nbox i pioneer plazma nie dziala po HDMI

robsuch

New member
Kupiłem niedawno plazmę Pionera i po podłączeniu nboxa po HDMI brak jest sygnału na telewizorze. Poprzednio gdy był podłączony do soniaka po euro wszystko było OK.Proszę o poradę co zrobić.
 

dnc

Moderator
VIP
Po pierwsze sprawdź czy kabel jest OK. Spróbuj podłączyć jakieś inne urządzenie po HDMI. Po drugie. Ustaw na TV skąd ma czerpać sygnał. Jeśli HDMI to HDMI. To samo zrób na nBoxie. Z tego co wiem to można albo wysyłać sygnał cyfrowy albo analogowy. Po trzecie właśnie nie można mylić połączenia HDMI z łączem Euro. W nboxie to dwie różne rzeczy.
 

jezikk

New member
dnc napisał:
Po pierwsze sprawdź czy kabel jest OK. Spróbuj podłączyć jakieś inne urządzenie po HDMI. Po drugie. Ustaw na TV skąd ma czerpać sygnał. Jeśli HDMI to HDMI. To samo zrób na nBoxie. Z tego co wiem to można albo wysyłać sygnał cyfrowy albo analogowy. Po trzecie właśnie nie można mylić połączenia HDMI z łączem Euro. W nboxie to dwie różne rzeczy.

Przypuszczam ze na N-boxie nie zmieniles przyciskiem RES ustawienia wyswietlania. Tylko tryby 578p, 720p i 1080i sa trasmitowane przez HDMI. Ponadto jak dluzej przytrzymasz przycisk RES (ok 10s) to HDMI zminia swj tryb pracy na DVI i odwrotnie.

Po tym zabiegu obraz po Euro Ci zninie a pojawi sie na HDMI. W Pionkach zazwyczaj HDMI to INPUT-3. Wybierz to wejscie i ciesz sie prawdziwym HD na TV.

Sam uzywam Pionke 436SXE z N-boxem i spisuje sie pierwsza klasa.

pozdrawiam ;)
 

Robert71

New member
jezikk napisał:
Przypuszczam ze na N-boxie nie zmieniles przyciskiem RES ustawienia wyswietlania. Tylko tryby 578p, 720p i 1080i sa trasmitowane przez HDMI. Ponadto jak dluzej przytrzymasz przycisk RES (ok 10s) to HDMI zminia swj tryb pracy na DVI i odwrotnie.

Po tym zabiegu obraz po Euro Ci zninie a pojawi sie na HDMI. W Pionkach zazwyczaj HDMI to INPUT-3. Wybierz to wejscie i ciesz sie prawdziwym HD na TV.

Sam uzywam Pionke 436SXE z N-boxem i spisuje sie pierwsza klasa.

pozdrawiam ;)

Jeśli to nie zadziała to zapomnij o wsparciu N-ki.
Całą wine zrzucają na oprogramowanie telewizora.

Na oficjalną reklamację prawdopodobnie przyślą takie info i napiszą że zgodnie z prawem możesz dochodzić spraw w sądzie...


Robert
 
Do góry