najtańsze 55" z matrycą 100Hz?

atacto

New member
Szanowni... pomóżcie w znalezieniu takowego.

Może nie mieć jakiegokolwiek SMARTA oraz 3D - ważne by obraz był na jako takim poziomie.
Zakładam po prostu oglądanie TV (sd i hd) oraz z "blureja" oraz wyselekcjonowanych mkv-ów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 55AS650
Toshiba 55L7453
Philips 55PFS7109
Wszystkie z matrycą natywną 100 Hz - to są najniższe modele w każdej firmie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Masz jeszcze 55H6200 Samsunga który ma dobrą matrycę VA i dobrze radzi sobie z odtwarzaniem MKV
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dodatkowo ma czerń, które powyższe 3 nie mają, a dodatkowo są na matrycy ips, która ma duże problemy z odwzorowaniem szybkiego ruchu (smużenie). H6200 jest dobrym wyborem ale jeśli jesteś w stanie dołożyć kilka groszy to pomyśl nad H6400 - obraz po kalibracji ma referencyjny. W teście na innej stronie wyszło również, że H6400 ma dużo lepszy kontrast przed jak i po kalibracji mimo, iż matryca jest ta sama. Czyżby inna elektronika..?
Dodatkowo w H6400 dostaniesz w zestawie świetnego pilota do smarta i 2 pary okularów 3D.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam porównanie serii H6xxx do starszego phila 6xxx i nie widzę tej lepszej czerni heh:p do tego czerń wpada trochę w fiolet;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
A wiedział, że phil z seri 6xxx ma microdimming, a H6200/6400 go nie ma? Nie zmienia to faktu, że H6200/400 bez MD ma lepszą czerń niż tośka.
Z resztą fiolet widzisz po kątem i to sporym, a nie na wprost.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
może i lepszą czerń niż tośka tak bo nie widziałem ale nie lepszą niż np mój phill bo mam porównanie na co dzień heh:p. prędzej bym się pokusił o sformułowanie że na tym samym poziomie. To już widocznie pod małym kontem czerń wpada w fiolet heh:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Samsung wpada w fiolet.
Porównanie modeli i tego Samsunga już w poniedziałek.
Toshiba i Philips mają zdecydowanie lepszy dźwięk , lepszy input lag i lepiej się prezentują - choć te ostatnie to rzecz gustu.
Obywda mają lepszą , bardziej naturalną paletę bar i zdecydowanie lepszą płynność i skalowanie.
To wszystko oprócz zdjęć nagramy na filmie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
UE40H6400 od tygodnia posiadam, w sumie to zakup dla kobiety. Nie powiem fajny TV ogólnie podoba mi się. Kobieta zachwycona ze smart ale wiadomo tu samsung króluje heh. No ale widzę i mam porównanie do swojego phila i po prostu stwierdzam to co widzę i nie widzę tej lepszej czerni o której tu mowa:) i da się zauważyć że wpada delikatnie w fiolet:p
 

RHJG

New member
Bez reklam
UE40H6400 od tygodnia posiadam, w sumie to zakup dla kobiety. Nie powiem fajny TV ogólnie podoba mi się. Kobieta zachwycona ze smart ale wiadomo tu samsung króluje heh. No ale widzę i mam porównanie do swojego phila i po prostu stwierdzam to co widzę i nie widzę tej lepszej czerni o której tu mowa:) i da się zauważyć że wpada delikatnie w fiolet:p
Witam dokładniej proszę??? jaki to philips???,i proszę Cię kolego schowaj język bo to dziecinne jest.
 

tdx

New member
Bez reklam
Sugeruje zobaczyc matryce bo moze byc niespodzianka

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ale piaskownica już dawno zamknięta!!! już po dobranocce...
Jak nie ma argumentów to jest dziecinada-wstyd...
Żartujesz z tym Philipsem(.Fakty są inne);Ja mam dokładnie odwrotne zdanie, dla mnie Samsung H 6400 ma lepszą czerń jest ciekawszym Tv. Proponuje koledze który zadał pytanie, jaki wybrać Tv udać się do sklepu i samemu ocenić.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to fajnie jak dla Ciebie jest lepszy ;) widocznie trafiła mi się podróbka:p. Przepraszam za urażenie starszyzny :). I jeszcze Pan starszy powie że nie widzi jak czerń trąca fioletem?

Ale tak po za tym to fajny ten samsung... Jednym słowem żałuję że widzę to co widzę hah

O jakie argumenty chodzi bo nie rozumiem, na co tu argumenty na to co widzę gołymi oczyma, nie wiem ja to z argumentować
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Jak nie wiesz jakie argumenty? to dalsza polemika z Tobą nie ma sensu!!!
Bez urazy jak dorośniesz to być może porozmawiamy.Dziękuje.Pozdrawiam R.H
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to mnie rozbawiłeś hahaha. Wychodzi na to, że też Ci brak argumentów ;). Co za polemika. Ja stwierdziłem fakt jaki widzę na co dzień w domu. Ty też stwierdzasz fakt, więc co mam Ci na siłę wpierać to co widzę a Ty mi, chyba się zgodzisz, że to bez sensu, a jaki bym miał w tym cel żeby kłamać. Tym bardziej że posiadam obydwa TV
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ale piaskownica już dawno zamknięta!!! już po dobranocce...
Jak nie ma argumentów to jest dziecinada-wstyd...
Żartujesz z tym Philipsem(.Fakty są inne);Ja mam dokładnie odwrotne zdanie, dla mnie Samsung H 6400 ma lepszą czerń jest ciekawszym Tv. Proponuje koledze który zadał pytanie, jaki wybrać Tv udać się do sklepu i samemu ocenić.

Kolego, nie moja dyskusja, ale proszę nie schodzić na poziom niczym z onetu - dyskusje czy niezgadzanie sie są na porządku dziennym, ale czepianie się "emotek" które są naturalną rzeczą w internecie i wspieraną przez silnik forum, poprzez porównywanie kogoś do dziecka nie jest zbyt dojrzałe.

Kolega ma porównanie w domu, i jest to myślę że dużo ważniejsze niż jakiekolwiek profesjonalne testy - niech każdy się cieszy ze swojego tv.
Pamiętajcie że przy Philipsie kiedy jest włączony ambilight czerń wydaje sie smolista, stąd takie subiektywne odczucia nie są raczej wyssane z palca - to zę matryca natywnie nie ma kontrastu powyżej 10.000:1 nie znaczy że ktoś nie może być zadowolony z czerni.

A wracając do tematu - niech kolega autor tematu uzupełni choć odrobinę standardowych pytań, bo najtańszy najtańszym, zdaje mi się że najtaniej wypadnie jakiś chińczyk, thomson, Grundig czy inny sprzęt ciężki do dostania, kwestia tylko czy będzie spełniać wymagania użytkownika.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
i chcę zaznaczyć, że jestem zadowolony z tych TV mimo że mają swoje wady, ale jednak przewaga zalet ;). Co do emotek, tak mi się wydaję że służą do pewnego rodzaju oddania pewnego nastroju i nastawienia. jestem wesołą osobą więc lubię te minki:). Totalny ich brak nadaje snobistycznego charakteru wątkowi ;)

Dokładnie przydało by się więcej konkretów tych ważniejszych i tych błahych od autora wątku. Bardziej by to sprecyzowało propozycje ;)
 
Do góry