starego Nbox i to samo... A przed operacją normalnie oglądałem tv... Co jest grane ??? Szlag trafił konwerter w międzyczasie ???
Ps. Jest mróż -19 w cieniu, kabel antenowy wymieniałem miesiąc temu...

sprawdź konwerter czy jest dobrze podłączony, spróbuj poruszać anteną, lub sprawdź kabel czy nie jest nigdzie załamany ;]
 

augim

New member
u mnie tez troche przysniezylo i na kanalach hd obraz jak na stopklatce , dzwiek ok ale obraz spowolniony , co dziwne snieg juz nie pada a obraz lipa dalej zostal , sprawdzalem czy konwerter czysty i czasza i jest ok, mrozik oczywiscie zostal , moze ktos doradzi w czym problem? dodam ze sila i jakosc sygnalu bez zmian.
 

stary77

New member
Zgłupiałem do reszty, wymieniłem konwerter na nowy i dalej nic... wszystko po 0%...
Kabel szlag trafił znowu czy co ? Chyba, że antene wiatr ruszył bo próbowałem konweter obracać i też nic...

Ma ktoś jakiś pomysł ? Chyba wezwę fachowca do tego...
 

ziov

New member
na spokojnie sprawdź bo może faktycznie antena się minimalnie przesunęła, reset tunera, sprawdź czy się zgadza rozdzielczość, dzisiaj na też na kilku kanałach miałem podobną sytuacje ale teraz wszystko wróciło do normy.
 

stary77

New member
ziov napisał:
na spokojnie sprawdź bo może faktycznie antena się minimalnie przesunęła, reset tunera, sprawdź czy się zgadza rozdzielczość, dzisiaj na też na kilku kanałach miałem podobną sytuacje ale teraz wszystko wróciło do normy.

Reset tunera próbowałem, rozdzielczość też ok.
Podobno czasami jest źle ustawiony transporder (czy coś takiego...) ale nie wiem jak weź w ustawienia tego... Czytałem, że MENU->ŻÓŁTY->728 ale nie działa...
 

ba_rtek

New member
Dziwna rzecz się stała. Właśnie wszystko mi zaczęło działać bez żadnej ingerencji. Może troche śniegu było na antenie i teraz się stopił bo się cieplej zrobiło. Antena jest wysoko na kominie także dostęp do niej jest utrudniony. Mimo wszystko dziwna sytuacja.
 
Do góry