nBox HDTV + HDMI switcher

Kelevra

New member
Witam,

mam problem z w/w kombinacją (nBox "biały"). Przy bezpośrednim podłączeniu do telewizora/projektora wszystko działa OK, natomiast gdy podłączam poprzez HDMI splittera (z racji ilości urządzeń jestem zmuszony do takiej kombinacji) pojawia się komunikat "Błąd HDCP". Czy jest jakies rozwiązanie?

Pozdrawiam.
 

xisio

New member
Witam,

mam problem z w/w kombinacją (nBox "biały"). Przy bezpośrednim podłączeniu do telewizora/projektora wszystko działa OK, natomiast gdy podłączam poprzez HDMI splittera (z racji ilości urządzeń jestem zmuszony do takiej kombinacji) pojawia się komunikat "Błąd HDCP". Czy jest jakies rozwiązanie?

Pozdrawiam.


Kupić pożądny spliter, mam aten na 2xhdmi działa super z n
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

mam problem z w/w kombinacją (nBox "biały"). Przy bezpośrednim podłączeniu do telewizora/projektora wszystko działa OK, natomiast gdy podłączam poprzez HDMI splittera (z racji ilości urządzeń jestem zmuszony do takiej kombinacji) pojawia się komunikat "Błąd HDCP". Czy jest jakies rozwiązanie?

Pozdrawiam.
Po co Ci splitter przy 2 urządzeniach? Nbox wysyła obraz równocześnie na dwa wyjścia: HDMI i YPbPr. Do obu w pełnej rozdzielczości.

Projektor łączysz kablem iHDMI (iHDMI, a nie HDMI aby zapobiec pojawianiu się planszy o problemie HDCP na telewizorze, gdy zgasisz projektor), a telewizor kablem component i masz obraz HD na obu.
 
Ostatnia edycja:

xisio

New member
Po co Ci splitter przy 2 urządzeniach? Nbox wysyła obraz równocześnie na dwa wyjścia: HDMI i YPbPr. Do obu w pełnej rozdzielczości.

Projektor łączysz kablem iHDMI (iHDMI, a nie HDMI aby zapobiec pojawianiu się planszy o problemie HDCP na telewizorze, gdy zgasisz projektor), a telewizor kablem component i masz obraz HD na obu.


Ty te kable sprzedajesz, robisz czy cos innego z nimi masz wspólnego ze je tak reklamujesz w każdym poście ??

To co radzisz to jedno wielkie gówno, mam ten Twój kabelek i nie działa na nim przez YPbPr nic z VOD na rzutniku bo nie ma HDCP (nie dziwne).

Kupiłem spliter VS-182 i wszytko śmiga rewelacyjnie to samo co na tv to i na rzutniku do tego tak samo działa mi radio i wszytkie usługi n recordera z wyłączonym tv i rzutnikiem.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ty te kable sprzedajesz, robisz czy cos innego z nimi masz wspólnego
Używam je. Mam multirooma zrobionego z 2 recorderów n-ki z dostępem do każdego z nich na 2 telewizorach.

To co radzisz to jedno wielkie gówno, mam ten Twój kabelek i nie działa na nim przez YPbPr nic z VOD na rzutniku bo nie ma HDCP (nie dziwne).
Od zawsze wiadomo, że VoD nie idzie w pełnej rozdzielczości po componencie i nie zmienisz tego żadnym kablem. Zresztą aktualnie nie ma praktycznie niczego w HD w ofercie VoD enki, więc strata niewielka.

Kelevra ma białego nboxa, więc VoD go w ogóle nie dotyczy.
 

apple

New member
Ty te kable sprzedajesz, robisz czy cos innego z nimi masz wspólnego ze je tak reklamujesz w każdym poście ??

To co radzisz to jedno wielkie gówno, mam ten Twój kabelek i nie działa na nim przez YPbPr nic z VOD na rzutniku bo nie ma HDCP (nie dziwne).
Dobrze radzi - TY odpowiadałeś nie na temat.
Autor pytania NIE MA VOD, bo ma "biały". Jezeli ma dwa urządzenia, to n-kę może podłaczyć do LCD componentem, do projektora HDMI, a inne urządzenie do LCD przez HDMI.

Ja mam czarny recorder, VOD nie uzywam, więc nie wiem jak działa z componentem ale wszystko inne na LCD mi wyswietla bez problemu. Przez HDMI mam podłaczony blueray
Połaczenie componentem pozwala LCD uzywać wszystkich filtrów i poprawiaczy w LCD, a przy cyfrowym HDMI to nie działa. Obraz przez component moze być nawet lepszy.
Nie krzycz wiec, jeżeli ktos radzi uzywać componentu.
Ponadto kolega juz kupił jeden spliter - ma wyrzucac kase na drigi, skoro moze prościej rozwiązac sprawę? Nie będzie musiał przełaczać nic poza kanałami na LCD - jeżeli zastosuje component.
 

Max78

New member
Dwa grosze - w przypadku łączenia przez component - pamiętajcie, żeby przewody był dobrej jakości i/lub ekranowane (zwłaszcza, jeżeli masz plątaninę przewodów, w tym przewody zasilające/przedłużacze, etc.).
Są one podatne na zakłócenia.
 
Do góry