nagrywarka DVD z konwersja sygnalu wyjsciowego HDMI/komponent 4:3 -> 16:9

koneser

New member
Witam,

zastanawiam sie wlasnie nad zakupem nagrywarki DVD. Posiadam obecnie plazme LG 42PC3RA, ktora nie potrafi przeskalowac sygnalu video podawanego przez wejscie kompomentowe i HDMI. W takich przypadkach sygnal video w formacie roznym od 16:9 wyswietlany jest na ekranie z pasami.
Dodatkowo użytkuje DVD Pioneer'a DV-490V, ktory nie potrafi rozciagnac obrazu do formatu 16:9 (co wiecej ma rowniez problemy z wyswietlaniem na calym ekranie Divx'ow). Poki co DVD podlaczone jest przez euro-zlacze, dla ktorego TV dokonuje konwersji 4:3 -> 16:9 - niestety Divx'y wyswietlane sa z pasami. Obraz z DVD przesylany przez HDMI jest wyraznie lepszy od tego z euro(RGB), niestety pasy na ekranie wzbudzaja we mnie gleboka frustracje.....
Przy okazji upgrade'u DVD chcialbym rozwiazac problem konwersji formatu obrazu. Poszukuje czegos spelniajacego nastepujace wymagania:
* Nagrywarka 160-250GB
* cena < 2000 PLN
* wejscie USB mile widziane,
* powinna potrafic przeslac obraz 4:3 w formacie 16:9 przez komponent i HDMI
* w przypadku Divx'ow powinna przez wszystkie zlacza przesylac sygnal wypelniajacy caly ekran (konwersja 4:3 -> 16:9 - tez powinna dzialac dla Divx'ow)
* marka Pioneer, LG, Sony ew. Panasonic?
Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nawyższe notowanie ma Pioneer .

Pełna wysoka rozdzielczość 1080p
LX60 oferuje możliwość skalowania obrazu do rozdzielczości 1080p przez złącze HDMI. Zapewnia to najwyższą rozdzielczość oglądaina, niezależnie od wykorzystywanego źródła.

LX60 to więcej niż tylko wysokiej klasy nagrywarka DVD; to zaawansowane centrum rozrywki zapewniające możliwość odtwarzania, zapisu oraz przechowywania każdego rodzaju formatu. Teraz możesz zintegrować swoją rozrywkę multimedialną, włacznie z cyfrowymi zdjęciami i kolekcją ulubionych utworów muzycznych. Można zgrywać płyty CD na dysk twardy (z prędkością 6x), wgrywać skompresowane pliki muzyczne z komputera PC przez wejście USB na panelu przednim.
Kopiuj i edytuj zapisany materiał ze swojej kamery cyfrowej przez wejście DV, a jeśli zainstnieje potrzeba można nawet drukować zdjęcia z podłączonej, kompatybilnej drukarki. To niezwykle prosty i szybki sposób na integrację swojego komputera osobistego w system rozrywki domowej. gdzie ulubione utwory, zdjęcia oraz inne pliki można przechowywać na dysku twardym.
LX60 jest wieloformatowa, oferując wysokiej jakości zapis i odczyt każdego formatu DVD, włącznie z płytami DVD-R dual i double layer.



Jeśli jesteś "niebieski" - członek klubu HDTV - dostaniesz specjalną ofertę.
Musisz wejść na priv.
 

koneser

New member
LX60 - Przygladalem sie tej nagrywarce - jednak po wtopie z DV-490 mam pewne watpliwosci:
1. w instrukcji obslugi nie ma ani sladu informacji iz urzadzenie to potrafi przeksztalcic sygnal 4:3 -> 16:9 w przypadku wyjscia przez HDMI
2. nie wiem jak wyglada obsluga divx'ow - DV-490 zupelnie sobie z nimi nie radzi - poprawnie obsluguje jedynie filmy w rozdzielczosci 16:9
3. mam rowniez pytanie - jaka max. rozdzielczosc dla divx'ow obsluguje ta nagrywarka (czy sa na rynku nagrywarki pozwalajace odtwarzac rozdzielczosci HD w formacie divx'a)?
Sprawdzalem instrukcje obslugi Panasonic'a EH57 i EH67 - oba maja opcje konfiguracji HDMI (opcja Format dla video 4:3), ktora pozwala domniemywac iz Panasonic radzi sobie z konwersja sygnalu wideo na wyjsciu HDMI. Pozostaje pytanie jak to dziala w praktyce..... Niestety Panasonic nie ma USB....
Na papierze niezle wyglada sprzet LG - RH278H - jest USB, 250GB dodatkowo nagrywa w formacie divx - niestety w instrukcji brak informacji o konwersji sygnalu wideo out przez HDMI 4:3->16:9...

Pozdr.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
koneser napisał:
LX60 - Przygladalem sie tej nagrywarce - jednak po wtopie z DV-490 mam pewne watpliwosci:
1. w instrukcji obslugi nie ma ani sladu informacji iz urzadzenie to potrafi przeksztalcic sygnal 4:3 -> 16:9 w przypadku wyjscia przez HDMI
2. nie wiem jak wyglada obsluga divx'ow - DV-490 zupelnie sobie z nimi nie radzi - poprawnie obsluguje jedynie filmy w rozdzielczosci 16:9
3. mam rowniez pytanie - jaka max. rozdzielczosc dla divx'ow obsluguje ta nagrywarka (czy sa na rynku nagrywarki pozwalajace odtwarzac rozdzielczosci HD w formacie divx'a)?
Sprawdzalem instrukcje obslugi Panasonic'a EH57 i EH67 - oba maja opcje konfiguracji HDMI (opcja Format dla video 4:3), ktora pozwala domniemywac iz Panasonic radzi sobie z konwersja sygnalu wideo na wyjsciu HDMI. Pozostaje pytanie jak to dziala w praktyce..... Niestety Panasonic nie ma USB....
Na papierze niezle wyglada sprzet LG - RH278H - jest USB, 250GB dodatkowo nagrywa w formacie divx - niestety w instrukcji brak informacji o konwersji sygnalu wideo out przez HDMI 4:3->16:9...

Pozdr.

Mam Pioneera DVR 555 - sprawdzałem w menu ustawień - w zakładce HDMI - wyjście sygnału 4:3 - jest: tryb pełny lub normalny - niestety nie mogę tego sprawdzić naocznie - mam tylko CRT :)
 

Darekw1967

New member
kiki napisał:
nawyższe notowanie ma Pioneer .

Pełna wysoka rozdzielczość 1080p
LX60 oferuje możliwość skalowania obrazu do rozdzielczości 1080p przez złącze HDMI. Zapewnia to najwyższą rozdzielczość oglądaina, niezależnie od wykorzystywanego źródła.

LX60 to więcej niż tylko wysokiej klasy nagrywarka DVD; to zaawansowane centrum rozrywki zapewniające możliwość odtwarzania, zapisu oraz przechowywania każdego rodzaju formatu. Teraz możesz zintegrować swoją rozrywkę multimedialną, włacznie z cyfrowymi zdjęciami i kolekcją ulubionych utworów muzycznych. Można zgrywać płyty CD na dysk twardy (z prędkością 6x), wgrywać skompresowane pliki muzyczne z komputera PC przez wejście USB na panelu przednim.
Kopiuj i edytuj zapisany materiał ze swojej kamery cyfrowej przez wejście DV, a jeśli zainstnieje potrzeba można nawet drukować zdjęcia z podłączonej, kompatybilnej drukarki. To niezwykle prosty i szybki sposób na integrację swojego komputera osobistego w system rozrywki domowej. gdzie ulubione utwory, zdjęcia oraz inne pliki można przechowywać na dysku twardym.
LX60 jest wieloformatowa, oferując wysokiej jakości zapis i odczyt każdego formatu DVD, włącznie z płytami DVD-R dual i double layer.



Jeśli jesteś "niebieski" - członek klubu HDTV - dostaniesz specjalną ofertę.
Musisz wejść na priv.


Mam u siebie mozliwosc przelaczenia do 1080p ale ustawiam na 1080i bo mam znacznie ostrzejszy obraz.

Moim zdaniem nie jest potrzebne 1080p.... bo sam widze, ze
po konwersji na FULL HD jest gorzej niz 1080i.

Stad jestem troche sceptyczny do trybu 1080p.

Pozdrawiam Darek.
 

koneser

New member
dzieki za info, spojrzalem do instrukcji (niemieckiej) - DVR555. Jest tam taka opcja i chyba rzeczywiscie pozwala na przeskalowanie obrazu u zrodla z proporcji 4:3 -> 16:9. Jak DVR555 radzi sobie z divx'ami - mam na mysli sposob w jaki wyswietla divix'y rozdzielczoscia w proporcjach roznych od 16:9? Moj DV-490 sobie z tym zupelnie nie radzi - sam dodaje pasy po bokach i na tv obraz zawsze nie wypelnia calego ekranu - jak DVR555 sobie z tym radzi?
Pozdr.
 

koneser

New member
Witam,

spojrzalem ponownie do instrukcji LX-60 - ma taka sama opcje jak DVR-555 - w konfiguracji HDMI - 'HDMI Output -> 4:3 Video Output'. Czyli jednak nie jest tak zle. Pozostaja dwa pytania:
* jak ta opcja dziala w praktyce dla formatu 4:3, co z obsluga DVD nagranych w formacie anamoficznym?
* jak LX-60 ew. DVR-555 radzi sobie z obsluga divx'ow w formacie 4:3?

Jak to wyglada u innych producentow?

Pozdr.
 

Darekw1967

New member
koneser napisał:
dzieki za info, spojrzalem do instrukcji (niemieckiej) - DVR555. Jest tam taka opcja i chyba rzeczywiscie pozwala na przeskalowanie obrazu u zrodla z proporcji 4:3 -> 16:9. Jak DVR555 radzi sobie z divx'ami - mam na mysli sposob w jaki wyswietla divix'y rozdzielczoscia w proporcjach roznych od 16:9? Moj DV-490 sobie z tym zupelnie nie radzi - sam dodaje pasy po bokach i na tv obraz zawsze nie wypelnia calego ekranu - jak DVR555 sobie z tym radzi?
Pozdr.

DIVX z DVR555 daje pasy po bokach
 
Do góry