nBox+LCD HD Ready+ DD 5.1

bury_82

New member
Witam wszystkich, to moj 1 post na forum, z tego wzgledu nie mogę podać linków.

Poszukuje jakiegos info na temat podłącznia nBox'a z TV LCD HD Ready i kinem domowym 5.1
Niestety zaden z producentów nie potrafił mi odpowiedziec jak to zrobić, więc liczę na pomoc forumowiczów obeznanych w temacie.

Widze w specyfikacji ze nBox ma złącza:

dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital
złącza: HDMI, Komponent (YPbPr), EURO, Ethernet i USB
Optyczne wyjście dźwięku cyfrowego S/PDIF(nie ma tego podanego na stronie NTV ale oczywiscie musi być takowe)


Moj tv TV LCD 37'' HD Ready LG 37LG3000 ma złącza:

Component (Y,Pb,Pr) 1 (480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p) + audio,
Scart 2,
HDMI/HDCP 2 (480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p) 1.3 ver - 1 Port PC
Mode,
Cyfrowe wyjście audio 1 (optyczne) Dolby Digital,
RGB D-sub (15pin) 1,
PC audio 1,
RS-232C 1 (serwisowy),
USB 2.0 1 (serwisowy)


Moje kino to LG HT503SH ma złącza:

5.1ch, antenowe AM/FM, Euro,
A/V in, Progressive Scan-Out, Component,
HDMI (576p, 720p, 1080i, 1080p)
Digital Audio in(widzę z tyłu w instrukcji takie wejscie)

Chciałbym podłączyć nBoxa do TV zebym miał telewizje HD(zrobię to przez HDMI), a nBox'a podłączyć do
amplitunera kina domowego zebym miał dzwięk DD 5.1 z audycji i filmów Ntv na głosnikach kina.
Rozumiem że audio DD5.1 mam puścić poprzez S/PDIF(nBox)---->Digital Audio in(Kino) kablem optycznym ?? W taki razie po co mi Cyfrowe wyjście audio 1 (optyczne) Dolby Digital w LCD
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xsysiu

New member
chciałbym się podłączyć

mam podobne pytanie, właśnie się noszę z zamiarem zakupu "enki" tylko się zastanawiam czy dam radę podłączyć jakoś głośniki analogowe Genius 5.1 SW-HF5000 mam je od dobrych kilku lat i szkoda mi ich wymieniać na nowsze. Patrzyłem za jakimś tanim amplitunerem najlepiej za dodatkowym wejściem optycznym żeby xboxa 1 również podłączyć ale już oczopląsu dostaję.
czyli
TV LCD sharp 26d44e + głośniki analogowe 5.1 + enka + tani amplituner ale nie wiem jaki
 
Do góry