Nagrywarka+dekoder CP+TV HD ready

marcuso

New member
Witam, możliwe ze był juz taki temat na forum, jak tak to z góry przepraszam ale mam drobny kłopot z podlączeniem wyżej wymienionych sprzętów. A wiec tak niedawo zakupiłem nagrywarke LG RH387H chce koniecznie podpiąć ją do TV zapomocą HDMI (z racji skalowania obrazu do 720p.), posiadam też dekoder polsatu(który jest u mnie jedynym źródlem telewizji). Początkowo wszystko podłączyłem w następujący sposób:
dekoder-nagrywarka przewodem euro
nagrywarka-TV przewodem hdmi

Przy takim podłączeniu wszystko jest jak najbardziej ok gdyby nie fakt ze gdy chce oglądać telewizję z dekodera muszę mieć załączoną nagrywarke (wydaje mi sie ze jest tak dlatego ze nagrywarka cały czas skaluje obraz do 720p a wiec by to robić musi być załączona, czy zatem gdybym zamiast kabla hdmi użył zwykłego euro nagrywarka mogła by pozostać wyłączona?)

Wpadlem jeszcze na takie podłączenie:
nagrywarka - TV hdmi
nagrywarka - dekoder euro-euro
dekoder - TV euro - euro
czy moze być to tak podłączone? w przypadku oglądania tv z dekodera nagrywarka bedzie mogla pozostać w spoczynku ,leczy gdy bede chciał odtworzyć jakis film bede ją mial podpiętą pod tv keblem hdmi a wiec skorzystać ze skalowania obrazu do 720p. Proszę o odpowiedz jakie połączenie jest najbardziej odpowiednie do takiej konfiguracji. Pozdrawiam
 
Do góry