NBox -> Komputer -> Przelacznik -> LCD (minimalna strata jakości)

MightyPirate

New member
Witam wszystkich
Jest to moj pierwszy post na forum, ale z pewnoscia nie pierwszy raz kiedy znalazlem tu rozwiazanie moich problemow.
Znalazlem tu kilka watkow zblizonych do mojego najnowszego problemu, ale nic co by go rozwiazalo na 100%.

A problem wyglada tak:
W tej chwili podlaczam NBoxa przez wyjscie Component do wejscia Component Przelacznika. Przelacznik jest podpiety do 2 ekranow LCD i wyswietla obraz bardzo wysokiej jakosci.

W tej chwili chcialbym wprowadzic zmiane i podlaczyc pomiedzy nboxem a przelacznikiem komputer stacjonarny na ktorym bede mogl wybierac zrodlo obrazu (albo bezposrednio z komputera albo z nbox) podawane na wejscie Component lub DVI przelacznika. Zalezy mi bardzo na jak najmniejszej stracie jakosci.

Szukalem w internecie roznych rozwiazan sprzetowych.
Znalazlem karte firmy Black Magic: Intensity™, ktora posiada wejscie HDMI oraz wyjscie HDMi. Jezeli karta by sie sprawdzila, mialbym z glowy polaczenie Nbox-Komputer. Podpialbym je przez HDMI, co jak rozumiem gwarantuje mi minimalna strate jakosci.
Jest tylko problem w jaki sposob najlepiej podac sygnal z komputera do przelacznika, tak zeby zachowac ta jakosc.

Ponizej zamieszczam schemat:
schematmediumbj9.jpg


Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry