najlepsze połączenie ampli sr5006 do tv, ps3 i dvbt

Ralph87

New member
witam wszystkich forumowiczów, chciałbym zasięgnąć waszej fachowej pomocy co do odpowiedniego połaczenia mojego nowego nabytku. A więc moje pytanie to jak i jakimi kablami (hdmi, optyczne czy jeszcze inne) podłączyc ampli marantz sr5006(posiada ARC) do tv samsung ue40 c6000(który nie posiada ARC), ps3 i dekoder dvb-t?myslałem ze podłaczę wszysko poprzez hdmi do ampli, a potem ampli do tv, ale w instrukcji ampli wyczytałem ze skoro tv nie posiada ARC to muszę połączyc to optykiem;(i teraz juz sam nie wiem co do czego, aby uzyskac najlepszą jakosc, pomózcie...bede wam wdzięczny
 

rhode4321

New member
Cześć
Też właśnie nabyłem SR5006 i wgłębiam się w instrukcję. Też mam TV bez ARC, zamiast dekodera DVB-T mam cyfrę+ a zamiast PS3 mam laptopa.
Tak naprawdę to nie potrzebujesz kanału zwrotnego z TV. Podłącz dekoder DVB-T za pomocą kabla HDMI do amplitunera (np do wejścia SAT), PS3 podłącz za pomocą kabla HDMI do amplitunera (np do wejścia GAME). Amplituner podłącz za pomocą kabla hdmi z telewizorem. Jeśli do telewizora nie jest podłączone żadne źródło sygnału to nie potrzebujesz kanału zwrotnego. Sygnał z dekodera DVB-T będzie przechodził przez ampli do tv i przez ampli na głośniki kina.
Dodatkowo ampli przepuszcza sygnał w trybie stand-by. Czyli możesz mieć dźwięk z dekodera dvb-t poprzez głośniczki telewizora nie włączając amplitunera.
Teraz ja mam pytanie do ciebie. Czy podłączyłeś już ampli pod internet? Jeśli tak, to czy wyszukało ci jakąś aktualizację firmware??
I druga sprawa. Zauważyłem u siebie, że czasem jak przełączam w tryb odtwarzania USB to ampli tak jakby się zawieszał i nie wyświetla mi menu na ekranie, a także nie mam możliwości sterowania pilotem po menu USB. Pomaga odłączenie na chwilkę kabla prądowego. Na razie nie zauważyłem żadnej zależności kiedy to się dzieje. Czasem jest ok a czasem nie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry