Napisy w ST30

oskar81

New member
Witam
Mam problem z napisami z filmów na USB.
Film odpala bez problemu ale napisów już nie widzi.
Kombinowałem z .txt i .srt, nawet zrobiłem wklejenie napisów powiązane z dekompresją i ponowną kompresją filmu, ale dźwięk się rozjeżdżał więc porzuciłem ten pomysł.
Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?
 

oskar81

New member
Problem jest w tym, że jak nie odpali napisów to nie mam żadnego wyboru. Nie mam pojącia jakie są kryteria odpalania. Format czasu nie ma chyba znaczenia - tak samo czasowo jak i klatkowo jedne odpala inne nie...
Przy okazji czy filmy w formacie mp4 wam też klatkują?
 

witek666

Member
Ja też mam taki problem na G30B i robiłem różne wersje srt przez różne wersje programów i zawsze pokazuje no subtitle. Proszę was o pomoc. Już pisałem do Panasonica i zero odzewu. Kiki też przesyłał mi poradnik i nic.
 

axelife

New member
witam,

Mam podobny problem (telewizor - Panasonic ST30) - uściślając (po przeanalizowaniu wielu wersji zdarzen) - wynika ze kiedy film jest w formacie xvid czyli avi, lub w kontenerze mkv - tv widzi napisy (ja uzywalem tych w formacie .srt). Kiedy natomiast film jest w formacie mp4 - telewizor w ogole nie widzi napisow...
Ma ktos jakis pomysl??

z gory dzieki!
 

xeo151

New member
Bez reklam
Wystarczy wmuxować, napisy w film, u mnie w gt30 nie ma problemu z wyborem wielu ścieżek dźwiękowych i napisów o ile są wmxuowane w film.
 

axelife

New member
Witam,

Potwierdzam to co napisał kolega powyzej. Potestowałem, pokombinowałem - w końcu sie udało!
Podsumowujac sprawe wyglada to tak:

Film avi + napisy srt = działa
Film mp4 + napisy srt = NIE działa

Rozwiązanie:

Zmuxować film w formacie mp4 razem z napisami do postaci mkv.
Najdziwniejsze jest jednak to ze po zmuxowaniu - TV widzi zarowno wmuxowane napisy jak i te luzem w formacie srt ktorych poprzednio nie widział. Parodia! :)

Dodam ze probowalem 4 roznych programow do muxowania - pozytywny rezultat uzyskałem tylko z mkvmerge w wersji 3.0.0.
mkvmerge - wersja najnowsza - mkv nie odpala
mkvmerge - wersja 2.2 - mkv nie odpala
yamb - mkv nie odpala

pozdrawiam,
 

wozaq

New member
Witam,

Potwierdzam to co napisał kolega powyzej. Potestowałem, pokombinowałem - w końcu sie udało!
Podsumowujac sprawe wyglada to tak:

Film avi + napisy srt = działa
Film mp4 + napisy srt = NIE działa

Rozwiązanie:

Zmuxować film w formacie mp4 razem z napisami do postaci mkv.
Najdziwniejsze jest jednak to ze po zmuxowaniu - TV widzi zarowno wmuxowane napisy jak i te luzem w formacie srt ktorych poprzednio nie widział. Parodia! :)

Dodam ze probowalem 4 roznych programow do muxowania - pozytywny rezultat uzyskałem tylko z mkvmerge w wersji 3.0.0.
mkvmerge - wersja najnowsza - mkv nie odpala
mkvmerge - wersja 2.2 - mkv nie odpala
yamb - mkv nie odpala

pozdrawiam,

Odpala najnowsze mkvmerge bez problemu. Problem tkwi zapewne w stosowanej domyslnie kompresji, dlatego tez dla kazdej sciezki w kontenerze w extra options dajemy na wszelki wypadek compression na none. U mnie dziala bez pudla.
 
Do góry